Analyza byvaleho nacelnika stabu ACR.
https://www.czdefence.cz/clanek/gen-sedivy-ukrajinci-musi-zmenit-plan-protiofenzivy

Miestami triezvy, miestami az detsky naivny pre mna. Napriklad jeho predpoklad, ze pouzivanie kazetovej municie zo strany UA vyprovokuje RU k este vacsiemu pouzivaniu kazetovej municie, ktoru doteraz sem tam pouzili mi pride neuveritelne naivny. Akoze general predpoklada, ze RU velenie berie nejake ohlady pri bojoch na protistranu, a ze preto nepouziva kazetovu municiu tak casto? Tak akoze vazne?
Usmevne su spatne aj vyhlasenia generala Hodgesa, ktore keby sa v danom case poschybnovali na tomto fore clovek by si vysluzil nalepku proruskeho trola.
Naopak velmi triezvo posobi vyhlasenie generala Milleyo, ktory prehlasil, ze do konca tohoto roku UA nevyzenie okupnatov z celeho svojho uzemia. Je to naozaj vysoko nepravdepodobne.
General Sedivy trosku keca o ruskej vzdusnej nadvlade. Ruske letectvo ma vzdusnu prevahu , nadvladu mali amici v Iraku, takze sa cudujem, ze takto skuseny general vypusti nieco taketo z ust. Vyborne vysvetlenie rozdielov medzi prevahu a nadvladou podal kedysi Tom Cooper v jednom zo svojich clankov.
A zbytocne adoruje aj Ka-52, kedze ich uz RU ma cca 50 bojaschopnych pouziva ich minimalne lebo nimi setri a tych cca 20 zdokumentovanych zasahov za posledny mesiac je sice pekne cislo, ale mnohonasobne viac si pripisalo medzitym delostrelectvo, drony, miny, ATGM a pod.
Za posledny tyzden boli ohlasene 3 nove zostrely Ka-52, takze ich budu pouzivat este opatrnejsie.
15.08.2023 - 20:45:57
02
dobre si si vybral červeného komunistického generála.
15.08.2023 - 21:17:10
04
https://www.reuters.com/markets/europe/russian-central-bank-hikes-rates-by-350-bp-12-extraordinary-meeting-2023-08-15/?fbclid=IwAR153swqDkRJ__SNi71ppscBgNLSsZJ6oA19Mznl6wJx_40KEQazrm5quss
15.08.2023 - 21:25:02
01
ešte stále bude Fico,Blaha a ďalšie pruruzké filcky tvrdiť,že sankcie nefungujú ?
https://e.dennikn.sk/3523317/slabucky-rubel-vyvolal-konflikt-v-kremli-ivan-miklos-vysvetluje-preco-ma-rusko-uz-len-dve-zle-moznosti/?ref=inc&_ga=2.35850784.1849649890.1688216404-1782360118.1616137724
16.08.2023 - 07:01:38
02
Mikloš už toho narozprával aj pre rokom.rusi aj keby nemali čo žrať budú to cpať do armády.Ak by západ chcel už dávno ich mohol ekonomicky položiť.Len tu sa stále plače nad tým,že rus nemôže až tak totálne prehrať lebo by sa náhodou rozpadlo....a keby sa rozpadlo tak sa čo stane?...akurát tak od nich konečne pokoj na veky.
16.08.2023 - 11:06:18
00
Špeciálne pre flegko - alias ruzzký papagáj
tu je záznam zo "zadymenia z dymovnic obranneho systemu mostu" :facepalm:
thumb_up0thumb_down
16.08.2023 - 11:44:40
13
Minule si ma obvinil z nejakeho preslapu pri prvom utoku na kercsky most, dokazz si bohuzial nedodal, takze ideme preberat ten posledny hovoris?
Nevadi ti, ze vo videu su pouzite zabery aj zo starsich utokov na most, ze drony utocili v noci a podla teba tam cez den este horelo, ze horela vsade vozovka hoci slo o utoky vodnych dronov a ze pri jednom zabere vidiet prechadzajuci vlak, ktory horel na moste par mesiacov dozadu?
To ti je zaujimave, ze na ine mosty, ked utocia UA tak tie nehoria dalsie hodiny po utoku a su v nich vidiet len velke diery po vybuchoch.
To ti je zaujimave, ze dym, ktory ide z mostov je biely a nie tmavy ako ked hori palivo, municia, ci iny material.
Zastav si tvoje video naprik;lad na 0.25 a zamysli sa ako tam ten namorny dron v noci vyskocil tych mozno 20m, aby to zapalil a co to tam asi tak hori.
Som inak na 99% presvedceny, ze vsetky utoky prebiehaju z dovodu vacsej sance na uspech v noci.
Samozrejme mne verit nebudes, takze tu sa nad tym zamysla aj niekto vo svojom videu.
thumb_up0thumb_down
Dovod sice nakoniec neuvedie lebo ponukne len ruske vysvetlenie, ktore nema logiku, ale jednoznacne hovori a zadymovacom systeme na moste.
16.08.2023 - 12:21:53
00
vsade,aj Ukracka strana spomina,ze su tam nainstalovane aktivne zadymovacie systemy proti dronom.Co sa tu kto dusuje nad tym? uplne bezna vec
16.08.2023 - 13:02:28
00
Oficiálne zábery z oslobodenia Urozhaine, ktoré urobila najmä 35. brigáda námornej pechoty spolu s ďalšími jednotkami UDA. Výborne chalani 🇺🇦💪
https://twitter.com/NOELreports/status/1691767446909190654
16.08.2023 - 14:43:15
02
Srsen napísal:
Špeciálne pre flegko - alias ruzzký papagáj
tu je záznam zo "zadymenia z dymovnic obranneho systemu mostu" :facepalm:
thumb_up0thumb_down

Treba aj komentár počúvať, nie len obrázky pozerať, nočné video je zo "strike in july"
16.08.2023 - 15:25:16
00
Áno, je to tak
na princípe to ale nič nemení.
16.08.2023 - 15:36:58
00
ešte raz vodný dron.

https://twitter.com/Tendar/status/1691697381300117629
16.08.2023 - 16:23:20
00
Srsen napísal:
Áno, je to tak
na princípe to ale nič nemení.

Takze ten biely dym nebol podla teba z dymovnic? Trvas stale na tom?
Ak ano uz je zbytocne to dalej rozoberat.
16.08.2023 - 21:41:59
00
Vojna nie je len o vojenstve, ale predovsetkym o ekonomike.
Takze k zapadnym sankcia,. ktore "nefunguju".
Rusko malo za minuly rok prebytok 240mld dolarov (export vs import), co je slusne cislo.
Za ten rok ma za prvych 7 mesiacov 20mld, takze aj keby sa roztrhalo bude tam obrovsky prepad.
Ruska centralna banka, kedze rubel devalvuje ako blazen zvysila urokova sadzbu na 12% co je smiesne, pretoze je jasne, ze este tento rok musi zvysovat znovu. Robit klasicka intervencie skupovanim rubla na zahranicnych trhoch bohuzial nemoze. Vlade sa to nepaci a dava vinu za pad rubla Ruskej centralnej banke...co je samozrejme blbost.
A bombonik na zaver. Hlavnym odberatom ropy a plyn od RU je momentalne India. Fikany Indovia vymenia obal a predavaju tieto komodity aj do EU, ale paradoxne to nevadi. Preco?
Z jednoducheho dovodu. RU predava Indii ropu pod trhove ceny lebo inak by India nakupovala od Saudov ako v minulosti. RU musi dopravovat komodity do Indie lodami, co znacne predrazuje logistiku oproti povodnym prepravam cez potrubia. Vo finale RU predava ropu a zemny plyn pod vyrobne naklady, ale to nie je to najhorsie.
Najhorsie je, ze RU nedostane za tieto komodity zaplatene.
Preco?
Pretoze India, ci Cina nakupuju od RU za svoje lokalne meny, cize RU ma napriklad ulozene v Indickej narodnej banke desiatky miliard rupii, ktore vsak moze pouzit...tamdadam...akurat tak na nakup veci z Indie, pretoze kto by chcel od RU, aby mu platil za tovar indickymi rupiami?
Lenze co moze RU brat od Indie za miliardy rupii? Dokopy nic.
Ciastocne lepsie situacia je s Cinou, ale vzhladom na to, ze India je momentalne najvacsi obchodny partner RU je tato situacia pre RU tragicka...oni potrebujeu peniaze tu a teraz a potrebuju dolare, aby mohli vo svete za ne nakupovat, co potrebuju.
Este tu mam HDP.
Rusko ma slusne HDP, aj tento rok, ale nie je HDP ako HDP.
Co tak pekne navysuje ruske HDP? Predovsetkym vojenska vyroba, takze RU vyrobi tank, pekne si ho naceni, krasne mu vojenska vyroba navysi HDP a ten tank ide na UA, kde je zniceny a co ma z takehoto HDP RU ekonomika? Nic. Je rozdiel ak vyrobite elektricku, ci auto, lietadlo, postavite nemocnicu a tato sluzi ludom desiatky rokov = ma prinos pre ekonomiku statu a ci vyrobite nieco, co sa zakratko znici a stat mz z toho trt makovy.

Takze tolko k teme ako nefunguju sankcie voci RU.

Ceresnicka na zaver...ruska Statna duma chcel prijat zakon, ktory bude zakazovat zmenarnam zobrazovat kurzy rubla voci dolaru, pretoze sa asi boja, ze to bude psychicky zle vplyvat na ruskych obcanov. Povodny plan na tento rok bol kurz 1:70, ako vieme uz prekrocil magicku 100 a bude pokracovat samozrejme dalej, pretoze.,...sankcie nefunguju;o).
16.08.2023 - 22:34:13
06
Pekne, len niektore slovicka su tam navyse ci opacne (ako keby to pisal sympatizant...jasne, sarkazmus, ironia, obojstranne)

Robit klasicka intervencie skupovanim rubla na zahranicnych trhoch bohuzial nemoze.
(nastastie, samozrejme)

Najhorsie je, ze RU nedostane za tieto komodity zaplatene.
(Je vlastne najlepšie;))
16.08.2023 - 22:42:58
11
keyboard_arrow_up