mas prilis napnute lanko ptero ten trim nejde treba ho trochu povolit otocnou skrutkou pri riadidlach. ak to ale steloval velmi tak sa ti po voleni lanka moze presmik roztelovat ze ti bude suchat a mozno sa budes musiet pohrat aj s dorazmy. dotahuj tu skrutku pomali po pol otackach a skusaj ci uz ten trim ide. ak mas GRX tak na presmiku su priamo take 2 biele risky ktore ked sa prekryvaju v polohe medzistupna tak by to malo byt nastavene spravne
24.08.2023 - 14:19:27
01
Ja na svojom Soote 80 mam skoro vzdy s presmykacom. Nastavim na stojane ok idem jazdit sucha retaz. Jednoducho vzdy si to pocas jazdy doladujem na riadidlach. A este jedna vec treba niekedy viac otociek treba tocit a sledovat kedy sa zacne lanko na presmykaci hýbať
24.08.2023 - 15:58:29
00
Foco0o0o napísal:
Včera som sa zastavil v servise, kde mi tú prehadzovačku nastavovali posledne, ukázal som im, že to stále rapčí. Nastavil to znova, no povedal, že so SunRace kazetami nemajú dobré skúsenosti, vraj stoja za fajku dymu, povedzme to slušne. Dnes ráno som si všimol zase cvakanie...od 8 do 11 prevodu. Volal som pred chvíľou môjmu dobrému známemu, čo má servis v LM a servisuje mi bajky už tri roky, spomenul som mu to a na šupu mi povedal: buď tam máš príliš napnuté lanko, alebo máš naprd kazetu - aká tam je? Vravím, že SunRace a on na to len "jeeežišmarja, no...oni nie sú známi svojou kvalitou. Dones mi to sem, dáme tam Deore CS-M5100, to by malo problém vyriešiť." Vsádzam všetky prachy na to, lebo tažko sa mi tomu verí, žeby to traja mechanici nastavili a traja mechanici to nastavili zle. Keď som si vyberal karbónový gravel, mal som v merku aj Cube Nuroad C:62 Pro, ktorý má celý pohon Shimano (ako aj moje predchádzajúce bajky), čomu teda verím trošku viac vzhľadom na skúsenosť.

Každopádne, zajtra odchádzam na 2 týždne na dovolenku, bicykel nechávam Majovi v servise na celý čas, nech sa s tým pobaví, nech sa riadne povozí a verím, že keď sa vrátim, bude to šlapať ideálne už na Deore bez problému. Budem informovať.



a čo keby si najprv skusil to prilis napnute lanko uvolnit ako som ti pisal cez ten bowden pod baranmi? je to lacnejsie riesenie ako hned kupovat novu kazetu.Ludia ved sa ucte trochu okolo svojich bajkov experimentovat,ved nemusite zo vsetkym hned behat po servisoch kde vas vyklepu z penazi...jasne ze vsade vam hned povedia,hento treba vymenit,hento tiez...PRD MAKOVY REZANCOVY !!!! ...a ta kazeta....Ja v nej problem nevidim,Sun Race mi nerobi problem.Pred par dnami som na nej otocil plne nalozeny 800 km behom 6 a pol dna a vsetko radilo a slapalo ako vino.To ja zase by som tam Shimano nechcel,pretoze za mna proste Shimano a HG retaze su hlucnejsie. Viem posudit kedze som ich jazdil dlhe roky.KMC je uplne tiche a vydrzia viac km.....A retaze na Soot veru nedavaju najlacnejsie.....inu retaz uz na bajk veru nedam
25.08.2023 - 11:01:54
02
Ja som skúšal stelovat ten bowden, ale problém sa len presunul na iné prevody
25.08.2023 - 11:56:36
00
Ja mám SunRace kazetu na Zwift trenažéri a hrkoce statočne. Bude to tou kazetou
25.08.2023 - 16:16:24
01
zdravim, jazdi niekto tieto plaste? cital som ze by sa mali zmestiť na soot 70

https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/cesta-a-trekking/gravel-a-cyklokros/maxxis-rambler-700x45c-exo-plast-tr-kevlar-tanwall.html
25.08.2023 - 20:29:56
00
richard250 napísal:
Ja som skúšal stelovat ten bowden, ale problém sa len presunul na iné prevody


a nepokladal si ty nahodou bajk na pravu stranu a neskrivil si patku? lebo ak stelujes bowden a problem sa ti presunie na iny prevod tak predsa nemoze byt zla kazeta......keby bola nanic robilo by ti to stale na tych istych pastorkoch
25.08.2023 - 23:09:29
00
bulido14 napísal:
a nepokladal si ty nahodou bajk na pravu stranu a neskrivil si patku? lebo ak stelujes bowden a problem sa ti presunie na iny prevod tak predsa nemoze byt zla kazeta......keby bola nanic robilo by ti to stale na tych istych pastorkoch

áno, pätka už bola raz narovnávaná...
26.08.2023 - 17:56:43
00
richard250 napísal:
áno, pätka už bola raz narovnávaná...


tak to moze byt problem a nie kazeta.....nova patka na kellys stoji 10 eur......to by som skusil vymenit
26.08.2023 - 20:05:54
00
Caute, je mozne tahat za sootom 90 detsky vozik? Je na to ten karbon ram vhodny? (Zvazujem kupu cestaku a neviem ci gravel nechat do buducna na tento ucel alebo to vobec neni vhodne.) dakujem
26.08.2023 - 23:28:37
00
ta sunrace kazeta je krivá, normálne ked sa krúti je to vidieť cca 1mm hádže... mám to na soot 90tke tiež , kmc reťaz tomu asi nepomáha, ale mám to nejako naladené a ide to, takže to jazdím kým nezoderem kazetu... . ked dám druhý set kolies s inou sunrace kazetou zrazu je po probléme, co sunrace kazeta to originál. Chcelo by to garbaruk alebo XD kazetu sram čo má 10z najmenšie kolečko. A k tomu detskému vozíku.. kde sa to uchytáva o rám? O karbon by osm nič nepripínal na miesto kde na to nie je nejaký hlinikový úchyt dizajnovaný...
26.08.2023 - 23:51:40
00
O karbonovy ram by som nic take nedaval. Ja na deti pouzivam elektrobajk sedacka vozik lebo je hlinik. Xc a gravel karbon nic ine ako seba , tasku a vodu nedavam
27.08.2023 - 09:14:42
00
bulido14 napísal:
tak to moze byt problem a nie kazeta.....nova patka na kellys stoji 10 eur......to by som skusil vymenit

Ja som bol v servise, že mi to úplne zle radí, hneď pozrel, že krivá pätka, narovnával ju a odvtedy to radí úplne hladko, myslíš, že to bude tým?
Pošleš link na novú ktorá by pasovala?
27.08.2023 - 09:42:08
00
peniakfoto napísal:
ta sunrace kazeta je krivá, normálne ked sa krúti je to vidieť cca 1mm hádže... mám to na soot 90tke tiež , kmc reťaz tomu asi nepomáha, ale mám to nejako naladené a ide to, takže to jazdím kým nezoderem kazetu... . ked dám druhý set kolies s inou sunrace kazetou zrazu je po probléme, co sunrace kazeta to originál. Chcelo by to garbaruk alebo XD kazetu sram čo má 10z najmenšie kolečko. A k tomu detskému vozíku.. kde sa to uchytáva o rám? O karbon by osm nič nepripínal na miesto kde na to nie je nejaký hlinikový úchyt dizajnovaný...


to ze kazeta hadze 1 mm je uplne bezny jav pri akejkolvek kazete.Aj mne hadze.A radi sa mi uplne presne,a netreba mat predsudky voci KMC retaziam. KMC sa specializuje na vyrobu retazi,vedia co vyrabaju.Tie retaze su lepsie ako Shimano ...retaz KMC X 11 EL je na Soot ako stvorena. Ak pouzivate lacne KMC, tak je to to iste ako ked si na Shimano pohon kupite najlacnejsiu retaz.Lebo chcete usetrit....neni retaz ako retaz......Kupte si KMC tu drahsiu, X 11 El,do 40 eur a uvidite rozdiel.
27.08.2023 - 09:54:48
00
GRankovic napísal:
O karbonovy ram by som nic take nedaval. Ja na deti pouzivam elektrobajk sedacka vozik lebo je hlinik. Xc a gravel karbon nic ine ako seba , tasku a vodu nedavam


isiel som na karbonovom Soote 90 plne naloženy 800 km trasu.Bajk vazil minimalne 25-30 kil,nosic,brasne,vybava.....a karbon s tym nemal problem......ale deti by som na tom nevozil
27.08.2023 - 09:59:24
00
keyboard_arrow_up