@Ito@ čo myslíš koľko by vydržal 250w motor ísť v mode 500w?
30.08.2023 - 10:47:12
00
xyz, hej, v tom mas pravdu, ze pre ludi, ktori chodia na dlhsie cyklovylety, ebike nie je (zatial? Pri lahkych modeloch okolo 18 kg uz nie je ani taky problem slapat hocikde ako na klasike). Celkovo aj kombinacia bikerov a ebikerov je problematicka. To je tiez fakt. A ta vaha je tiez otravna pri prenasani (alebo pri nadhazdovani zadneho kolesa ?). Som rad, ze tu nie su len slepi hejteri.
No pocit "podvadzania" sa da kompenzovat vypinanim motora alebo rychlejsou jazdou pri malej podpore. Nikto aj tak neveri, ze sa clovek namaka, ale na vlastny pocit "zadostiucinenia" to staci a toto je zrovna pripad, kedy je zbytocne starat sa o to, co si myslia ini... Samozrejme, pre niekoho, komu ide hlavne o trening, tiez ebike nie je. To nikto nepopiera.
30.08.2023 - 10:54:46
00
lto napísal:
nie je to 50-150, vidim to bezne

Merias vykon zo svalov a z motora ocami? ? Ak vidis niekedy ludi, ktori viditelne ledva slapu a idu 30+ km/h, tak to su skutristi, ktori ale zdaleka nevystihuju vsetkych ebikerov. Netreba hadzat vsetkych do jedneho vreca.
30.08.2023 - 11:32:22
01
Obcas sa zabavam citanim tychto riadkov. Mozno sa casom objavi sucasny Shakespeare co napise pribeh o laske syna bio-bikera k dcere e-bikera s patricne modifikovanym priebehom. Ak to vydrzite a prezije to mtbiker skuste si po dajme tomu desiatich rokoch precitat svoje dnesne nazory. Asi mnohi sa zahabia.
30.08.2023 - 11:32:32
06
Ja ako pomerne nestranný v tejto téme...jazdiaci len na mechanike, ale vzhľadom na chatrné zdravie neodmietajúci elektriku môžem konštatovať len jedno....Tu prítomní zástanci ebikov akosi nemajú ani poňatia na aký terén koľko wattov je potrebné a koľko tak približne vlastne ich vysnené stroje dávajú podporu. Vcelku tu plávajú v tých číslach by som to tak povedal....Skúšať ich hodnoty prípomoci jednotlivých kategórií ebikov by asi nemalo veľmi zmysel.....Takže trochu sa to doučte a potom tu dávajte obhajoby.....ja napríklad viem využiť boost s 500W plus svojich 400W a to potom ani nepremýšľajte ako sa taký bajk v ťažkom teréne dá vôbec udržať v stope.
30.08.2023 - 11:33:37
04
Ty vidíš na displeji kolko ti dáva motor W?
30.08.2023 - 12:04:35
01
swdev333 napísal:
Merias vykon zo svalov a z motora ocami? ? Ak vidis niekedy ludi, ktori viditelne ledva slapu a idu 30+ km/h, tak to su skutristi, ktori ale zdaleka nevystihuju vsetkych ebikerov. Netreba hadzat vsetkych do jedneho vreca.

No skus hadat ako asi mozem vediet :), je to vcelku easy. A ano, vacsina je takych, ze ledva slapu a idu rychlo, eventualne nejako (lahko) slapu a idu rychlo, ale k nim patria aj e-kolobezky, e-kolesa, e-hocico, je ich tu viac nez dost :), hejtujeme tu elektro, nielen ebike.
Niekde v medvedove taki asi nebudu, lebo tam nemaju nabijacky :D (musia setrit baterku a teda aj prislapavaju viac)
30.08.2023 - 12:11:02
01
Skoda len, ze sa stale nenasiel niekto kto by vyskusal nejaky dobry ebike a pokracoval v hejtovani o rozhadzovani hliny od pretacajuceho sa zadneho kolesa a problemoch s drzanim stopy ?.

Ale mne osobne lichoti aj sa mi to paci, ze si myslite, ze moja bezna jazda vyzera takto nejako ?

cdn.prezentmarzen.com


Naposledy upravil swdev333 dňa 30.08.2023 - 12:54:28, celkovo upravené 1 krát.

30.08.2023 - 12:45:02
01
najlepši e-bike je zdochnuty e-bike
30.08.2023 - 12:53:08
01
lto, takze nemas rad, ked niekto ide bez pomoci vlastnych svalov? Ved tebe to v nicom neskodi, nie?
30.08.2023 - 12:58:12
00
Hlavne s tou motorkou nevyvádzaj toto na lesných cestách a chodníkoch....To už je také na přes držku....🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ Potom sa ťažko vyhádava s ochranármi o tom, že neničíme pôdny kryt.
30.08.2023 - 13:01:28
02
a prečo si myslíš že nikto s nás ebike nevyskúšal? ... je síce pravda, že som žiaden nikdy nevzal na "bežnú" jazdu, ale odskúšať si ten odpich že ma skoro zhodilo, to som si vyskúšal niekoľko krát
30.08.2023 - 13:16:56
01
Časom určite príde k tomu ako sa budú množiť e-zťp, že sa buď úplne zamedzí vstup na lesné spevnené a nespevnené cestičky, alebo budú pre túto formu motorových jednostopových dopravných prostriedkov spoplatnené vstupy do lesa. A ja to len a len uvítam. Aj keď sa stále jedná o ekologickú dopravu, tak riziko požiaru od týchto mašín tu je a bude sa množiť s pribúdajúcimi e-motobicyklami. Však na predošlej strane je jedno krátke video ako to dokáže blafnúť. Suchému lesu veľa netreba.
30.08.2023 - 13:17:21
03
branomelis, budem sa snazit rozryvat tie chodniky svojou jazdou co najmenej 😉. No dufam, ze aspon na asfaltovej ceste nejake tie ciary spalenej gumy az tak nevadia. Inak uz by som sa ani nemal kde trosku opriet do pedalov...
30.08.2023 - 13:19:17
01
Ja ich nemám rád aj preto že väčšinou sú to arogantní oní... čo stretávam (česť výnimkám) ja niekde spomaľujem lebo sú tam decká ale e-oný tam vletí... Ďalší príklad- je jedno miesto kde sa dvaja čo idú oproti sebe nevmestia,ja tam väčšinou zastanem aby som nemusel na poslednú chvíľu vypínať tretru z pedálu, každý biker ktorého pustím povie "Dík'' ...no 3x som tak pustil e-bikerov a tí ani Bú
30.08.2023 - 13:23:23
00
keyboard_arrow_up