user_id napísal:
koso_sk Tema je sice primarne na poukazanie na hresiacich cyklistov, no pre neznalych lokality je dobre doplnit sirsi kontext, (ktory samozrejme neobhajuje cyklistov).

Tak mna treba brat s rezervou, si len trocha robim srandu, ako to du dokaze vyzniet - hlavne ked sa porovnavaju pomerne male priestupky (napr. aj spominane parkovanie) v porovnani s hrubymi poruseniami (ignoracia stopky, semafory).
Kazdopadne lokalitu velmi dobre poznam, ale to, ze je tam vozovka uzka, navyse obparkovana, bez chodniku, plna roznych vyjazdov a ako bonus s mizernym povrchom ma nuti ist este pomalsie, ale zjavne mam prehnany strach a tendenciu predvidat (t.j. pouzivat brzdy dole kopcom ;)).
04.09.2023 - 21:15:49
00
To je presne take slovenske. Ked niekto nieco nedodrziava, netreba to riesit. Radsej ani ja nebudem dodrziavat a ked sa niekto ozve, tak sa hned ohradim, ze aha ved co aj druhi robia
04.09.2023 - 22:36:42
01
To je taký cyklofolklór... Niekto sa postažuje, že mu vadia cyklisti jazdiaci na červenú, nerešpektujúci STOPku, Daj prednosť v jazde, že sú v noci neosvetlených, jazdia v protismere a cyklisti hneď vytiahnú zlé parkovanie...
04.09.2023 - 22:58:37
00
a ešte od nich aj chcú nosiť prilby.Tá cesta nie je cyklocesta,ale je to lesná cesta určená na manipiuláciu s drevom.
04.09.2023 - 23:13:34
00
Tak som si precital ten clanok...ze ci nieco nove

Zacina celkom dobre (vsimnite si vacsina/niektori): ...rekreační cyklisti. Väčšina jazdí ohľaduplne, no niektorí pri jazde z kopca ignorujú dopravné značenia.

No okrem ocakavanych motuzikov na zaujatie (uvedomme si,kde sa to vysiela) obsahuje aj tuto perlu logiky (vytlacil/nemohol zastavit/sotil):

Manželku pána Jána jeden cyklista vytlačil z cesty. "Cyklista išiel takou rýchlosťou, že nemohol zastaviť, tak ju sotil do potoka," opísal incident pán Ján,

(Nijak tymto neobhajujem bezohladne jazdenie,ani nahodou. A isiel som tade iba párkrát,aj to pomaly, smerom hore)
04.09.2023 - 23:16:00
00
Jano1987 napísal:
Ono sa to týka väčšiny, čo majú rodinný dom. Obrovské množstvo ľudí parkuje pred bránou. Otvárať a zatvárať bránu je príliš komplikované.

V Trstenej takmer dokončili veľkú rekonštrukciu ciest a chodníkov ulíc rodinných domov a na miestach kde už skončili, tak sa pekné chodníky už zapratali autami. Mám sto chutí všetko fotiť a lepiť na internety, ale som na to strašne lenivý…
05.09.2023 - 00:16:21
01
Od 1. októbra ich budú fotiť policajti.
05.09.2023 - 06:22:39
01
Áno, budú... A radšej to budú riešiť, ako neosvetlených cyklistov... Ani nedúfam že to bude inak ako klasika, raz za 2 týždne dajú fotky na FB, ako rozdali reflexné pásiky a to bude všetko.
05.09.2023 - 09:59:07
00
Jano1987 Uz si napisal Hamranovi ?
05.09.2023 - 10:15:37
00
Načo? Podľa zákona keď policajt vidí porušovanie zákona, má konať. Bol som už na 2 besedách, kde boli vyššie postavené šarže z Polície SR, padla otázka, že kedy budú pokutovaný cyklisti za neosvetlenie v noci (2 rôzny riaditelia, rozostup 6 rokov). Odpoveď vždy rovnaká. Pri cyklistoch to chceme riešiť prevenciou. To počúvam už 10 rokov. A nič sa nemení, len počet cyklistov narastá. V sobotu som sa vracal z Devína po Devínskej ceste domov okolo 20:30. Narátal som 11 cyklistov bez svetiel.
05.09.2023 - 11:06:01
00
No evidentne ta to stve , tak som myslel, ze napises najvyssej sarzi z policie :-P
05.09.2023 - 11:21:06
00
Ja som dnes rano zase raz stretol cyklistu (dieta) v protismere na hlavnej ceste 1.triedy. Vsimam si to uz taky rok cca, ze stretavam ako cyklista, ci vodic cyklistov v protismere. Hlavne ak ide clovek autom je to dost neprijemny pocit.
Po minule roky som takychto cyklistov nestretaval.
Vacsinou su to len decka, ale stretol som aj par dospelych.
Btw nejde o to, ze ide v protismere par domov, co je na dedinach bezne prejst desiatky metrov takto...toto dieta slo do skoly a mal to este takych 500m min po hlavnej ceste. V protismere siel preto, ze jeho kamos siel po chodniku a on sa s nim chcel rozpravat, aj ked na ten chodnik by sa zmestili aj obaja, pretoze decka po nom na bicykloch chodia do skoly kazdey den...btw to im zase kvitujem aj ked sa to nema, ale radsej nech idu po chodniku ako po ceste (aj ked tej spravnej strany), pretoze vodici tam zase jazdia ako blbci.
05.09.2023 - 11:22:36
00
user_id napísal:
No evidentne ta to stve , tak som myslel, ze napises najvyssej sarzi z policie :-P


Jasne že ma to štve. Potom na jeseň a zimu šoféri zrazia tak zo 10 neosvetlených cyklistov a Cyklokoalície a tu fórum bude zase vyplakávať niečo o hnusných šoféroch a dokedy sa to bude trpieť. Samozrejme Polícia SR si zorganizuje zase akcie zamerané sa šoférov áut. Cyklisti budú zase nedoknutý.
05.09.2023 - 11:33:18
00
Jano1987 Takze suhlasis, ze vyplakavat by sa tu nemalo ? :-)
05.09.2023 - 12:04:00
00
Celorocne tu vyplakava len jeden frustrovany zakomplexovany jedinec co nevie soferovat a nenavidi vsetkych nemotorizovanych ucastnikov premavky. :)

EDIT: A potom este jeden tenista samozrejme...
05.09.2023 - 12:16:55
02
keyboard_arrow_up