Fab 500 je hlupa bomba s dodatocne prirobenym navadzanim. RU uz dokazali, ze ju vedia navadzat, a preto predpokladam, ze rovnaky system pouziju aj na FAB 1500.
Tieto spravy sa zjavovali uz na jar 2023 a videl som uz XY videi, ktore to dokazuju, ze sa im to naozaj podarilo.
06.09.2023 - 12:23:53
00
no hotový gejmčendžer tie hrdzavé bomby z roku 60+.majú toho plné sklady.
06.09.2023 - 15:07:56
00
https://www.forum24.cz/retezova-reakce-na-bojisti-povede-k-porazce-ruska-rekl-americky-general
06.09.2023 - 15:08:35
00
Slovenský Rus, ktorý podporuje Ukrajinu, strávil leto v Rusku a na okupovaných územiach. Toto sú jeho zážitky

https://dennikn.sk/3551550/slovensky-rus-ktory-podporuje-ukrajinu-stravil-leto-v-rusku-a-na-okupovanych-uzemiach-toto-su-jeho-zazitky/
06.09.2023 - 20:57:47
03
Vie to niekto odomknúť? Ďakujem
06.09.2023 - 21:06:56
00
https://dennikn.sk/3551550/slovensky-rus-ktory-podporuje-ukrajinu-stravil-leto-v-rusku-a-na-okupovanych-uzemiach-toto-su-jeho-zazitky/?cst=fffff3c6157db3606f3536c7d11cedda860697f646711a0eacebc65f0b0f800b
06.09.2023 - 21:11:17
10
Šofér maršutky sa stále len sťažoval. Sťažoval sa na Poliakov, ktorí sa vraj chystajú napadnúť Bielorusko, pretože Bielorusko je brána do Ruska. Sťažoval sa na to, ako jeho manželka zarába aj po tridsiatich rokoch práce učiteľky nejakých 200 eur. Spýtal som sa teda, čo hovorí na to, že ešte pred tridsiatimi rokmi bolo Poľsko na podobnej úrovni ako Bielorusko, ale teraz sa im vzďaľuje. A či za to náhodou nemôže garnitúra, ktorá tridsať rokov v Bielorusku vládne. Zostal ticho.

V týchto vetách to je to celé čierne na bielom, nič viac netreba dodať.

Edit, ešte ďalej jednen super odsek: "Zapol som si bezpečnostný pás, na čo mi šofér povedal, že nemusím, pretože nie sme v Rusku. Na to sa ozvala tá ruská stopárka, že podľa ústavy sme na území Ruskej federácie. Šofér jej povedal, že na papieri sme možno v Rusku, ale inak sme v riti. A potom už len rozprával, ako dobre sa tu žilo do roku 2014."
06.09.2023 - 21:14:53
37
dotm napísal:
Slovenský Rus, ktorý podporuje Ukrajinu, strávil leto v Rusku a na okupovaných územiach. Toto sú jeho zážitky

https://dennikn.sk/3551550/slovensky-rus-ktory-podporuje-ukrajinu-stravil-leto-v-rusku-a-na-okupovanych-uzemiach-toto-su-jeho-zazitky/


no otazne ci odvazny, alebo hlupy - s tymi fotkami ho mohli poslat na 20 rokov do lochu za "urazku armady"... viac osohu spravi ked bude kritizovat pomery v rusku zo zahranicia
06.09.2023 - 23:41:33
00
dron v Rostove

https://twitter.com/saintjavelin/status/1699599926932525331
07.09.2023 - 07:22:54
00
skorpion napísal:

Idem si po dalsie minusky...budme objektivni....ja tam dron nevidim, vidim, ze tam nieco hori a chlapik co to toci spomina plynove flase, ktore nasledne vybuchuju.
Ale povodny poziar dron sposobit samozrejme mohol, ale kludne to mohol byt nejaky saboter.
07.09.2023 - 11:40:07
01
Ako vravis bratm. A kludne to mohola byt aj macka ktorej niekto v opitosti z pleziru zapalil chvost a ona nahodou vbehla do skladu s benzinom ked upratovacka prave otvorila dvere ked isla vysypat smeti. To nikto nevie. Nevidiet to na tych zaberoch. Alebo si len niekto riadne prdol ked si zapaloval cigaretu. Alebo, ach jaj! ... nie, radsej nic nenapisem, pockajme na objektivne vysetrovanie sovietskych organov co k tomu povedia, tym musime verit. Ved su predsa objektivne a pravdovravne ako vsetko v ruZZku.
Ale nech to bolo cokolvek, to nie je vobec dolezite, tak cim viac takychto milych incidentov v ruZku, tym lepsie. Mozno sa konecne otvoria rusom oci. Nadej zomiera posledna.

Skorpion, nabuduce napis: "nasledky utoku dronom" a nie "dron" lebo flegko to berie vzdy doslovne a potom je z toho v rozpakoch a 3 dni skuma a analyzuje nepodstatne veci. Dolezite je ze to tam buchlo. Nech uz to bolo cokolvek.
07.09.2023 - 12:57:09
07
Prave som isiel napisat ze: nech tam vbehla aj horiaca krava ako v aktochX ci kde to bolo, ale si ma s tou mačkou predbehol.
V kazdom prípade - hlavne ze ohnostroj!!
07.09.2023 - 13:33:31
01
Ano mas pravdu tento incident nie je podstatny, na rozdiel od toho utoku na ulicu v Kostiantynivke.
RU totizto tvrdia, ze slo o UA utok a uvadzaju nasledovne argumenty, no niektore skor "argumenty".
1. Utok sa udial pocas navstevy Blinken na UA. To je sice fakt, ale nevidim ziadnu pridanu hodnotu spachat takyto utok pocas navstevy US predstavitela, navyse tak daleko od miesta jeho posobenia. Myslim, ze je jedno, ci sa Blinken o niecom takomto dozvie doma v USA alebo v Kyjeve.
2. Rusky telegramovy ucet hlasi 14:01 odpalenie Storm Shadow rakety z Druskovky (severozapadne od miesta dopadu. Nasledne 14:04 hlasili odpalenie dalsej. Tu mame trosku casovy problem. pretoze BBC urcila casu utoku okolo 14:00, takze ak by sme verili RU telegramovemu uctu je dost podstatne, kedy sa ten utok stal. Ak by RU naozaj vedeli o kazdom odpade SS, isty cas trva kym sa to zverejni, raketa zvladne vzdialenost medzi Konstiantyvke a Druskovkou za par desiatok sekund, takze ak sa utok stal po 14:00 tak urcite nesiel z UA strany a je to dokaz, ze ho odpalili RU, pretoze o nom informovali skor ako mohol byt odpaleny z UA strany. Cas utoku je teda velmi dolezity.
3. Najvacsim ruskym dokazom je video z kamery na ulici, kde sa dvaja ludia obzru smerom na Druskovke nieco malo vyse 2s pred vybuchom (meral som to na hodinkach). Bohuzial tento RU argument sa tazko rozbit, pretoze zo zaznamu je patrne, ze rakete letela podzvukovou rychlostou a cas 2s oneskorenia vzhladom na vzdialenost Duskoveho odpoved cca cestovenj rychlosti SS.
4. Na kapote auta sa mihne tien smerom od Druskovky, co potvrdzuje teoriu, ze raketa priletela zo SZ smeru.

Takze argument c.3 a 4 sa mi zatial nedari rozbit, ta raketa bezpochyby priletela zo severovychodu a bola podzvukova, co vylucuje ruske Iskandre a ine nadzvukove rakety.


Edit: Takze som nasiel cas utoku: 14:04, co naopak usvedcuje RU, ze o rakete vedeli skor ako mohla byt odpalena z Druskovka. Kedze o prvej rakete informovali o 14:01 ta to byt nemohla, pretoze by sa musela par minut niekde flakat vo vzduchu, a naopak druha, o ktorej informovali o 14;04 to byt tiez nemohla, lebo by to proste nestihla.
07.09.2023 - 13:50:46
00
flegko pošli svoje CV a link na túto diskusiu sem https://vs.mosr.sk/kariera/ a flek tam máš istý
07.09.2023 - 14:08:38
00
Nemam zaujem o ziadnej miesto v statnej sprave (ani nikde inde), aj ked pred rokmi som dostal ponuku z jednej menenovanej spravodajskej sluzby SR.
Ja len nahlas premyslam nad informaciami, ktore konzujujem na rozdiel od ostatnych, ktorym sa nechce, pretoze by ich vyhadzovali z ich komfortnej zony.
Ak vam staci info, ze to bol RU utok je to vasa volba hosi.
07.09.2023 - 14:13:45
00
keyboard_arrow_up