mm tak to je smutne ze to nefixli..akoze popravde ten instant release som objavil aj tak len relativne nedavno a prezijem bez neho..skusim tu pruzinku homodomo opravit ak sa nepodari pojdem do SLXka
14.09.2023 - 09:57:23
00
Uz niekto daval foto ze si ju vyrobil a opravil tu pruzinku, problem je ju tam dostat, 8100 XT je vnutri celkom slusny "hodinovy strojcek", daval som tu foto davnejsie https://www.mtbiker.sk/forum/post1822610.html#p1822610 ta pruzinka jer zospodu na zapadke pre spodnu packu.

Ked pises ze si objavil nedavno instant release, mozno si to mylis s multi reslease? lebo ten sa objavit da, instant ani moc nie... :-)
Instant release na XT a XTR robi to ze prevod sa zaradi uz po potlaceni packy, uvolni sa zapadka ktora drzi ozubene kolecko vnutri , streli to, a hned je zaradene. Naspat uz packa ide navolno a nic sa s prehadzovackou nedeje.
NA SLX ktore instant release nema, po potlaceni packy sa dostane prehadzovacka do stredu medzi pastorky a az po uvolneni skoci na spravny pastorok. Ozubene kolecko vnutri si to tak "podava" najskor do polovice , potom do konca. v SLX je to masivne, jednoduche a blbuvzdorne.

Kedysi som bol v tom ze na XTcku mi to zaradi rychlejsie. Ale preklikat vsetkych 12 prevodov a zaradit , trva v reale uplne rovnako dlho na XT ako SLX lebo ta limituje retaz a kazeta a to ze aj na XTcku sa ta packa musi vratit.
No a prave instant release je nevyhnutny pre funkciu "multi release" tj odradenie o 2 prevody naraz. Kde ten druhy ide na 12 XT taaak tazko ze si clovek malom zlomi prts na tom.

11kove SLX malo dlhy mrtvy chod takze clovek mal z neho pocit lacoty. Ale 12ka je uplne na inej urovni kratky chod pacok a hned zaberaju.

Co sa tyka brzd SLX a XT su totozne okrem farby a srobika na pake pre freestroke, ktory sa tam da dat miesto blednu. Teda ak clovek z nejakeho divneho dovodu vyzaduje aby brzdy nebrzdili hned ale mali mrtvy chod. Je to ten mrtvy chod ktory mate normalne ked packy este idu potlacit dopredu trochu z nulovej pozicie.
14.09.2023 - 12:56:11
00
caute uz dlhsie mam nahodene SLX bol som lenivy vymyslat. Nemenil som bowden. Dal som ale nove lanko co bolo k shifteru. Teraz som ho este aj premazaval..ale strasne pomaly radi smerom dole.

Cize:
-novy shifter SLX
-nove lanko
-stary bowden

A smerom na tazsie pastorky to ide extremne pomaly oproti XT...dokonca sem tam aj dva tri kliky ostane vysiet.

Okrem vymeny bowdenu co vas este napada?
14.11.2023 - 11:02:34
00
bowden.... koncovky, nič viac tam neni, este to može byť šalter a jeho slabá pružína, ale to je malá pravdepodobnosť
odpoj šalter a skus či chodí lanko hladko a lahko cez bowden....
14.11.2023 - 11:21:40
00
pred vymenou to slo pekne rychlo (pokial neumrelo XT radenie)
14.11.2023 - 11:52:55
00
keyboard_arrow_up