Druhý set kolies by bolo fajn, lenže keď si zvážim, že kupovať kolesá, kotúče, kazetu, to už sa skoro oplatí nový bajk;)

Lenže to by bol môj tretí ( mám Ht aj cesták, ten ale nepoberie viac ako 27mm plášť) a tri bajky naozaj živiť nechcem

Takže dusove plášte . Overdrivy 700x40 maju cca 700g... to mi moc nevonia
24.09.2023 - 10:45:11
00
stanlee ak maju byt s dusami tak skus od Vittorie Terreno Zero TNT
24.09.2023 - 11:12:25
00
daj tam speedero alebo thundero a vybavene, tie plaste letia na asfalte dost rychlo
btw bezdusove plaste sa normalne jazdia aj s dusami len naopak to neplati vzdy
a podla mna sa oplati kupit kolesa, nemusia byt MTB, na 40mm stacia rafky 19-22mm v pohode
24.09.2023 - 11:15:52
01
Daj si pozor na 1 vec :-) Sice ty mas cestak, tak u teba to mozno nehrozi. Ja som kedysi zacal tiez, ze som na starsi mtb na 26" kolesach dal 40mm plaste. Parada. Potom som tam nahodil barany. Zaujimava skusenost. Nasledne som kupil 27,5" kolesa a samozrejme plaste. Vacsia parada. Az nakoniec pred rokom iny ram a vacsie kolesa a to uz mam gravel. A pritom to zacalo nevinne plastami :-)
Vezmi Tufo Speedero. Ten ma iba 400g. Ja mam sice bezdusovo vpredu Swampero a vzadu Thundero, ale nevsimol som si ziadne mokre flaky, ze by som bol dakde pichol a nevedel o tom.
Predtym som mal dusovo Maxxis Xenith bez defektu. A na 27,5" Maxxis Detonator, 1 defekt, ale to som presiel po skle. Oba modely jazdene aj v miernom terene, ake kedze su hladke, tak som hladal ine a skoncil pri Tufe.
24.09.2023 - 11:24:45
00
A tieto speedera a thundera budú adekvatne k 25 mm rafom ? Alebo je rafik príliš široký?
24.09.2023 - 11:58:42
01
Nejaky tip na zadny rychly XC plast? Teraz mam TNT verziu 2.35" Mezcal, ale po roku vyzeraju bocnice dost priserne a sice je rychly, ale do zakrut mi drzi menej ako Ikon predtym .
Uvazujem, ze by som skusil nieco, co som este nemal, takze bud Kenda, alebo Pirelli, pripadne Tufo.

Nejake tipy, ze co pozerat?
25.09.2023 - 12:00:57
00
Tufo je super, dopredu XC14 dozadu XC12. Napriek písanému rozmeru sú to celkom balóny....
25.09.2023 - 12:22:07
02
wickedwill, racingralph. Testujem smartsam celkom fajn, kedze spojity stred.
25.09.2023 - 12:55:08
00
Schwalbe mi v minulosti (este na 26") sposobili tolko problemov pri nahadzovani, ze ani neuvazujem, ze by dostali dalsiu sancu.

XC 12 sa mi celkom pozdava
25.09.2023 - 13:31:42
00
Wolpacky... Nahodenie lahke, aj ako bezdusak.. na prvy fuk...
25.09.2023 - 13:49:23
00
Ja som dal sancu Goodyearom (Peak vzadu, Escape vpredu) a po dnesnej premierovej jazde nelutujem. Ten Peak ma prijemne prekvapil zaberom. Na sypkom kamenisto-prasnom terene bola v kopci limitom moja technika jazdy a sila, rozhodne nie zaber. Valivy odpor na asfalte fajn, akurat ten Escape vpredu trochu huci. Nahodit sli lahko, Escape rucnou pumpou, Peak kompresorom, ale netrebalo ho presviedcat.
26.09.2023 - 18:59:03
00
ludkovia prosím Vás pozorujete niečo také ak,o že Maxxis je vo všeobecnosti pomerne pohodlný plášť s dobrou trakciou ale proste sa to nejako negúľa? Napríklad ked porovnám Rekon 2,4 DC TR a wicked will 2,4 speedgrip groundcontrol , prípadne aj Nobby Nic 2,4 - tak proste wicked will ide lepšie ale drží že skoro rovnako a do kopca má možno aj lepšiu trakciu ten schwalbe a pritom je ťažší ako ten Rekon. To isté Assegai 2,5 MaxTera EXO ws Magic Mary 2,4 Soft Supertrail aj ked tu Assegai lepšie drží na hardpacku a v prachu na moje jazdenie a zase tam je skoro 200g rozdiel v neprospech Schwalbe. Dosť to cítitť na dlhých mtb trasách, neviem či si to namýšľam a či su nejake relevantné meranie niekde. Kombinácia Nobby Nic Speedgrip superground vzadu a Magic Mary Soft vpredu sa mi pocitovo gúľala podobne ako kombo Ardent race a Forekaster a teda rozdiel v zjazde v trakcii a aj tlmení na rockgardenoch neskutočný v prospech Schwalbe. Tufo XC 14 plus XC 12 neriešim to je iná planéta to ide jak gravel už skoro ale zas to odskakuje kuštik viac a je to také papierovejšie, že to nejde porovnávať aby to bolo fér.. Vzadu na všetkom vyskúšanom vozím inserty možno aj to niečo urobí, Nehovorím že Maxxis su zlé plášte, neviem čo má lepšiu trakciu ako DHR 2 vzadu a Assegai vpredu, ale je tam dosť veľká daň v odpore cestou do kopca a po rovine pri dlhých presunoch....
27.09.2023 - 10:04:57
00
Ja mam ine skusenosti. Aktualne Rekon 2.4 DC TR sa mi zda rychlejsi, predok ale menej drzi ako Nobby Nic alebo GoodYear Escape Ultimate. Wicked Will ani Tufo som este nemal. DHR a DHF boli pre mna hroza, take gumene kladiva, a kockaty profil - velmi vysoke stuple na bokoch mi pri jazde vobec nevyhovuju. Aj rekon ma vystuplejsie bocne stuple, tak skus sa este na to zamerat, ze ci ti to nejak neovplyvnuje pocit po terenoch, ktore jazdis.
27.09.2023 - 10:51:01
00
Assegai maxxterra v 2.5 som mal len v predu,ale vôbec to nešlo,ale grip to malo lepší než dhf v maxxgripe,ale to bolo na jar,teraz by som ho možno po tisíckach naslapanych km uvozil ,ale nemám odvahu ho dať nas5 na bike.Kto ho vozí v zadu,klobúk dole.
27.09.2023 - 11:07:54
00
Ja som mal pôvodne na fulle vpredu aj vzadu Maxxis Rekon Race EXO TR DUAL 29x2.4WT" čo je podľa výrobcu XC plášť s výbornou "Rolling speed" ale teraz som nahodil kombo Barzo a Mezcal 29x2.35" a to teda odvaluje lepšie. Recon Race boli len o 1 mm širšie ako Vittorie teraz.
A čo som si všimol, že keď som išiel asfaltový presun a mal zamknutý tlmič tak to pri šliapani ten plášť na zadnom pohupoval. Aby to nerobil musel som viac fúkať, čo nebolo dobré do terénu.
Mezcal fúka ešte menej ako Recon Race a nepohupuje.
27.09.2023 - 11:50:26
01
keyboard_arrow_up