Nebudem to verklikovat dokola (spolu s dalsimi prihodami), dam raz a dost.

V elektricke som letel raz, po jej naraze (skor suchnuti) s nakladnym autom. (Prisli dispeceri, sanitky/policajtov fakt nepamatam)

V buse častejšie, ani prekážky neboli treba, napríklad zjazd z mosta SNP (Noveho) v klbovej 39...
05.09.2023 - 23:33:39
00
Marli: a stále tvrdíš, že cyklista/chodec svojím nemôže ohroziť ľudí vo vozidlách? Ale OK teda.
11.09.2023 - 09:06:06
00
Jano, povedal by som, že ti tvrdia len to, že ak sa zrazí vodič v brnení s cyklistom tak je pomerne jednoducho predvídať kto dopadne horšie po fyzickej stránke
11.09.2023 - 09:16:46
02
Spochybňoval som to niekedy? Nie. Len poukazujem na fakt, že aj chodec/cyklista môže spôsobiť situáciu, kedy môžu prísť ľudia v autách o zdravie či život. Tak isto množstvo chodcov/cyklistov ignoruje fakt, že dobre, však išiel chodec/cyklista na červenú a zrazilo ho auto, napríklad. Cyklista/chodec umrie. Ale už už ich nezaujímajú následky pre šoféra vozidla, či už finančné, alebo psychické. Však šofér žije, kde je problém?
11.09.2023 - 09:34:38
00
Jj, máš pravdu. Včera som stretol cyklistu za volantom auta (2 xc biky na streche) a šupol mi to pri Štrbe z pripajacieho pruhu hneď ako sa začala prerušovaná čiara skoro rovno pred nos.
11.09.2023 - 09:39:05
00
toto nikto nespochybňuje :) len ty sa v tom plácaš. Ale skúsim iný príklad. Napr napadne ťa nejaká malá čivava a dokúše ti nohu ... vs napadne ťa niečo veľké silné a rozdrví ti kosti na nohe pri tom útoku a keď spadneš tak ti prekusne hlavu ... vidíš v tom rozdiel? tak rovnaký je veľké auto vs malý cyklista
11.09.2023 - 09:39:34
00
Zase sa ale točíme okolo toho istého. Ak spôsobí nehodu cyklista/chodec, je to ospravedlniteľné. Ak motorista, šup ho do basy. Len preto, že je v aute a chodec/cyklista nie, lebo oni riskujú svoje životy a ohrozujú len seba (obľúbená výhovorka). Tento rok už umrel šofér auta kvôli srnke, ktorú nechcel zraziť. Skúsenejší šofér by ju zrazil. Rozbil by predok auta, ale neriskoval by saltá na poli. Už je skoro tma, ľudia (cyklisti/chodci) zase behajú bez svetiel/reflexných prvkov po cestách. Môžeš legálne zraziť človeka? Skús povedať policajtovi, či sudcovi, že zrazil som toho človeka úmyselne, lebo som sa bál, čo sa stane, keď vyletím do poľa. Aj keď som bol na škole šmyku. Tam tiež prízvukovali, keď si nie si istý, radšej to zviera zraziť, ak je to veľkostne zajac - srnka a ostať na ceste a neriskovať výlet mimo cesty. Pri zvierati typu dospelý diviak, či jeleň je to už na uvážení, ale aj tam je väčšia šanca, keď ho naberiem a idem rovno po ceste. Samozrejme máš spraviť všetko preto aby si ich nezrazil, ale keď nie je iná možnosť, zraziť ich. Zajac v chladiči ťa nepošle na 10 či koľko rokov do basy, ako človek v chladiči.
11.09.2023 - 10:14:11
00
Dnes okolo pol 7 vecer som siel k Zuckermandelu po nabrezi od Mosta SNP na aute. Pod mostom som obchadzal cyklistu na cestnom bicykli, ktory siel rovnakym smerom. Pri Zuckermandeli som stal v pravom odbocovacom pruhu na cervenej. Nenechal som mu vela miesta napravo, lebo som jednak nepocital, ze by tam siel a aj som skoro stihol zelenu :D. To, ze ma obisiel zlava mi vobec nevadi, lebo sprava by nepresiel, ale to, ze presiel na cervenu, je vrchol. Pan cyklista, vystafirovany jak na preteky...
27.09.2023 - 21:15:40
00
Podobny pako, akurat nevystafirovany ako na preteky, iba zlta reflexna bunda, vcera rano cca 7:45, krizovatka Karadzicova Zahradnicka, smer na Kriznu, cervena, stoja auta, stojím ja napravo od nich, normalne cakanie na zelenu a znenazdajky potichu ale rychlo pomedzi nas prefrci cyklista...na cervenu, zjavne to hra na znalost miestnych pomerov a časovania, 'usetril' asi 2 sekundy

Zial nesthil som ho dobehnut po dalsiukrižovatku s Kriznou, aspon na pár teplych slov

Verim tomu, ze tade jazdi pravideln(ejsi)e
27.09.2023 - 23:08:00
00
dam to aj sem:

Utorok vecer okolo 18:40 +/- 20min sa skupina asi cca 10 cestnych cyklistov na celkom drahych bikoch v zastupeni muzov aj zien zdvihla od bufetu u kapitana na petrzalsej hradzi a sla cca 35km/h smerom na petrzalku. Sli velmi bezohladne a pocas predbiehacich manevrov priamo obmedzovali a ohrozovali nielen protiiducich ale aj tych ktorych predbiehali, navyse skoro sundali otecka s dvomi detmi na bicykloch v protismere, ktori sa im uz ani nemali kam vyhnut.
Bolo to fakt nebezpecne a chcel by som vas poprosit (mozno sa tu spoznate aj ucastnici tohto konkretneho zoskupenia) aby ste fakt davali pozor a jazdili s rozumom. Spodna hradza bola volna a je dostatocne siroka, nechapem preco zo seba robime idiotov.. Lutujem teraz, ze sme sa s kolegom nerozbehli za touto skupinou a nezablokovali ju ale nabuduce uz pojdeme do konfliktu, lebo toto je vyslovene kktizmus sa takto chovat. A necudujem sa potom ten agresii zo strany vodicov a inych ludi ak sa takto zopar ***** sprava. zazil som viacero balikov na hradzi ale takyto arogantny prvy krat
28.09.2023 - 08:59:27
011
Este sa tomu niekto cuduje? Ved takto tam jazdia ziletkari uplne bezne, oni su bohovia, nad nich niet!
Ale raz padne kosa na kamen.
28.09.2023 - 09:10:38
00
Včera mi vravela kolegyňa, že po hrádzi okolo Šamorína jazdí na cesťáku nejaká žena, ktorá jej vynadala v štýle, že načo chodí na hrádzu, keď jazdí 25, nie 30. Som nevedel, že hrádza je pretekárska dráha, ale vidím, že takýchto prípadov je dosť.
28.09.2023 - 09:45:40
00
joo baby su teraz drsne cyklistky na cestakoch, v BA su cele komunity ziletkarov ktori tomu podmienuju vsetko asi v zivote a dokonca su aj babske ziletkarske gangy :)
niekedy ked citam tie debaty ked niekto z jednej skupiny zoberie KOM niekomu z druhej :D to uz su podla mna chori ludia
28.09.2023 - 09:56:38
00
ale po hornej hrádzi jazdíš aj tak ... rovnako ako oni (ony)
28.09.2023 - 09:57:52
00
lapaloma Ale daj pokoj s delbou hradze na hornu a dolnu :-)
28.09.2023 - 10:02:28
00
keyboard_arrow_up