Stále vieš mať budovy so zelenou strechou a fasádou, s pochôdznou strechou, kde by mohli byť ihriská atď. Čo som čítal, tak napríklad odhad nákladov ma parkovací dom na Saratovskej je okolo 3 miliónov, pred reštikou U Deda je nejak 3,5 milióna, dostanú sa 2 podlažia. Poďme ich zakopať komplet pod zem a hore si spravme park. 2 podzemné podlažia vyjdú na 10-12 miliónov, možno viac, kto vie, čo všetko bude treba prekladať, aké siete a podobne. Buď postavím 1 dom, alebo 3-4.

Je to komplikované, na Slovensku každý nejak očakáva, že aj v BA bude bývať v rodinnom dome, všade záhrada a lesy a do roboty sa dostane za 15 minút, škola, doktor atď za plus mínus rovnaký čas. Zahusťovanie je nadávka, všade musí byť zeleň. Stal sa z toho fetiš. Veľmi dobrý seriál, má to 6 dielov, odporúčam si to pozrieť. https://youtu.be/cCIwLaA1rK0?si=n6rQWfby7_nJEnTP
29.09.2023 - 13:38:19
02
scarinko napísal:
a pritom by stacilo keby platili len ti co nemaju trvaly pobyt v BA mesacne tak 200-300 a pre tych co maju by bolo free alebo nejakych 50 eur rocne. Hned by sa vyprazdnili miesta od aut ktore su pisane na rodicov a kde koho na vychode.


podla mna dve odlisne veci, ak mam trvaly pobyt v ba, preco nemozem mat auto pisane na kde koho na vychode? ved mesto neziskava peniaze z aut ale z podielovych dani, v zavislosti od poctu obyvatelov. keby to bolo to prve, tak bratislava je omnoho bohatsia, kedze velka cast firiem na svk ma pisane auta prave na Bratislavu a jazdia kde kade po Slovensku ako "firemne", hlavne na tom tvojom spominanom vychode
29.09.2023 - 14:23:51
00
firemne auta su predsa pisane na sidlo firmy. Sukromne auta su napisane na rodicov a starych rodicov na vychode koli lacnejsim poistkam. 60 rocny clovek zo Svidnika ma lacnejsiu poistku ako 25 rocny cerstvy drzitel v BA ;)
pokial nemas TP v BA nemozes si tu nahlasit ani auto na seba a tym padom by si nemohol mat "zadarmo" parking. Ak mas TP v BA ale aj tak auto na rodicov tak uz je to na tebe ci bude s HE znackami plait v BA parkovne alebo s BA znackami platit vyssiu poistku.
snad som to zrozumitelne napisal.
29.09.2023 - 14:43:10
01
user_id napísal:
Kazdy si uvedomuje, ze je to drahsie, ale treba to brat tak, ze ide o investiciu dlhodobeho charakteru. Myslis, ze sa za niekolko dekad investicia nevrati ?

Ubytok betonovych ploch je len plus.



To ano. Ale kto to zaplati? :)
29.09.2023 - 15:10:13
01
Hadaj :-)
29.09.2023 - 21:49:56
00
Ľudia frflali kvôli tomu, že už nie je 15 minútový lístok... ako sa im asi bude páčiť, ak by sa vyberal 4-5 násobok na parkovnom, ako teraz?
29.09.2023 - 22:54:26
00
kvantifikuj "ludia", lebo "ludia" aj nedavno uprednostnili zdrazenie listkov pred predlzenim intervalov obsluhy... 15min listok je naozaj administrativna hovadina

A ze nieco nebude zadarmo, na to si zvyknu a zariadia sa. Mame privela aut. Nic sa nestane ked tretina z nich ubudne.
29.09.2023 - 23:08:45
00
Hovadina podla koho? Vacsina mojich jazd mhd bola do 15 min podla grafikonu.
29.09.2023 - 23:12:45
00
PAAS je vytlacenie plebsu z parkovania a ulic
kto ma 25-35eur na stanie niekde v paas
logika hodin petrzalka najprv zadarmo od 18-24, okej povedzme pre navstevu
po novom medzi 0-12, to je keket pre koho ten cas?
je to sracka a je pekne vidno ako zavideli paas pri polyklinike v petrzalke tak hned plne parkovisko pred trhoviskom xD
30.09.2023 - 00:24:46
00
Máme priveľa áut? Máme menšiu motorizáciu ako Holandsko. Len tak na okraj. Tak isto, v prepočte na obyvateľov, také holandské mestá majú viac parkovacích miest ako slovenské. 880 tisícový Amsterdam má 156 tisíc parkovacích miest, čo som našiel, 600 tisícová Bratislava 80 tisíc. Utrecht, 360 tisícové mesto, svätý a obľúbený grál Cyklokoalície má, čo som našiel 72 tisíc parkovacích miest.
30.09.2023 - 00:52:13
00
Yogisz napísal:
PAAS je vytlacenie plebsu z parkovania a ulic
kto ma 25-35eur na stanie niekde v paas
logika hodin petrzalka najprv zadarmo od 18-24, okej povedzme pre navstevu
po novom medzi 0-12, to je keket pre koho ten cas?
je to sracka a je pekne vidno ako zavideli paas pri polyklinike v petrzalke tak hned plne parkovisko pred trhoviskom xD

No praveze teraz je to dobre. Ked to bolo free po 18tej tak tam parkoval kde kto a ten co tam byval nezaparkoval ked prisiel z prace. Teraz nech si tam doobeda parkuju kurieri, firemne auta a mozem ist na postu a na polikliniku a po praci uz len domaci alebo si zaplat ak treba.
30.09.2023 - 01:00:39
00
das ist nicht normal
parkujuci kurieri? kurieri parkujuci v PAAS?take neexituje xD
kamo cas od 0-7 je proste mimo, uleteny, inde v meste mas normalne casy od 7-15 free alebo obratene
prave v petrzalke to malo byt, ze cez den mozes a v noci nie

mamu mam v PAAS a teda ziadny problem s parkovanim ani vecer ani inokedy som u nej od PAAS nemal (ked bolo free18-24)

fakt mi pride ze neuvazujes co napises

parkovanie pri polyklinike? v ktorom vesmire si tam vedel zapoarkovat doteraz? nikdy sa tam nedalo a teraz ked tam bude PAAS free v tom case toboz nezaparkujes
parkovanie pri cervenej poste? cele okolie sustekovej parkuje pri trhovisku, neda sa tam zaparkovat ked chces ist na trh/pekarne/posta a tym neda znamena ze som radsej zaparkoval pri LIDL lebo tam jednoducho nebolo jedine volne miesto

ja som bol tento tyzden aj na polyklinike(supoer ze aspon to mikro parkovisko upravili aby bolomprejazdne dokolas, no zanilkli dve miesta) aj na poste(u masiara) aj v pekarni, z coho ty vychadzas o bezproblemovom parkovani neviem presne
30.09.2023 - 16:46:08
00
no skus tipnut este raz...

poliklinika
poliklinyka
poliklynika
poliklynyka
polyklinika
polyklinyka
polyklynika
polyklynyka
30.09.2023 - 19:25:42
17
Yogisz napísal:
das ist nicht normal
parkujuci kurieri? kurieri parkujuci v PAAS?take neexituje xD
kamo cas od 0-7 je proste mimo, uleteny, inde v meste mas normalne casy od 7-15 free alebo obratene
prave v petrzalke to malo byt, ze cez den mozes a v noci nie

mamu mam v PAAS a teda ziadny problem s parkovanim ani vecer ani inokedy som u nej od PAAS nemal (ked bolo free18-24)

fakt mi pride ze neuvazujes co napises

parkovanie pri polyklinike? v ktorom vesmire si tam vedel zapoarkovat doteraz? nikdy sa tam nedalo a teraz ked tam bude PAAS free v tom case toboz nezaparkujes
parkovanie pri cervenej poste? cele okolie sustekovej parkuje pri trhovisku, neda sa tam zaparkovat ked chces ist na trh/pekarne/posta a tym neda znamena ze som radsej zaparkoval pri LIDL lebo tam jednoducho nebolo jedine volne miesto

ja som bol tento tyzden aj na polyklinike(supoer ze aspon to mikro parkovisko upravili aby bolomprejazdne dokolas, no zanilkli dve miesta) aj na poste(u masiara) aj v pekarni, z coho ty vychadzas o bezproblemovom parkovani neviem presne

Mam v PAAS svokrovcov a par kamaratov a nezadrzatelne sa to blizi aj ku mne tak mi pod o tom porozpravat. Kámo.

V prvom rade musia vediet zaparkovat obyvatelia ktori tam byvaju ked pridu z prace po 17tej. A ked tam parkuje kdejaky HE, SK, KK a pod tak nemas sancu. Ked su ludia v praci cez den aj s autami nech si tam kludne parkuju a po 17 nech sa pracu....

Hovorim o poste na vlasteneckom.

Takze ako ti to prislo nech ti to aj odide. Kámo.
30.09.2023 - 20:00:49
00
teraz budu vsade parkovat hlavne AA neskor AB ..... :-)
30.09.2023 - 21:49:18
01
keyboard_arrow_up