http://www.hayesdiscbrake.com/product_hyd_hfx9xc.shtml

Mam tento druh brzd a nevracia mi jedna platnicka.Ake su moznosti rozobrat a vycistit?

To bude musiet zrejme sa aj odvzdusnovat ked sa rozoberu?!.

A takties neviem co za druh kapaliny sa tam nachadza ak viete poradit!?

Dakujem pekne a ospravedlnujem sa ak tu uz tato tema bola.
18.08.2008 - 21:07:07
00
Skus len vybrat platnicky, vycistit priestor okolo piestikov a ten ktory chodi normalne niecim prichyt. Potom opatrne mackaj paku dokym sa zadrety piestik kusok nevysunie. Ak nepojde skus vycistit niecim silnejsim. Rozhybal som tak uz piestiky na Juicy aj XT, tak dufam, ze to pojde aj na Hayes. Rozoberat prasa by sa mne urcite nechcelo.
18.08.2008 - 21:18:21
00
a te platnicky sa daju vybrat bez otvorenia prasata akym sposobom? Vypacit trebars srobovakom?
18.08.2008 - 21:24:18
00
a te platnicky sa daju vybrat bez otvorenia prasata akym sposobom? Vypacit trebars srobovakom?


novacik mam pocit ze ty si prilis velka lama na to aby si s tym dokazal nieco urobit bez toho aby si aj nieco pokazil, tak najlepsiu radu ci ti mozem dat je: Zanes to do servisu, cim prv tym lepsie.
18.08.2008 - 21:27:31
00
prosim bez zbytocnych reci,nikto z neba mudry nespadol ani ty.Stavim sa ze si pre mudre rady ties chodil na dake fora a tak podobne.Servis je to posledne co mam v plane.
18.08.2008 - 21:34:45
00
pozri si na http://www.ivelo.cz sekciu domaci dilna a tam najdi vymena platniciek. potom postupujes ako pisal zigo
18.08.2008 - 21:41:21
00
prosim bez zbytocnych reci,nikto z neba mudry nespadol ani ty.Stavim sa ze si pre mudre rady ties chodil na dake fora a tak podobne.Servis je to posledne co mam v plane.


myslim ze som ten najpovolanejsi kto ti v tvojom pripade moze poradit. Mam totizto uz na konte jeden alebo dva piestiky HFX9 a jednu gumovu membranku v packe, takze ak nechces zbytocne investovat na nespravnom mieste servis je to najlepsie co mozes spravit :-)

Keby si si nahodou nechcel dat poradit tak vedz ze dosticky sa vyberaju lahko a to tak ze ich chytis prstami za ten sosak na to urceny, trocha ich zan vyklonis do priestoru kde je normalne kotuc a potiahnes za sebou. Ide to pomerne lahko pokial ich vyklonis o potrebny uhol. Na kazdej doske je perko ktore paradne pasuje do drazky na oske co trci z piestika. Dosticky odloz bokom tak aby sa nezamastili (rovnako koleso s kotucom). Piestik ktory chodi dobre niecim pridrz a stlacaj s citom packu brzdy tak aby sa druhy zaseknuty piestik pomaly vysuval. Myslim ze ak ma pamat neklame 2-3 mm vysunute je tak akurat, od 5 hore ti hrozi ze ti vypadne piestik a si v pecku. Ked budes stlacat a pustat packu malo by to s piestikom cvicit hore dole, kedze ho mas zasekly zrejme ho bude priecit, nebolo by zle keby si nan striekal cisticom brzd alebo niecim podobnym co neposkodi tesnenie (o-ring) medzi piestikom a prasiatkom. Ked s tym pocvicis trocha a vystriekas tie usadeniny von mas vyhrate. Ak to nepomoze tak uz by som to vazne dal do servisu. Tie piestiky ked moc zatlacis vypadnu von a mas problem, vytecie ti brzdovka, potrebujes ju doplnit, na to nemas ani skusensoti ani odvzdusnovaciu sadu. Ked budes niecim na piestiky tlacit maj na pamati ze nie su kovove aj ked tak vypadaju, jedine co je kovove je ta oska s hlavickou a drazkou pre perko s dosticky, zbytok je daco ako bakelit, ked zatlacis niecim tvrdym (kovovym) na okraj (hranu) piestika mozes ho zahodit, nove stoja 8 stoviek par.
18.08.2008 - 21:51:43
00
No takze som ich zhodil,dalej som to pocistil no zda sa mi ze piestik sa docela lahko pohybuje ked nan dotlacam ale sam ani za svateho sa vratit nechce.Ked som tam nastriekal to svinstvo na cistenie tak pri jemnom stlacani brzdovej packy sa piestik vysuval spolu aj s bublinkami.Je teda mozne ze su zavzdusnene?
A dalej platnicky mam dost zodrate,ano viem tema tu uz bola no napriek tomu sa ta pytam ake by si mi odporucil a nejaky link kde ich kupim cez net.Cital som ta kdesi o nejakych cervenych calstopoch? ci ako sa to pise.

Inak velmi pekne dakujem hned si krajsi ked poradis. :lol:

PS: ako sa vravi, "mne uz neni dvacet let" a nepamatam si zeby sme si potykali ale budiž.
19.08.2008 - 18:23:15
00
ale na fore sa tyka, a uz o to je to jasnejsie, kedze nemate uvedeny vek ... :roll:
to ze sa tam robia bublinky, tak to neznamena ze je zavzdusnena, to znamena ze ten piestik sa vysuval spolu z tym co ste tam nastriekali a aj z nejakym vzduchom co tam natlacil do tej kvapaliny, aspon tak som to pochopisl z vaseho popisu situacie.
19.08.2008 - 18:34:40
00
Nechcem zakladat zbytocne novu temu tak to hodim sem.

Mal som bike v servise lebo po horalovi to dopadlo tak, ze brzdove platnicky zmizli :D . Dneska som konecne zohnal nove dosticky a osadil ich. Po cca. 3 zjazde mi predna brzda odisla - packa az na ride a skoro ziadny zaber. Zbehol som do servisu a bolo mi povedane, ze mojou "neodbornou" vymenou sa brzda zavzdusnila.

Moja otazka je: Da sa brzda zavzdusnit vymenou platniciek?

Diky za odpoved.
19.08.2008 - 18:35:07
00
Ak ti to pomoze, tak som tu zakladal tiez temu s nevysuvajucim sa piestom, tu je link http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=17232 mimochodom tie moje brzdy su uz uplne v pohode, len u mna bol problem, ze piest som mal tak zaseknuty, ze s nim neslo vobec pohnut a musel som ho rozpolit. Novy ma vysiel original od hayesu 380Sk, takze to nebolo az take drahe. Zopar ironickych dotazov na tvoju osobu si tu nevsimaj(te), to sa obcas stava na tomto fore.
19.08.2008 - 19:31:01
00
Kovo444: ale mne sa zas ten piest vysuva krasne lahucko,aj zasunut ide celkom v pohode ale s pomocou naradia,no sam po pusteni brzdovej packy sa nevrati.
Inak platnicky mam aj ja nerovnomerne zbrusene a ta co je leniva sa zasuvat spatky do prasietka je celkom dobra no ta druha skoro ziadna.

Miraculix: ano je to mozne ze te bublinky zapricinovalo to cistidlo.
Inak ja nemam ani paru ako ta forach chodi,ale sak som napisal ale budiž.

A moze mi tu prosim dakto vysvetlit,co je to ta lama?
Neviem ale v nasich rokoch za mladi taketo nieco som nikdy nepocul,to ta dnesna mladež...
A este raz sa ospravedlnujem ak otravujem bolo mi tu odporucene ze sa tu daju zohnat dake informacie ohladne opráv a tak podobne,takze sem mozna budem chodit aj castejsie, "dufam ze som vitany aj bez ironickych dotazov"?
19.08.2008 - 20:33:58
00
Kovo444: ale mne sa zas ten piest vysuva krasne lahucko,aj zasunut ide celkom v pohode ale s pomocou naradia,no sam po pusteni brzdovej packy sa nevrati.
Inak platnicky mam aj ja nerovnomerne zbrusene a ta co je leniva sa zasuvat spatky do prasietka je celkom dobra no ta druha skoro ziadna.

Miraculix: ano je to mozne ze te bublinky zapricinovalo to cistidlo.
Inak ja nemam ani paru ako ta forach chodi,ale sak som napisal ale budiž.

A moze mi tu prosim dakto vysvetlit,co je to ta lama?
Neviem ale v nasich rokoch za mladi taketo nieco som nikdy nepocul,to ta dnesna mladež...
A este raz sa ospravedlnujem ak otravujem bolo mi tu odporucene ze sa tu daju zohnat dake informacie ohladne opráv a tak podobne,takze sem mozna budem chodit aj castejsie, "dufam ze som vitany aj bez ironickych dotazov"?


presne toto to robilo aj mne na novom biku ked som zacinal, nerovnomerne sa obrusovali dosticky, a piestik sa tiez nevracal, tolko som ho rozbehaval az som ho ho poskodil (neviem ci nie oba) a skoncilo to na servise v Deme, co tam s tym robili neviem ale prislo to s novymi piestikmi, stacilo to dat na bike a nahodit dosticky, odvtedy do toho nerypem a dalej bike zbytocne neumyvam, nelestim a hlavne jazdim vacsie trasy, viac tomu davam do tela dole kopcom, proste brzdy viacej pouzivam ako ked som zacinal, nemal kondicku a pri pomysleni na dlhsiu trasu ako 25km sa mi pretacali panenky... inac dosticky odporucam Kool-Stopy cervene, s tymi to na kotucoch 160/160 aspon trocha brzdi.
19.08.2008 - 21:31:05
00
--inac dosticky odporucam Kool-Stopy cervene, s tymi to na kotucoch 160/160 aspon trocha brzdi.--

No dakujem,a mam tomu chapat ako: ze ked mam kotuc trebars 203 tak to brzdit nebude?
19.08.2008 - 21:47:23
00
PS: ako sa vravi, "mne uz neni dvacet let" a nepamatam si zeby sme si potykali ale budiž.

A este raz sa ospravedlnujem ak otravujem bolo mi tu odporucene ze sa tu daju zohnat dake informacie ohladne opráv a tak podobne,takze sem mozna budem chodit aj castejsie, "dufam ze som vitany aj bez ironickych dotazov"?

No dakujem,a mam tomu chapat ako: ze ked mam kotuc trebars 203 tak to brzdit nebude?

:roll: ty si uplne tu ironiu pytas... :twisted: a chalani ti bez invektiv celkom normalne poradili...

skus este raz... na posledny dotaz... fakt si myslis, ze to s vacsim kotucom bude brzdit horsie ako s mensim? Fyzika ZDS...
19.08.2008 - 22:20:29
00
keyboard_arrow_up