No vidis, ked som siel v piatok z gulasu tak do elektricky nastupili dvaja na drahych cestakoch lebo nemali svetla a nechceli ohrozovat auta :D tych by si hadam pochvalil, ci?
02.10.2023 - 06:52:18
00
neschvalujem nesvietenie za sera a tmy, ale preco musis tak vyzdvihovat, ze mali drahe biky, drahe tretry, cyklopocitace atd....vsak to je normalna vybava cestneho cyklistu
02.10.2023 - 10:33:43
04
lebo je to komicke, ked niekto ma drahy bike a vybavu ale svetlo uz nema.
Ano, k normalnej vybave patri aj svetlo vpredu a vzadu. :-)
02.10.2023 - 10:53:27
06
To nie je komické, ale nezodpovedné. A tu si môžu podať ruky všetci čo majú k tomu taký prístup. Tu naozaj nehrá roľu cena bicykla.
02.10.2023 - 11:04:15
02
nekazí svetlo aerodynamiku? a fotky na insta?
02.10.2023 - 11:04:54
02
JOLI Ano, je to nezodpovedne. Komicky je ten kontrast. Nieco ako vtipky na ucet majitelov BMW, ze nepouzivaju smerovky. :-)
02.10.2023 - 11:34:08
01
Tak ale zase to nemôžeš porovnávať. Smerovky do BMW sú - na rozdiel od blikačiek na bicykel - naozaj šialene drahou príplatkovou výbavou, že ... :-) :-)
02.10.2023 - 13:27:49
00
Ja jazdim so svetlom vpredu aj vzadu (radar) aj za denneho svetla. Naopak nechapem blaznov co jazdia bez.... Garmin radar za par stoviek mi pride ako jedna z najlepsich investicii na cestak.
Naposledy ma zarazil prispevok na instagrame kde borec kritizoval zapnuty garmin radar na hradzi. Asi jeden z tych wheelsucker pretekarov ktory sa nalepi drzo na rit a vadi mu blikajuce svetielko :D. Ak to citas kludne mi to povedz za jazdy
02.10.2023 - 13:31:29
00
ten radar by som ti skritizoval aj ja a mozno ti zan na hradzi aj vypindal. strasne mi vadi tato moda roznych vybojok aj za denneho svetla.
02.10.2023 - 13:42:23
03
garmin radar, takže musíš mať aj edge na riaditkách, ak robíš aj iné športy ktoré chceš zaznamenať tak aj nejaké fr alebo fenix na ruke ... pár stovák :P

ale inak nemyslím si že ten radar oslepuje ...
02.10.2023 - 13:49:52
00
user_id To nie je velmi porovnatelne lebo aj bmw maju smerovky aj ked su o tom iste pochybnosti ? len ich vodici nepouzivaju.
Lenze "insta" cyklisti si nedaju predsa 300g svetlo na bike za 6 litrov predsa ? ako by to vyzeralo v hub komunite, rozmyslajte ?
Tiez si nedas na ferrari gulu alebo stresny nosic s truhlou ?
Uz je obdobie kedy cez tyzden na bike bez svetla nejdem a cez vikend zalezi kedy vyrazim.


Naposledy upravil scarinko dňa 02.10.2023 - 14:43:42, celkovo upravené 1 krát.

02.10.2023 - 14:00:58
00
svetlo cez den je blbost, ako nalepky na aute "pozor dieta".
jedna mizerna nalepka nezabrani ze niekto do teba netreskne.
02.10.2023 - 14:19:11
00
Cyklista, aj vzhladom na sucasnu popularitu tmaveho cyklooblecenia, vie lahko splyvat s pozadim. Ked sa k tomu pridaju slnecne okuliare na ociach vodica, prejazd cez tien, lahko to moze skoncit so zrazenym cyklistom.

Nalepky "Pozor dieta v aute" su skor o pochvaleni sa, ze maju dieta.
02.10.2023 - 14:21:24
02
scarinko napísal:
klasicka Cyklokoalicia, pamat ako zlate rybicky
https://z-upload.facebook.com/cyklokoalicia/posts/5463463810347480

Ty veľmi nemáš rád komunikáciu bez osobných útokov, však? :)

Ale nie je mi jasné, čo si tým chcel povedať. Kto a najmä prečo má pamäť ako zlaté rybičky?

Tebou linkovaný príspevok je z roku 2021, značka 323 Bicyklová cesta bola zavedená až v roku 2022. Teda platí moja veta "Lanfranconi, ak sa dobre pamätám, vzniklo ešte pred zavedením značky bicyklová cesta." Dobre si pamätám :D

V samotnom príspevku sa píše v podstate to, čo som napísal aj v poste, na ktorý si reagoval. Teda že nejde o bicyklovú cestu (keďže táto značka ešte vtedy bola len plánovaná), ale len o niečo, čo sa ako bicyklová cesta funkciou tvári. Preto som použil úvodzky. Namiesto nich som mohol použiť častice "akoby" alebo "akási", prípadne slovo "akože (bicyklová cesta)". Viď význam:

Význam „pochybnosti o správnom chápaní uvádzaného slova" sa takisto vyjadruje úvodzovkami: Treba však vidieť, že aj tu „sloboda" spočíva napr. v slobodnom manipulovaní s odbormi (Smena). V takýchto prípadoch sa pochybnosti o skutočnom význame dajú vyjadriť aj časticami akoby, akýsi, tzv. V našom príklade skutočne aj pôvodne stálo tzv. „sloboda". Takéto hromadenie prostriedkov však pokladáme za nadbytočné. Ide totiž o rovnocenné prostriedky na vyjadrovanie postoja hovoriaceho k uvádzaným slovám, výrazom, pojmom. Pravda, častic e sú bežnejšie v hovorenom prejave, úvodzovky v písanom prejave. V hovorenom prejave aj tak nemožno úvodzovky vybadať okrem prípadu, keď hovoriaci výslovne na ne upozorňuje. Napr. povie: táto v úvodzovkách sloboda (Poznámky o využívaní úvodzoviek)


Ak som pochopil zle, skús svoj príspevok spresniť. Ďakujem.

scarinko napísal:
btw "bicyklová cesta" co ty pises je oficialne "Cesticka pre cyklistov"

Nie, oficiálne to nie je cestička pre cyklistov, to bol starý názov. :)
Od roku účinnosti vyhlášky 30/2020 je to značka č. 221 Cyklistická komunikácia.
Príloha:
221.JPG
221.JPG 20.39 KiB thumb_up0thumb_down

02.10.2023 - 15:29:17
01
Jano1987 napísal:
....V piatok, ako som písal 12 cyklistov bez svetiel na ceste. 6 boli športovci, drahé cestné biky...


pamatam si, ze si pisal ze to bolo na Devinskej ceste. No to fakt nechapem, ze to tym cestakom nevadi, ved ta cesta je samy vymol. Chudak drahe bicykle a drahe kolesa :tmi: uz len kvoli tomu by som na ich mieste vozil aspon nejake male svetielko, instagram neinstagram.
02.10.2023 - 16:23:31
00
keyboard_arrow_up