Pouzivat veci ktore sa do vreciek zmestia a daju sa vrstvit / kombinovat t.j. napr. hubsia / teplejsia spodna vrstva ktora zvladne od 10 - 20 stupnov komfortne. Teplejsi dres - rano zahreje poobede sa da rozopnut, vesta - spratna a plni to na co je urcena - odviest vietor/vzduch (nie zohriat), navleky na ruky (pripadne trochu zateplene) - rano na rukach, cez den netreba, vecer opat, cyklociapka/satka na hlavu. navleky na spicky na tretry. Proste vsetko male kusy, ktore sa zmestia do vreciek, a daju sa kombinovat a vrstvit ako treba, pripadne podla toho na co je clovek haklivy.
06.10.2023 - 11:14:06
02
scarinko napísal:
ja to buzdro pouzivam ako izolaciu pred mobil aby nebol mokry :)
v strednom vacku mavam vestu/fukerku tenke navleky na ruky, v lavom mam pumpu, multikluc, kluce, tycinku.
vcera som siel na kopec a ani som nesiel nejaku intenzitu ale sa proste potim asi viac ako priemer a ked som si obliekal tu prepotenu vestu tak to nebolo moc prijemne.

niekedy to obliekam a vyzliekam za jazdy viac krat a to si so sackom neviem predstavit :) ale nejak to budem musiet skusit. ked beriem viac veci tak mam bezecku vestu z decathlonu. aj tam sa to vie prepotit ale je to vyssie (mam k dispozicii aj vrecka na drese)


Tak za mna hlavne pravidlo je mat to co sa da na rame a nie vo vreckach - najma ak sa bavime o tazkych veciach ako multikluc. Na cestaku to mam vsetko v malickej podsedlovej kapsicke (dusa, bombicka, montpaky, multikluc aj s nitovacom, spojku na retaz). Na MTB mam knoty v rajdoch, bombicky pod flaskou, multikluc a montpaky detto, dusa na rame pri flasiach. Nikdy to nezabudnem, vzdy to treba mat, netaha to vo vreckach a mam ich volne (plus sa netrhaju). Nenavidim plne vrecka aj ked som na ne z ultra vyjazdov viac ako zvyknuty.
06.10.2023 - 11:19:31
00
no to je fajn ale mam jednu pumpicku a multikluc a nosim to na 3 bikoch, musel by som to kupit 3x :) na cestaku mam v podsedlovej bombicku a tmel, nic viac tam nezmestim, vacsiu tam nechcem, inde na ram si davat nic nebudem. na mtb by som si mohol dat nejaku kapsicku ale nenasiel som zatial ziadnu co by mi sedela a nechcela uletiet v lese :)
teraz ked budem musiet bravat na vyjazdy po praci aj hrubsie navleky, mozno bundu a pod tak uz to vsetko pojde do vesty/ruksaku
06.10.2023 - 11:57:12
00
jachmel nosim craft active intensity - nieje cesane, ale hustejsie tkane - nepusti tolko vzduchu na telo. len ked sa spotis tak chladi. nan davam merino od isadore a celkom dobre to funguje. teraz som nanom nosil castelli dres classifica co nieje uplna sietka a celkom sa dalo. k tomu dresu neskor lebo zatial by som ho dobre ohejtoval.
06.10.2023 - 12:05:47
00
igelit do vreciek na drese nie - v tom mieste to nevetra a mam strasne prepotene krize co je zle. nosim tak zemle ked idem na dlho a vzdy som rad ked ich dojem a sacky odhodim do kosa. vesta a rozne nepremoky aj ked su spotene z vrecka, staci chvilka a su suche. to neriesim. navyse ked uz nieco take potrebujem - vesta, navleky - byva chladnejsie a neleju zo mna kyble potu. vacsinou su len vlhke a to je chvilka kym uschnu. ideal by bol mat ich v tasticke na rame ale vestu casto obliekam a vyzliekam aj za jazdy tak to by neslo.
06.10.2023 - 12:15:23
00
scarinko napísal:
inde na ram si davat nic nebudem. na mtb by som si mohol dat nejaku kapsicku ale nenasiel som zatial ziadnu co by mi sedela a nechcela uletiet v lese :)

Knoty, multikluc, montpaky si vacsina ludi ani nevsimne kde mam. Bombicku a dusu ano (aj ked dusu som nepouzil uz noazaj roky). Ak to ale nechces tak potom ti naozaj ostava len chrbat - co je za mna urcite horsia volba + sa to da zabudnut/stratit.
06.10.2023 - 12:22:10
01
ja som to roky nosil na hrbe a už ma to štvalo ,vypchatý celý... naradie som dal na košík, od spešlu EMT, vedla košíka zas pupmičku s knotmi a spojkou... tato to nezabudnem,dušu nevozím , len ked sa ide na celodenku v batohu....alebo na jesen ked vozím oblečko....
06.10.2023 - 12:24:40
02
ja mam zasa riesenie od Topeaku Ninja, knoty od samurai, bombicky na drziaku pod kosikom (bombicka je vedla), dusu som nenosil tiez ale odkedy su latexove tak mam takto jednu pricapenu na rame a nezavadzia to. stale tam mam miesto na dve flase na 750ml (XC full, XL ram). ja zasa nevozim pumpu.
06.10.2023 - 12:28:50
01
dusu nenosim, knoty tiez nie :) verim plastom a mlieku. zatial som este ani raz nemusel na MTB riesit defekt odkedy mam bezdusaky. klop klop
pumpu mam taku extra malu extra light, obcas treba po dojazde v lese prifuknut na cestu domov po asfalte
06.10.2023 - 13:04:38
00
Na taketo pocasie radsej obleciem windstopperovy dres s kratkym rukavom. Hore kopcom regulujem rozopnutim a dole kopcom len zapnem. Nie som zastanca nosenia viest. Nie ze by som sa musel este stale zastavovat kvoli obliekaniu a vyzliekaniu. V dnesnej dobe, ked existuje WS mi to pride ako zastarale riesenie.
06.10.2023 - 14:27:12
00
no len mne by bolo vcera cez den vo WS dost teplo kedze bolo cez 20 stupnov a slnko. Ale ked som sa vystveral na kopec kde uz bolo len 16 a tien tak nasledny zjazd uz nie je taky fasa v mokrych veciach.
Alebo, v stredu, vyjazd cca o 16,20, teplota 22 stupnov, slapali sme do kopca cez les cize mi nebolo zima lebo osm makal a teda sa aj spotil. mal som hrubsiu sietku od Santini a bezny kratky dres. vo veste som si so sebou bral tenke navleky (taka trickovina eleasticka z decathlonu) na ruky a nohy a Castelli perfetto light (je je light verzia Gabby). Hore sme sedeli asi hodinu, trochu som preschol, potom som sa obliekol a vsetko som mal na sebe (perfetto ako 3. vrstva). smerom dolu uz bola teplota len 12 a niekde aj pod 10 ukazovalo. Som sa klepal ako ratlik :D
06.10.2023 - 14:52:42
00
u mna membrana nad 16 stupnov nie - nestiha vetrat, aj na rovnejsich usekoch musim mat rozopnuty zips a fuka mi rovno na hrudnik kde je len jedno tenke tielko co je zle. nieje nic lepsie ked potom behnem kamsi do doliny kde je 14 stupnov. preto radsej hustejsie tkane spodne tricko a hrubsi vrchny dres (nie tie letne sietky) s vestou vo vrecku
06.10.2023 - 15:05:42
01
Uplny suhlas, WS nema sancu udychat smerom hore a spodna vrstva je rozhodujuca. Smerom hore to odvedie pot a vesta zabrami presne tomu neprijemnemu prefuknutiu smerom dolu. Vcera som sa vracal Vydricou, podla Garminu 13 stupnov a pohodlne bez navlekov. A s tym zastavovanim - no pri vyzliekani nikdy, pri obliekani velmi zriedkavo ked sa mi zapletie niekedy.
06.10.2023 - 16:56:36
00
marekr este k dobrej odpovedi od jammin dodam, ze v tieto dni jazdim bundu s odopinatelnymi rukavmi z Decathlonu, bud jedna vrstva alebo dres podtym (podla teploty). Poobede/pri otepleni sa vsetko lahko zmesti do vreciek.

Ak nenajdes, poslem link.
Je slabšie priedusna, ale pri nizsej aktivite (mne) nevadi
06.10.2023 - 19:01:22
00
Ahojte mám otázku, možno niekto riešil podobnú situáciu.

V zime nosím na bajk elastické nohavice určené primárne na bežky (aj kupované za týmto účelom). Ale chyba mi tam dosť vložka.

Vyriešil by som situáciu ak by som si pod ne dal niečo takéto?

https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/spodna-vrstva-a-termopradlo/boxerky-a-nohavicky/silvini-inner-cyklovlozka-cierna.html?itm_medium=forum#reviews

Alebo je to blbosť a mam si kúpiť originál zimné cyklonohavice a s vložkou?

Ďakujem za radu.
07.10.2023 - 07:07:24
00
keyboard_arrow_up