Eliminuješ uhol reťaze, ktorý ti spôsobí malý prevodník pri veľkých pastorkoch na kazete. Je to dobrá vec, len tie Garbaruk prevodníky neviem či sa príliš rýchlo neopotrebujú. Nemám z ich kvality nejaký dobrý dojem.
18.10.2023 - 21:30:56
01
Sram a aj Shimano nám práve hovoria, že pre Boost rámy je možné mať CL v rozsahu 52 - 55mm, t.j. v rozsahu minimálne 3mm. Garbaruk to využíva už roky. Ja osobne taktiež bez problémov jazdím na svojom bajku s Boost kolesami CL 50mm, t.j. menšiu ako odporúčaných 52mm. A vlastne by som mohla jazdiť CL aj 55mm, t.j. rozdiel až 5mm.
18.10.2023 - 21:32:31
02
scarinko popravde netusim. mne to tiez nedava vobec zmysel. nevravim o tom ze aj priamo na ich stranke maju dost chyb. nechapem ani tomu obrazku co to ma znazornovat - ta ciara - stred kazety - je uplne mimo prevodnika co je blbost. mi to pride ako nieco pomylene z cias dvojprevodnika.
ale vravim pri beznych poctoch zubov su tie rozdiely minimalne. neriesil by som to.
co mi vsak vadi najviac je, ze shimano po prechode na 12sp. nieje schopne vyrabat rozumne prevodniky s rozumnou hmotnostou v rozumnej cene a clovek musi aj ked nechce hladat riesenia u inych.
(tento rok som videl par zdemolovanych koli vypadnutym/prasknutym srobikom to tam pchaju, navyse v dost nevhodnych situaciach narobili nemale problemy. cize okrem divnych brzd, nespolahlivych pacok zacali produkovat aj nespolahlive ale hlavne nezmyselne prevodniky)
18.10.2023 - 21:40:27
04
Od coho zavisi aku retaz treba pouzit v systeme?
Kazeta? Prevodnik? Prehadzovacka?
Viem ze axs vie radit so shimano kazetou a shimano retazou ale znesie sram kazeta shimano retaz?

Kristina napísal:
Sram a aj Shimano nám práve hovoria, že pre Boost rámy je možné mať CL v rozsahu 52 - 55mm, t.j. v rozsahu minimálne 3mm. Garbaruk to využíva už roky. Ja osobne taktiež bez problémov jazdím na svojom bajku s Boost kolesami CL 50mm, t.j. menšiu ako odporúčaných 52mm. A vlastne by som mohla jazdiť CL aj 55mm, t.j. rozdiel až 5mm.

No lebo ti to asi ram dovoli. Neviem aku pri nom vyrobca udava CL a aky prevodnik jazdis.
Ak ale vyrobca povie ze pri cl55 je max 34T tak asi ten 34t nemozes dat na CL52 bo asi bude kolidovat s ramom inak neviem preco by tam pisali cl55 ak by to tak nebolo
18.10.2023 - 21:43:03
00
Pointa je v tom, že odporúčaná CL nie je dogma. Pointa je v tom, že môžeš na rám kde výrobca udáva CL55 max 34z prevodník namontovať malý 30z prevodník z CL52 a "drive train" bude fungovať bezchybne.
18.10.2023 - 21:57:23
01
inak taka moja skromna rada - daj tam komplet vsetko od jedneho vyrobcu a kompatibilne s CL55 (presiel som si pred dvoma rokmi strasnym mixom koli neboost ramu a nieje ta 12sp az tak kopatibilna ako sa hovorilo - fungovat funguje vselico ale nieje to ono a uz by som to nemiesal - na vela veci som prisiel az sam, stalo ma to zbytocne vela penazi a vysledok nebol vobec ohromujuci)
18.10.2023 - 21:59:54
03
Kristina 30z je tak na fulla 🙂
gust0 lenze sram ma na wide bud velmi drahe alebo tazke kluky. Cize mozes tam dat nejake X01 za 300 alebo NX za 100
Je to novy rozmer cize vsetko nove je drahe

Toto by mohlo byt mozno riesenie
https://www.bike24.com/p2434874.html?sku=1494163
18.10.2023 - 22:15:24
00
Ahoj. Mám trek superfly fs. Výbava 2x10 sram. V predu gxp. Potrebujem vymeniť prehadz. aj prešmik. Keby som tam šupol set https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-m5100/m4120-2x11-speed-upgrade-kit-11-42 a kľuky. https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-fc-m5100-2-11-speed-crank-36/26 tak by to fachčilo? Ďakujem za info.
19.10.2023 - 06:43:40
00
Ako pise Kristina. Retazovej linke sa zbytocne pripisuje velky vyznam. Prevodnik vyberam podla toho ako mi vojde do ramu. Ziadne linky neriesim. Na nonboost HT a Sramackych klukach jazdim pocas sezony 34z s offsetom 6mm, ale na zimu ked prehadzujem na 36z, tak davam prevodnik s 3mm. Nicomu to neprekaza, ziadne nicenie kazety sa nekona, radi to krasne. Naopak na boost fulle, ked som mal 9-46 kazetu, som jazdil 30 a 32 prevodniky so 6mm offsetom, lebo som mal take doma, do ramu sa vosli tak co.... Zrazu sa tu objavuju ramy s CL 55mm na boost oskach a svet sa nezrutil...
19.10.2023 - 06:54:20
04
Presne tak-a k prevodníkom toto-jazdil som necelá dva roky na fulle 32 z. prevodník Garbaruk,fungoval skvele,ale na zimu som chcel dať 30 z. a Garbaruk 30 z. bol nedostupný.
Tak som objednal za fajn cenu orig. Shimano 30 z. (kluky sú tiež Shimnao SLX)
Keď som ho vybalil,pozerám na ten zázrak-to koho napadlo takáto konštrukcia ? :tmi:
načo je prevodník zložený z množstva dielov ? Pavúk zvlášť,prevodník zvlášť a celé to je dokopy zoskrutkované 8 ks miniskrutiek,celé zle-veď prevodník nie je problém vyfrézovať/vylisovať z jedného kusu.
Tie miniskrutky som skontroloval,neboli dotiahnuté !!! Potom sa netreba čudovať,že sa počas jazdy potrhajú,vypadnú a pod.
Ja som ich teda vyskrutkoval,poriadne namočil v Loctite 243 a dotiahol podla pocitu na doraz.Treba na to Torx orech z dierkou-no fakt,hlúposť maximálna.
Ten Garbaruk je pekne vyfrézovaný z jedného kusu,žiaden problém.
19.10.2023 - 07:08:06
00
S garbaruk prevodnikmi som nikdy nemal problem, Absolute Black nevydrzal skoro nic a to boli este casy ked AB malo iba tie top sady a nie teraz aj tie lacnejsie alternativy, takze AB nikdy viac. Na Graveli jazdim Garbaruk kazetu 11-52 (leto jesen zima, lesne cesty, polia, asfalt) a zatial ma 11000km a uplne bez problemov. Co sa tyka prevodnikov, teraz jazdim na vsetkych bikoch WolfTooth Drop stop B (komp. aj so starou 12s Sram retazou aj s Flattop), zatial vyzeraju byt ok.
19.10.2023 - 07:55:13
00
mna este napadlo ako to vlastne je stou 55CL - cim to vyrobca definuje - lebo ak na ram kde mam shimano a stred kazety je 52mm CL, nahodim novy axs ktory ma kazetu posunutu von mam jej stred 55mm CL.
cize ak vyrobca spravi ram kde zmestim 34z prevodnik len pri 55mm CL nebudem mat so shimano pohonom retaz v strede kazety a bude sa zbytocne krizit?

ja nechcem retaz mimo stredu kazety -
mal som prevodnik aj blizsie k ramu - chod na lahkych prevodoch bol lepsi, ale na najmensom pastorku mi retach chytala druhy najmensi a nedokazal som to nastavit.
mal som aj 52CL na neboost rame a ani som to nejazdil - to krizenie bolo priliz.
mal som aj na 11sp. cinsky prevodnik bez offsetu a na 2 najlahsich prevodoch do vydavalo strasne lupave zvuky
19.10.2023 - 10:17:17
00
Tak to je zaujimave. Mne retaz s pastorkom ako popisujes nekolidovala. Na fulle mam dlzku zadnej stavby okolo 440mm.
19.10.2023 - 11:40:14
00
no to je pomerne dlha zadna stavba, to moze byt aj tym.
co ja pozeram ram tak ma kratku len 425mm
19.10.2023 - 11:41:48
00
Zdravím vás!
Mám teraz tie isté kľuky FC-M612 a chcem prejsť na 1x11. Problém je kompatibilita prevodníka. Ak aj nájdem nejaký s BCD96, tak je asymetrický, čo mi na moje kľuky nebude sedieť. A kľuky Deore na 1x11 (aj tie nové) majú zasa len BCD96, i keď už sú asymetrické. Takže tam zasa bude problém s malým výberom prevodníkov, keďže väčšina je asymetrická 104. No proste si to neviem vyskladať.

Viete mi poradiť buď symetrický prevodník s BCD96 tak 30-32T, ktorý by na tie kľuky sedel?
Alebo nie príliš drahé kľuky použiteľné na 1x11 s roztečou 104?

Vďaka za pomoc
19.10.2023 - 11:57:32
00
keyboard_arrow_up