Si robíte srandu, ale jazdím tak snáď už 10 rokov a zatiaľ všetko funguje ako má :-)

Dokonca aj na skialp používam iba také dosť tenké nezateplené softshellové nohavice, čomu sa ale už aj ja sám dosť čudujem, že mi v tom nie je zima :-)
Raz som si ale skúsil dať aj spodky, také úplne obyčajné, nijako extra "termálne" a v tom som bol totálne spotený prakticky hneď ako som vyšiel z chaty, tak zatiaľ ostávam len pri tých nohaviciach.
22.10.2023 - 22:40:07
00
V sobotu si idem v letnom na biku a oproti mne pár na biku v dlhých zimných nohaviciach a zimnej bunde. A to bolo 25 stupňov .. nechápem
23.10.2023 - 05:17:53
00
Tiez som si to vsimol. Niektori ludia sa obliekaju podla datumu, nie podla teploty.
23.10.2023 - 05:51:31
04
Ahojte, čo odporúčate na prechodné/ zimné obdobie pod nohavice? (Cez leto chodím na ostro preto sa pýtam ako to riešite) vďaka
23.10.2023 - 07:30:53
00
do 15 stupnov naostro--potom merino boxerky
23.10.2023 - 08:05:51
10
krismik Zalezi ake nohavice. Ked sa bavime o elastickych na telo s cyklovlozkou, tak nikdy nic. V teplotach okolo nuly a pod nou, prechadzam na nohavice s wind membranou (u mna konkretne Sportful Infinium).
23.10.2023 - 08:11:43
00
nenosieval som nic ale asi starnem a ked je uz tak -5 tak mi aj v polare chladi nadobicko. volne gate navrch mi nejak nesadli tak som skusil boxerky od craftu a je to lepsie.
23.10.2023 - 09:26:59
00
Osobne som doteraz tiež bežne nosieval letné kraťasy aj v počasí 10 a viac stupňov, tento rok som však investoval a kúpil zateplené od Alé a je to presne to čo mi v šatníku chýbalo. Ono ako som starší je mi príjemnejšie jazdiť v teple. Aj keď som nejakú zimu v letných kraťasoch nepociťoval, keď som prišiel domov videl som, že v oblasti kraťasov som "prechladnutý". Každopádne každý vníma zimu inak a časom príde na to, čo mu sedí a ako sa má obliecť.
23.10.2023 - 13:47:26
00
pix napísal:
Pozeral som aj tie decathlon all Mountain, aj som ich uz mal v kosiku. Len netusim ako to tam je potom s vlozkou, pod to nieco dalsie s vlozkou hej?

Ano. Ja napr. nosim cely rok tieto vnutorne Endura Singletrack liner v lete na to volne kratasy, v zime volne dlhe, podla teploty zateplene. Ale to je viac AM/Enduro ako XC. Zalezi aj co preferujes.
23.10.2023 - 20:04:10
02
Gusto0 na -5 je super toto
https://www.bike24.com/p2386868.html
23.10.2023 - 21:11:37
00
pix Ako už tu bolo napísané, je to veľmi individuálne. Odvíja sa to od teploty (vietor, bezvetrie, jazda na slnku, v tieni, v noci), štýlu jazdy (na XC/cestu stačia obtiahnuté nohavice, na enduro sa hodia voľné nohavice kvôli chráničom), výkonnosti (pomalšia/rýchlejšia jazda), prestávok na pivo/jedlo (po dlhej prestávke je zima), teplomilnosti tela...

Začal si jazdiť s voľnými turistickými + termo podľa teploty. Tak dokúpiš najprv len "boxerky" s vložkou. Potom zistíš, že turistické nohavice sú na členkoch voľné (drhnú o prevodník), tak kúpiš špeciálne cyklo voľné nohavice. Potom zistíš, že vo voľných nohaviciach ti ťahá na kríže (aj keď si hore dobre oblečený), tak kúpiš dlhé obtiahnuté s trakmi. Potom zistíš, že dlhé obtiahnuté čo si kúpil, sú buď tenké (je ti zima) alebo hrubé (je ti teplo) a musíš kúpiť iné. Potom zistíš, že ťa bicyklovanie v zime začína poriadne baviť, tak kúpiš druhý kus, aby si ich mohol striedať (keď sú druhé opraté a na sušiaku). A to sme sa ešte nebavili o hornej vrstve a zimných tretrách. Priprav si teda tučnú peňaženku. :-)
25.10.2023 - 09:07:34
013
Skoro presny popis
25.10.2023 - 09:09:16
01
Comby napísal:
pix Ako už tu bolo napísané, je to veľmi individuálne. Odvíja sa to od teploty (vietor, bezvetrie, jazda na slnku, v tieni, v noci), štýlu jazdy (na XC/cestu stačia obtiahnuté nohavice, na enduro sa hodia voľné nohavice kvôli chráničom), výkonnosti (pomalšia/rýchlejšia jazda), prestávok na pivo/jedlo (po dlhej prestávke je zima), teplomilnosti tela...

Začal si jazdiť s voľnými turistickými + termo podľa teploty. Tak dokúpiš najprv len "boxerky" s vložkou. Potom zistíš, že turistické nohavice sú na členkoch voľné (drhnú o prevodník), tak kúpiš špeciálne cyklo voľné nohavice. Potom zistíš, že vo voľných nohaviciach ti ťahá na kríže (aj keď si hore dobre oblečený), tak kúpiš dlhé obtiahnuté s trakmi. Potom zistíš, že dlhé obtiahnuté čo si kúpil, sú buď tenké (je ti zima) alebo hrubé (je ti teplo) a musíš kúpiť iné. Potom zistíš, že ťa bicyklovanie v zime začína poriadne baviť, tak kúpiš druhý kus, aby si ich mohol striedať (keď sú druhé opraté a na sušiaku). A to sme sa ešte nebavili o hornej vrstve a zimných tretrách. Priprav si teda tučnú peňaženku. :-)


Diky za radu. To s tahanim na krize som zistil uz vcera, bolo sice teplejsie ale tym padom som mal len tenke termo a fucalo mi na chrbat lebo turisticke gate mi padali samozrejme.

Kazdopadne vsetky tieto prispevky aspon vyriesili moju dilemu ci kupit jedny drahe nohavice alebo radsej viac/postupne z nejakej "strednej" triedy.
25.10.2023 - 09:57:11
00
Najskor treba vyplnit satnik lacnou/strednou triedou a postupne dokupovat kvalitne kde uz budes vediet co a ako potrebujes.
25.10.2023 - 13:14:29
02
potom budes mat satnik plny somarin co nenosis ale je ti to luto vyhodit a predat to aj tak nejde :)
25.10.2023 - 14:13:04
02
keyboard_arrow_up