RANDAL napísal:


na to by miestnemu eMarcellusovi nestačili ani tri baterky LOL

PL #12 - Murowaniec, Kalatowki, Droga pod Reglami, Chocholowska

Vzdialenosť: 175.23 km
Čas: 08:55:04
Nastúpané: 3234 m
24.10.2023 - 17:09:45
03
Benzinova centrala popruhmi na chrbate, a kabel pichuty pocas jazdy :D
24.10.2023 - 17:36:39
00
Jedna baterka s obcasným dobitim a celkový čas 4h 23minút a to vratane polhodinového šlofika. Uplne vpohode… ;)
24.10.2023 - 21:35:50
00
Nechapem ako sa vam teda mnohym z vas dari stretavat taketo podivne individua. Obcas sedim na bio obcas ne e-biku. Pozdravime sa, usmejeme sa na seba ak sa pohybujeme v tom istom smere sem tam aj slovo prehodime. Nebude to tym, ze sa nepohybujete v skutocnej prirode ale priestore kde sa taki exoti samozrejme vyskytuju? :P :devil: :geek:
24.10.2023 - 21:45:53
01
A priemerna rychlost tesne nad 45... (175/3.88)
Hybaj dakam, hlavne rychlo ;)
Nedalo by sa rychlejsie, Marcelussi? Alebo to skusit bez drotu, Edisone? ;)
24.10.2023 - 21:46:17
00
To je skvelý nápad Marli. Ak konečne vyladia bezdrôtový prenos energie tak už nič nebude stáť v ceste ebikerom aby sa stali vládcami cyklistiky. Biobiky sa potom budú používať iba za trest :)

Teraz som dostal skvelý nápad ako mať stále energiu poruke a nemusieť vláčiť náhradné baterky so sebou. Pošlem si dva dni vopred balík s vlastnou náhradnou baterkou do miesta ktoré je adekvátne vzdialené (napr. 80km) na mojej trase a dám si ho na vyzdvihnutie v Packeta boxe alebo Pošta boxe. Niektoré tieto boxy podporujú aj odosielanie balíkov a tak si rovno pošlem vybitú baterku domov zase takým spôsobom. Použijem ten istý obal, len vymením adresu. Za celkové náklady 5eur sa to oplatí a vpohode urobím aj 170km. Pri bikepackingu by to mohla byť skvelá alternatíva na víkendové pojazdenie. A tie boxy už sú skoro v každej dedine.

No a teraz ma napadlo že vlastne pri bikepackingu by som si takto mohol poslať vopred aj nejaké iné veci (stan, spacák, karimatku, varič, náhradné veci) do miesta kde sa v okolí chystám prespať a ráno si to pošlem domov aj s použitými vecami aby som sa s tým nemusel trepať ďalej. Výhodou je že ak sa balík v cieľovom boxe z nejakého dôvodu nepreberie (úraz, porucha bicykla, počasie...) tak sa balík vráti odosielateľovi ... :)

Pišta, musíš brať veci z nadhľadom. Väčšina osôb a príbehov o nich v tejto téme je vymyslená a slúži len na vyvolanie roztržky (flame) ;) Teda asi okrem Ivana, ten stále stretáva toho jedného naobliekaného, tučného ebikera s kadenciou 40 a stále o ňom píše nový príbeh. Ten človek je však legenda ako Yeti. :D
25.10.2023 - 08:38:14
03
Baterky sa myslim nedaju posielat do balikoboxov. Min. alza nechcela, aj ked slo len o NiMh.
25.10.2023 - 08:50:42
00
pista Keby mali e-bikeri potrebu sa zdraviť tak by asi nejazdili tak rýhlo :) Poväčšinou idú také bomby, že im už chýba len štartové číslo na rajdách. A ten uprený pohľad dopredu keď vidím, tak sa musím zasmiať. Keby šli okolo nahej Kardashianky tak si ju nevšimnú :D Proste úplne iný svet. E-bať na nich :lol:

thumb_up0thumb_down
25.10.2023 - 08:58:51
00
No neviem, každý bioš tu tvrdí že ebikera obieha ... Teda aspoň tí miestní športovci.
Ebiker má max rýchlosť 25km/hod, tak to sa mi nezdá ako super rýchlosť. Jedine z pohľadu že sedím na lavičke ...
25.10.2023 - 10:25:55
01
3jalo3 napísal:
pista Keby mali e-bikeri potrebu sa zdraviť tak by asi nejazdili tak rýhlo :) Poväčšinou idú také bomby,


Takze moj prispevok sa tykal asi aj teba. Zmen konciny kde jazdis a dostanes sa medzi normalnych ludi. Pripadne si nastav filter tak aby si vnimal normalnych a sral na tych ostatnych.
25.10.2023 - 10:48:01
02
marseluspp napísal:
To
Pišta, musíš brať veci z nadhľadom. Väčšina osôb a príbehov o nich v tejto téme je vymyslená a slúži len na vyvolanie roztržky (flame) ;) Teda asi okrem Ivana, ten stále stretáva toho jedného naobliekaného, tučného ebikera s kadenciou 40 a stále o ňom píše nový príbeh. Ten človek je však legenda ako Yeti. :D

to bude Columbova žena na e biku, idúca hore kopcom 39,99 km/h v ivan-ovom mokrom sne :-)
25.10.2023 - 18:34:15
00
Chlapi, teraz je najlepší čas preskúmať hlboké zákutia našich lesov. Krásna jesenná príroda vyváži všetky možné nástrahy.... Na ebiku si vychutnáte tú krásu 10x viac, lebo sa vám nezahmlievajú oči od potu čo vám do nich stále steká pri šliapaní za svoje....

A ešte jeden zaujímavý efekt má ebike v prírode. Keďže vydáva bzučivý zvuk, tak odpašuje malý lietajúci hmyz, ktorý za iných okolností končí v ústach, očiach alebo za tričkom. Je to úžasné že sa takto "nechtiac" eliminovala jedna z najnepríjemnejších súčastí cyklistiky. :) Aj keď je mi známe, že práve tento malý lietajúci hmyz je síce malým, ale zato prospešným zdrojom proteínov pre cyklistov. Ich vplyv na výkon už preukázali nejedné testy odborníkov z alternatívneho stravovacieho inštitútu v Saltzburgu, pracujúcich pod záštitou EÚ...

Niekde som zachytil že EU zvažuje uvolniť pre ebiky tzv. OFFROAD mode, kde si môže užívateľ sám prepnúť tento mód keď jazdí v teréne mimo cyklochodníka až do rýchlosti 33km/hod. Počuli ste niečo o tom? To by bolo super skvelé a hlavne prínosné pre časovo- kondičné zdolávanie náročných úsekov.
26.10.2023 - 11:28:58
01
tak tak,americkí vedci dokonca zistili že ten bzučivý zvuk pôsobí ako plašička na krtkov takže sa už nemusíš báť že ti pred kolesom zrazu urobí krtko kopček a ty sa s tou svojou haraburdou vykotíš do jarku 😂😂😂
26.10.2023 - 11:55:04
01
Krtkov nie, ale na medvede to pôsobí vraj odpudzújco a hlavne na biošov ... tí sa vraj hneď snažia zakrtkovať keď počujú ten krásny bzukot.... :)

X-sík, aký máš ty vlastne bike? V popise ho nemáš a podľa profilovej fotky je mi ťažko určiť výrobcu, model a výbavu ;)
26.10.2023 - 12:37:38
02
ja mám taký rýchly bike že keď prefrčím okolo nejakého e-boša tak sa mu od tlakovej vlny preklopia uši dopredu
26.10.2023 - 13:00:13
03
keyboard_arrow_up