Stacilo by si precitat, jasne to tam pisu: (z translatora)
Davnejsie sa tym hrdilo aj dt swiss pri svojich vidliciach, ale tiez presli na mostik vpredu. Asi dokazali zachovat tuhost a ostatne parametre aj pri "tradicnom" dizajne, navyse oni maju teraz ten mostik asymetricky.
"Najvýraznejším detailom prototypu vidlice je, že koruna vidlice už nie je pred stĺpikmi, ale za nimi. Doteraz sa tento dizajn používal iba s vidlicami Manitou. Dôvod, prečo na tento dizajn nestavil žiadny iný výrobca, je zrejmý. Američania z Manitou si tento dizajn nechali patentovať. Platnosť tohto patentu však vypršala v roku 2021 a tento dizajn má zjavne konštrukčné výhody. Aj keď majú vidlice ako Manitou R-Seven podstatne menšiu distribúciu na trhu ako modely od Fox a Rock Shox, tieto vidlice žiaria v jednom bode. Svojím dizajnom prevyšujú tuhosťou všetkých ostatných konkurentov. A tak dodáva dizajnu dokonalú šablónu pre vylepšenie súčasných vidlíc Fox 32 SC alebo Fox 34 SC . Pretože práve tuhosť je v súčasnosti najväčším bodom kritiky týchto vidlíc. Krútenie pri riadení a brzdení je v súčasnosti najväčšou slabinou oproti modelom Rock Shox. Nový dizajn by mohol presne toto slabé miesto napraviť."
20.10.2023 - 13:00:03
01
Haha,krutia sa,lebo ubrali vsade mozne materialu,lebo hmotnost predava
Mostik vzad mala Pace,ktoru dtswiss kupil,takze nielen Manitou :) A mari sa mi,ze este jeden vyrobca.
Manitu deklarival dovod lepsiu tuhost pri kotuci,ale krutili sa jak vino :D
20.10.2023 - 13:14:07
00
pamatam si aj dva mostiky - predny aj zadny.
inak zadny mostik vedel vychytat dost bordelu, som sa cudoval preco dtswiss od neho upustilo.
20.10.2023 - 13:22:59
00
Joo, ano. Magura :D (jadil som nejaky cas Durin-a) , ale este jeden (minimalne) myslim bol . Nejako sa mi s tym patentom nezda, kedze to vyrabal Manitou aj Pace v rovnkaom obdobi, leda by tam bola licencna dohoda. Ale Pace mala karbonove nohy, tak ..

Ako pozeram, do reverse arch sa pustil aj Cinan :D (buckloss,bolany a pod.)
20.10.2023 - 13:56:39
00
Urcite ovela lepsie cistenie od blata, plus menej znecistene gufera.
20.10.2023 - 14:29:42
00
jj Magura https://www.rczbikeshop.com/finland/magura-fork-thor-26-mt-140mm-disc-maxle-20mm-1-1-8-albert-select-remote-black.html
www.rczbikeshop.com
20.10.2023 - 14:33:18
00
Ja zas čakám na túto super starinku - aby z toho bola novinka, ale nič sa nedeje. Asi by to nik nekúpil okrem mňa :)
https://www.pinkbike.com/news/formulas-prototype-dual-crown-enduro-fork-and-lightweight-brakes.html

Lebo to Manitou zas s tou tuhosťou nie je nejaká hitparáda. Ja mám napríklad pocit väčšej tuhosti z obyčajného PIKU. Ale ako mi prišla tento pondelok Mezzera z reklamácie úplne nová, tak je o poznanie tuhšia ako pôvodná z 2019, ale je aj tuhšie nastavená. Musím tam jazdiť hodne rýchly odskok 3/12 čo je na mňa nezvyklé. Ale na všetkom pomalšom to strašne zaostáva za high pivotovou zadnou stavbou. Predok potom nereaguje na nerovnosti a zadok ide ako lietajúci koberec a celé to je potom čudné.
20.10.2023 - 18:05:18
10
To si čo objednal ďalšiu vidlu Braňo? Však ty môžeš jednu izbu zriadiť časom ako múzeum/ panoptikum tlmenia , vidlic oválnych prevodníkov s popisom pri každom produkte preco áno preco nie 🤣😀🤷‍♂️
20.10.2023 - 18:13:17
01
Ale veď to čítaj Janči...objednal by som, ale dlabú na to to vyrábať. Ale na tento bike to už ani nepotrebujem. Stačí Mezzer ak sa nerozsype. A ešte druhú vec zatiaľ u mňa nenájdeš - oválny prevodník :) Ale inak ako píšeš...mám tých súčiastok mrte. Ja neviem už ani kde sa mám hnúť okolo tých bicyklov a dielov.
20.10.2023 - 18:23:32
01
Novy YT Jeffsy

https://www.yt-industries.com/world-of-yt/the-all-new-jeffsy/

cdn-prod.yt-industries.com
25.10.2023 - 16:14:40
09
Fľaša ide kam? :)
25.10.2023 - 23:09:35
00
Zo spodnej strany hornej ramovky vidim 2 sroby tak asi tam
25.10.2023 - 23:27:39
00
Flasa je dole pod tlmicom+odkladaci priestor v rame, hore je iba uchyt na dusu a pod.

cdn-prod.yt-industries.com
cdn-prod.yt-industries.com
25.10.2023 - 23:36:25
04
Dobre vyzerá a prepracovali geo, o stupeň položenejsiu hlava, to som si všimol ako 1. ale isto bude toho viac. Za mňa parádny bike. Na starom Jeffsym som vozil 350 ml fľašu .Pre mňa asi vhodnejší a univerzálnejši bike ako Capra. A aj starý Jeffsy toho zniesol veľa. Možno sa raz k nemu vrátim . Značka YT mi je veľmi sympatická.
26.10.2023 - 22:17:24
00
Podobne, mal som Jeffsy 2019, bike toho zniesol vela, teraz mam Capru, ale ten bike je na mna uz moc a v podstate ma na nom ani nebavi jazdit v MK. Takze pojde prec.
Teraz mam dilemu, co kupit. Na starom Jeffsy mi moc nesedela kinematika pruzenia, malo to silny pedal kickback a na 150mm mi to prislo na dropoch tvrde. Podla niektorych recenzii YT zmenilo kinematiku k lepsiemu. Otazka je o kolko. Asi vyskusam najskor VPP a ked mi to nesadne, tak sa vratim k Jeffsy.
26.10.2023 - 22:34:30
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up