ja mam zase sram pohon na vsetkych bajkoch, brzdy bajkpark sram, ecko magura, manzelkyn ebajk sram. synotorova 20" komplet sram :)

kazdy ma inu skusenost so znackami
28.09.2023 - 09:52:05
00
Podla mňa by si upiekol každé brzdy keď nevieš brzdiť Shimano dokonca ľahšie lebo shimano olej ma nižšiu teplotu varu ako DoT a magury ešte skôr s ich olejom. Ja ťa nechcem haniť ale ak upeces 200mm kotúče na krátkom traily, chyba nebude v brzdach.
28.09.2023 - 10:26:44
02
Do 2021 som jazdil len Shimano brzdy, o inych som ani pocut nechcel. Aj ked som kupil bike, tak prve, co som (bez vyskusania) urobil, bolo zhodenie SRAM brzd a montaz XTciek (4-piestovych). Posledne roky mi vsak zacali na SH brzdach vadit niektore veci. Ako som sa zacal ucit niektore technickejsie prvky jazdy (hlavne manual, btw, este stale som v procese ucenia sa :-) ), tak mi zacal vadit kratky chod paky (riesil som XTR race pakami bez ServoWave na 4-piestoch) a hlavne nekonzistentny bite point. Ked mi prisiel ebike (Decoy MX) a boli na nom CODE R brzdy, tak som si povedal, ze ich skusim a veru, dobre som urobil. Chvilku sice trvalo, kym sa zabehli a zacali poriadne brzdit (cca 3 vyjazdy), ale vyhovuje mi dlhsi chod paky a konzistentny bite point. Min. rok som kupil aj Capru MX, tiez s CODE R a tiez uplna spokojnost (tam mi zabehnutie brzd trvalo len 1 vyjazd). Neskor som vymenil paky na oboch bikoch za RSC. Tento rok som kupil HT, kde boli Shimano MT400 a nebol som spokojny ani s brzdnym ucinkom ani s velkymi pakami (M4100), tak som to najskor upgradol na SLX7100, ale nebolo to ono. Nevedel som si na akosi zvyknut a tak som ich vymenil za CODE R, ktore mi ostali z Decoya a Capry (vyuzil som totiz BF akciu a nekupoval iba RSC paky, ale cele sety brzd za cenu pak). Teraz som zasa nadmieru spokojny s brzdnym prejavom.

Suma sumarum (ked sa niekomu nechce citat predosly vylev :-) ), v prvom rade treba povedat, ze najlepsie brzdy su tie, na ktore je clovek zvyknuty. S brzdnym ucinkom som nikdy nemal problem, ani pri SHIMANO brzdach (pokial neratam tie M4100/MT400) ani pri SRAM CODE R/RSC (s vybavou mam cca 105 kg, teda s bikom 120-133 kg). Pri SH brzdach som jazdil vela roznych kotucov, od "zakladnych" vhodnych aj pre metaliky (RT66/RT70) az po ICE Techy (RT86, XTR MT900) a najlepsie mi prisli tie "zakladne" (ICE Tech boli strasne nachylne na krivenie). Na SRAMoch pouzivam vyhradne Centerline kotuce a spokojnost. Teraz jazdim na dvoch bikoch CODE RSC a na jednom CODE R. Na tych SRAMoch mi vadi len jedna vec a to, ze pocas zimnych vyjazdov su packy strasne studene v porovnani s XTR M9100 pakami (kov vs karbon). No a posledne zistenie, nepocitujem ziadny rozdiel (ani v brzdnom ucinku ani v brzdnom prejave) medzi CODE R a CODE RSC :-)

hybridtheory, nechce sa mi verit, ze mas problemy s brzdnym ucinkom pri CODE R. Ano, kotuce neboli najrovnejsie ani u mna (hlavne 200kove, 180ka bola OK), musel som ich trosku narovnat (mam doma vyrovnavac kotucov), ale aj to len raz (po zabehnuti), odvtedy bez problemov. Ale s brzdym ucinkom teda rozhodne problem nemam. Mozno neboli z "vyroby" (YT) idealne odvzdusnene, moze sa stat, u mna to, ale bolo vsetko OK (2 nove biky, 1x po crash replacement ramu).
28.09.2023 - 11:45:39
01
valecek Ako velmi bolo to CC hlavko volne po nalisovani? Aj ste odmerali priemer trubky kolko ma presne? Volny bol spodok ci vrch?
Dlhsiu dobu mam podozrenie ze vyrobci aj preto radi montuju plastove hlavove zlozenia lebo potom nemusia presne dodrziavat tolerancie. Usetria tym peniaze.

Zadna stavba mala kde nepresnost? Cast kde dosada pätka?
28.09.2023 - 12:09:40
00
Swarz po nalisovani to nevykazovalo volu aj ked je pravda ze to tam slo relativne lahko. voci hlavku across bola dost silna antikampan ( preto aj mozno yt preslo na CC ) tak sme to neriesili objednali a vymenili a nic nemerali. poskladali sme bajk a pukal nadalej ak nie este viac. zadna stavba mala nepresnost na prehadzovacke ( rovnaky problem ma aj kamos s rovnakou kaprou MX, museli sme ohynat nove patky.

https://youtube.com/shorts/BRcTwm17kEw?si=nPMWNfL_8GjDue6K
28.09.2023 - 13:06:01
00
Kondvi: Ja teda neviem ako mám brzdiť alebo teda som si nikdy nemyslel že je návod ako brzdiť. A to som brzdil vačšinou zadnou. Som iba prekvapeny že na novom biku kde idem 4 x sa previezť z toho 2 krát trail, netrafím ani kameň mám kotúč ohnutý. Pozor - po zabehnutí tieto brzdy brzdili excelentne, zídem dole 3min trail, predná brzda smrdí a nebrzdí a ešte je kotúč ohnutý. Ale však človek sa učí stále niečo nové v pohode
28.09.2023 - 13:45:01
00
hybridtheory napísal:
Dakujem, realne aj zadny kotúč je nepresný, išiel som 2 krátke ale prudké traily, mne uz to normalne príde ze sa zvlnili ako boli rozpálené, chalani čo maju xt sa mi už smeju, tento sram je pre mna neuveritelny shit, či brzdy, ako aj prehadzovačky na dalšom biku je sram u mna zakazany navždy. Držím palce s rekamaciou daj urcite vediet ako to vyriešili v YT


Akurat ked sa krutia SRAM kotuce, tak by sa krutili aj Shimano kotuce, ktore su z mojej skusenosti horsie ako SRAM ... :) Otazka je, ci je spravna technika brzdenia ... Co sa tyka menica, tak je uplne jedno ci je tam SRAM alebo Shimano, oba radia dobre, akurat to treba nastavit.
28.09.2023 - 16:00:33
01
Zdravím. Kedy zvykne YT predstaviť nové modely ?
07.10.2023 - 21:58:33
00
Pred covidom to bývalo na koniec zimy/začiatok jari. Teraz refreshujú aktuálne bajky prakticky celoročne.
08.10.2023 - 10:26:08
01
capra je relatívne mladá. na rade je skôr jeffsy,alebo decoy. rak ako píše štart,na jar prišli s modelmi core, a teraz unchaged
08.10.2023 - 10:45:33
01
valecek napísal:
capra je relatívne mladá. na rade je skôr jeffsy,alebo decoy. rak ako píše štart,na jar prišli s modelmi core, a teraz unchaged

Presne na tieto 2 som zvedavý a dúfam že prídu nové modely. Teda zvedavý som hlavne na Jeffsy. Ten by si zaslúžil už novšiu geometri. No a postupne sa asi budem obzerať aj po e biku, možno teda tak o 2 roky, ale klasiku si chcem určite nechať tiež. Capra sa mi veľmi páči, no keďže do parku idem možno tak 2-3 x do roka a na normálne jazdenie a teda aj nejaké pol dňové, občas aj celodňové výjazdy by to bolo asi moc. Takže skôr taký univezál :)
08.10.2023 - 20:11:35
01
Viete mi poradiť? Rozšteloval som teleskopku koliečkom vyznačeným na obrazku ( lebo časom som musel páčku stlačiť až uplne von a myslel som si ze to koliečko je tam na to ) ale teleskopka prestala ist uplne / ked som povytiahol kábel tak IDE ale ako sa zatlačí tak sa aj sama vysunie. Ako to mám urobiť?

Prílohy:

teleskopka.jpg
teleskopka.jpg 158.18 KiB thumb_up0thumb_down

15.10.2023 - 16:01:43
00
vytiahnuť sedlovku a skontrolovať hacik. ja som mal uvolnenu patronu
15.10.2023 - 16:18:42
00
Vcera vecer som obdrzal spravu od YT : )

koniec dobry, vsetko dobre

Your request:
Noises from Frame
How we resolve your request:
Bike checked
Fork with CSU-Creaking - warranty replacement at SRAM
Bearings in Seatstay causes some creaking noise - replacement of bearings
Bottom Bracket already feels rough - replacement
At the current time, the estimated processing time, from your confirmation of the offer, is 25 working days.
20.10.2023 - 08:20:39
05
https://www.yt-industries.com/products/bikes/izzo/core-3/613/izzo-29-core-3/?utm_source=sfmc&utm_medium=email&utm_campaign=231102_BF_1+(EU

IZZO 3 dostupny, za 3600
02.11.2023 - 13:37:36
01
keyboard_arrow_up