Zase su vianoce o dva mesiace skor alebo niekto vymenil vela vody za vino 😁
Vsetko tu treba zaskatulkovat.
02.11.2023 - 23:44:15
00
Marli napísal:
Len pre vysvetlenie miestnym kavoznalcom, nás sem hromadne presunuli z Pieskoviska (podľa mňa trochu mimo, ale čo už ;)) preto také ’prizemne' debaty ;>

No pozerám, koľko nových kávičkárov sa zrazu vyrojilo ... :rofl:
02.11.2023 - 23:55:23
01
Ahojte,prosím Vás môžte mi dať typ na dobrý kávovar?Nech sa domáca káva podoba na kávu z kaviarne. Doma máme delonghi pákový kávovar ale tá káva stále nieje ono aj keď sme ich už vyskúšali veľa. Ďakujem.
03.11.2023 - 07:06:14
00
No ono je to s tým espressom vo svete dosť ťažké. V Taliansku, Chorvátsku je stále rovnaké ako som ho pil prvý krát snáď už pred 30 rokmi. Nemám s nim nejaký obzvlášť problém na dovolenke to prežijem. A zrejme aj z komerčného hľadiska im to vyhovuje, keďže im to tam pijú. To že nám foristom chutia iné chute ako tie prepražené je pekné, ale keby som si len z blízkeho okolia spravil štatistiku o obľúbenosti mojich ovocnejsich káv veľa by som na nich nezarobil 😭. Veľa krát počujem "kde máš tu svoju starú Juru, to bolo expresko, ako z talianska" 😅
03.11.2023 - 08:29:00
00
Volodja pozri si mapku a vyber si ktoré miesto to vyhovuje. V tej mape by mali byť použitelné kaviarne. Ja tú stránku používam pri cestovaní a ešte ma nesklamala.

https://europeancoffeetrip.com/bratislava/
03.11.2023 - 09:49:37
10
Volodja napísal:
Podobne zlu kavu som pil este na Islande, ale tusim bola o euro lacnejsia.

v máji v Harpe v Reykjavíku som mal veľmi dobré espresso, aj som baristu pochválil (a následne ešte vyfasoval jednu filtrovanú ako bonus, tiež fajnú). Stálo to cca. 2.50, ak si dobre pamätám, takže vcelku v pohode (na Islandské pomery).
03.11.2023 - 10:21:14
00
Lubos-TN napísal:
Ahojte,prosím Vás môžte mi dať typ na dobrý kávovar?Nech sa domáca káva podoba na kávu z kaviarne. Doma máme delonghi pákový kávovar ale tá káva stále nieje ono aj keď sme ich už vyskúšali veľa. Ďakujem.


Sú tu isto aj väčší odborníci ako ja, ale najprv by som sa pozrel na to, aký mlynček na kávu používaš. To je veľmi dôležité. Ja keď som bol v úplných začiatkoch, tak som ešte mlel kávu na tých klasických elektrických 15€ mlynčekoch, ktorý vlastne kávu sekali a spálili rovno. Môžeš mať aj veľmi drahý kávovar, keď budeš páliť kávu pri mletí.
03.11.2023 - 10:26:26
00
To len, aby sme nezabudli :D Na margo predchadzajucich stran.

Prílohy:

Screenshot 2023-11-03 103049.png
Screenshot 2023-11-03 103049.png 105.61 KiB thumb_up0thumb_down

03.11.2023 - 10:31:54
04
Lubos-TN napísal:
Ahojte,prosím Vás môžte mi dať typ na dobrý kávovar?Nech sa domáca káva podoba na kávu z kaviarne. Doma máme delonghi pákový kávovar ale tá káva stále nieje ono aj keď sme ich už vyskúšali veľa. Ďakujem.

Môžme, samozrejme, a káva sa nebude len podobať tej z kaviarne, bude lepšia. Ale potrebujeme vedieť orientačný rozpočet na kávovar, resp, kávovar a mlynček.
03.11.2023 - 10:35:38
00
Ako písal “nemopbx”kávu meliem na klasickom 15€ mlynčeku. Možno že by som začal tam. Aký teda mlynček viete odporucit?
03.11.2023 - 10:55:23
00
peterg napísal:
Môžme, samozrejme, a káva sa nebude len podobať tej z kaviarne, bude lepšia. Ale potrebujeme vedieť orientačný rozpočet na kávovar, resp, kávovar a mlynček.


No urobiť si doma lepšiu kávu ako v bežnej kaviarni nie je až také ťažké, ale keby berieme do úvahy len ozaj kvalitné kaviarne a pražiarne, ktoré majú kaviarne, tak to už nebude také jednoduché a hlavne lacné. Ja si doma robím espresso a filter, ale máme u nás v PB jednu top kaviareň, na ktorú nemám šancu. A napríklad v TN som bol v jednej, kde som mal tak luxusne spravený filter, že som tomu ani nechcel veriť. Doma nedokážem zatiaľ.
03.11.2023 - 11:03:00
00
Lubos-TN Bohužiaľ, v mlynčeku ti ja neporadím. Ja mám vstavaný v kávovare (Sage the Barista Express), ale keď tu chalanom napíšeš rozpočet, tak isto niečo dobré budú vedieť poradiť. Ja som tiež najprv uvažoval, že si nechám základný pákový kávovar, ktorý som mal a kúpim nejaký mlynček, ale naskytla sa mi luxusná cena na ten Sage, tak som pre jednoduchosť a hlavne málo miesta v kuchyni zobral ten Sage. Ale možno by stačilo najprv skúsiť ten mlynček a kávovar až neskôr vymeniť.
03.11.2023 - 11:09:40
00
V podstate každá káva skaviarne,je lepšia než z domu. Doma keď ju “posekam” jemnejšie tak mi už preteká okolo páky. Tak sa už aj bojím to najemno pomlieť.
03.11.2023 - 11:10:55
00
Rozmýšľal som aj tak,že kúpim rovno kávovar s mlynčekom. Ako si s ním spokojný? Je to minimálne také ako s kaviarne?Mozeš poslať Link?Nech mam ako takú predstavu.
03.11.2023 - 11:14:12
00
tak to si pozriem kolko kaviarni spravi lepsiu kavu ako ma vacsina hardcore kavopicov tu :DDDD
03.11.2023 - 11:19:16
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up