ja mam najteplejsie thermo od x-bionic, myslim ze Energizer. Popripade maju este asi aj teplejsie kusky, mozno Radioactor. Treba si to tam popozerat, ale uz to Energizer je pre mna riadne teple a tak isto je velmi odolny voci pachom.
10.11.2023 - 13:45:29
00
A tá zimomravá žena to chce tiež na home office alebo na pohyb? Lebo ja robím z domu 7 rokov a teda najviac sa mi osvedčili normálne tepláky, hrubé ponožky, nejaké tričko a veľká mikina, hlavne teda nič obtiahnuté. Idem sa zase opakovať ako každý rok ale som zástancom teórie, že oblečenie nehreje len zadržiava alebo prepúšťa teplo, ktoré produkuje ľudské telo a to počas sedenia pri pc toho veľa neprodukuje, tak vo voľnom je teplejšie. Lebo v podstate izoluje ten vzduch medzi oblečením a vláknami. Tie športové tesnejšie veci to nič, to mi je v tom doma zima.
Na pohyb odporúčam najviec Brynje super termo dámske, v tom je extrémne teplo, fakt na to nosím rolák Endura Singletrack fleece, ktorý má vnútro také "3D" a ešte mi úplne sadol Polartec Alpha, mám ho v takej Specialized "bunde" so zipsom. Toto je úplne vražedná kombinácia na pohyb v chladnom počasí. V kríze na to ešte riadna softshell/hardshell bunda alebo páperka :) a sneh sa bude pod ženou topiť
Doplnok: merino nemám rada, už ani ponožky nevydržím, mňa to svrbí keď je v tom teplo alebo sa potím, plus je v tom zima, nie je to elastické, no mňa to ani po skúšaní neohúrilo. Len Apani mám jedny trencle, na tie nedám dopustiť ale už sa nerobia.
10.11.2023 - 14:04:54
03
miidlo napísal:
ja mam najteplejsie thermo od x-bionic, myslim ze Energizer. Popripade maju este asi aj teplejsie kusky, mozno Radioactor. Treba si to tam popozerat, ale uz to Energizer je pre mna riadne teple a tak isto je velmi odolny voci pachom.

Potvrdzujem, mala som XBionic Accumulator Evo, ešte tak 10 rokov dozadu a bolo to najlepšie spodné tričko, akurát mi boli na všetkých krátke rukávy.
Teraz mám podobné, toto UYN a to je ešte lepšie a dokonca aj rukávy sú mi akurát. To sa nedá opísať aké to je pohodlné a príjemné na telo.
https://snowmagazin.relaxmagazin.sk/uyn-dalo-pojmu-jemny-material-uplne-novy-rozmer/
10.11.2023 - 14:14:11
03
to si ty v tom clanku? :-)
10.11.2023 - 14:42:16
10
Hej, snažím sa v robote vyhýbať recenziám kvôli fotkám :) ale za toto som vďačná. No nie preto som to sem dala ale ako píšem v poslednom odstavci, ja fakt všetko ofrflem a toto ma dosť prekvapilo, normálne by som si to nekúpila, lebo však drahé, nepáči sa mi to ale super to je. A teda tie spodky, čo nosím už 11 rokov sú Xbionic Energyzer, sú nezničiteľné. Takže som ich ani nemala dôvod meniť ale tieto sú oveľa príjemnejšie lebo majú tie "vankúšiky" či čo to je. Fakt super, hlavne pre ženy čo nemáme chlpy na nohách je to dôležité. Chlapom je to asi jedno, vy máte "Brynje all natural" :)
10.11.2023 - 14:59:50
02
este nevies co je to vsetko ofrflat :D
no a ja nemam tie chlpy na nohach, vsetci si myslia ze si holim nohy
10.11.2023 - 18:59:45
00
fixska napísal:
Hej, snažím sa v robote vyhýbať recenziám kvôli fotkám :) ale za toto som vďačná. No nie preto som to sem dala ale ako píšem v poslednom odstavci, ja fakt všetko ofrflem a toto ma dosť prekvapilo, normálne by som si to nekúpila, lebo však drahé, nepáči sa mi to ale super to je. A teda tie spodky, čo nosím už 11 rokov sú Xbionic Energyzer, sú nezničiteľné. Takže som ich ani nemala dôvod meniť ale tieto sú oveľa príjemnejšie lebo majú tie "vankúšiky" či čo to je. Fakt super, hlavne pre ženy čo nemáme chlpy na nohách je to dôležité. Chlapom je to asi jedno, vy máte "Brynje all natural" :)

ak ti chýbaju, kludne ti kilo z mojich pokosím a pošlem v baliku :D
10.11.2023 - 20:39:32
00
fixska napísal:
Potvrdzujem, mala som XBionic Accumulator Evo, ešte tak 10 rokov dozadu a bolo to najlepšie spodné tričko, akurát mi boli na všetkých krátke rukávy.
Teraz mám podobné, toto UYN a to je ešte lepšie a dokonca aj rukávy sú mi akurát. To sa nedá opísať aké to je pohodlné a príjemné na telo.
https://snowmagazin.relaxmagazin.sk/uyn-dalo-pojmu-jemny-material-uplne-novy-rozmer/

Čítal som tú Tvoju recenziu na UYN a tam píšeš že si brynje sieťku dávaš na to? Ja väčšinou dávam sieťku ako prvú vrstvu, funguje to aj naopak?
11.11.2023 - 18:48:34
01
Zaujimalo by ma, ze na aku teplotu doma vykurujete, ze sa musite tak bambusit? Nezniesol by som doma chodit v rolakoch, merinach, mikinach...
12.11.2023 - 15:52:58
00
Chcem sa opýtať ci ma niekto skusenost s rukavicami perfetto max a este neviete ako je to s veľkosťou castelli flanders warm (popripade vase skusenosti). Perfetto mam xl preto sa pýtam na veľkosť. Ďakujem
12.11.2023 - 18:00:55
00
MarosHe napísal:
Čítal som tú Tvoju recenziu na UYN a tam píšeš že si brynje sieťku dávaš na to? Ja väčšinou dávam sieťku ako prvú vrstvu, funguje to aj naopak?

Kde to píšem? To by nemalo žiadny zmysel predsa.... jaj, asi viem čo myslíš, no nepíšem že Brynje, ale "dierované tričko", to som myslela to ružové Craft, na tej foto, to má dierky ale jw to vrchná vrstva. Tiež to mám asi 10 rokov a je to super, lebo to rýchlo odparuje.


Naposledy upravil fixska dňa 12.11.2023 - 18:36:26, celkovo upravené 1 krát.

12.11.2023 - 18:25:37
02
Asi myslel toto ale to nebolo asi brynje

preto som počas výšľapu na ňom mala oblečené len dierkované priedušné tričko s dlhým rukávom
12.11.2023 - 18:33:04
00
Hej hej myslel som to “dierovane tričko”😀.
12.11.2023 - 20:21:45
00
PeterK2 napísal:
Zaujimalo by ma, ze na aku teplotu doma vykurujete, ze sa musite tak bambusit? Nezniesol by som doma chodit v rolakoch, merinach, mikinach...


To je subjektívna záležitosť. Ja bývam v byte v zateplenej bytovke a kúrim max 2-3 týždne v roku keď sú najväčšie mrazy. Mame v byte okolo 19-21° ja chodím celoročne v kraťasoch a tričku. Priateľka v teplákoch a mikine. Je to vec zvyku. Keď prídem v zime na návštevu k "svokrovcom" ktorí majú doma cca 25 tak tam zomieram od tepla.
13.11.2023 - 10:02:09
03
MarosHe napísal:
Hej hej myslel som to “dierovane tričko”?.


Je to také tričko s kapucňou s dierami na rukávoch, ramenách a chrbte. Craft Core tuším, už sa nevyrába. Na bike je naprd ale na pohyb, pri ktorom ideš plynule do kopca, resp. ťa pri pohybe neovieva tak je super.

Na Brynje, v ktorom mi je mega teplo a nosím ho naozaj len ak je veľká zima, si dávam "plné" tričká/mikiny :)
13.11.2023 - 10:42:46
01
keyboard_arrow_up