Neviem si predstaviť sedieť v sedle v kuse hoci iba pol hodinu. Je pre mňa prirodzené, že hlavne krátke "brdky" (kopčeky) idem zo sedla. Do pedálov si stúpam pravidelne aj niekoľko krát v priebehu desiatich minút.
18.11.2023 - 15:34:02
00
Tata1955: natiahnuty skloneny posed ma vyhodu, ze viac sedis ako keby na stehnach, nie na kostiach, potom nevadi ani tvrde ploche sedlo (jazdieval som tak dlhe hodiny, sem tam zo sedla). Wattmeter nepotrebujes, len by ta rozptyloval :D
18.11.2023 - 15:35:20
00
Asi máš pravdu. Ja v podstate ani nejako systematicky netrénujem. Iba sa vozím a občas sa "hecnem". Ani nízke frekvencie ma nejako extra nebavia. Skôr mám pôžitok z miernej únavy. Ale s kilometrami sa už aj tá vytráca. Tak si teraz na trenažéri vymýšľam tréningy. Asi by to chcelo novší trenažér s nejakou virtuálnou realitou (?).
18.11.2023 - 16:13:46
01
radšej wattmeter, nech sa dostaneš do skutočnej reality, virtuálna realita je blbosť, už samotný názov tomu odpovedá, je zavádzajúci - že realita, to jak názov umelé prerušenie tehotenstva, šak to neni prerušenie ale ukončenie, keby tomu dali názov ukončenie tak by možno hrozilo menej potratov, virtuálna realita neni žiadna realita ale skutočná nerealita, zas chápem že keby tomu dali názov nerealita tak ludí neoblbnú a nezarobia, ale ked máš velo peňeži ta im daj zarobiť - za nerealitu co kúpiš
18.11.2023 - 16:45:11
00
Tata1955 napísal:
Asi máš pravdu. Ja v podstate ani nejako systematicky netrénujem. Iba sa vozím a občas sa "hecnem". Ani nízke frekvencie ma nejako extra nebavia. Skôr mám pôžitok z miernej únavy. Ale s kilometrami sa už aj tá vytráca. Tak si teraz na trenažéri vymýšľam tréningy. Asi by to chcelo novší trenažér s nejakou virtuálnou realitou (?).

Nenechaj sa odradiť "radami" niekoho kto nevidel ani "z rýchlika". Ak si to môžeš dovoliť tak smart trenažér je IMHO skvelá vec. Pokiaľ máš problém z motiváciou tak virtuálne jazdy po celom svete majú čosi do seba. Navyše sa môžeš pridať k výjazdu skupiny z opačnej strany "zemeplochy". Na nete sa dá nájsť veľa užitočných rád a návodov na zaujímavé tréningy a výjazdy. A na začiatku nepotrebuješ bajk s wattmetrom, lebo smart trenažér.
Veľmi dobré recenzie na trenažéry nájdeš u DC Rainmakra https://www.dcrainmaker.com/product-reviews/trainers. Ja používam najviac tento https://cyklotrenazery.heureka.sk/tacx-neo-2t-smart/#prehlad/
18.11.2023 - 18:34:40
00
Hosť napísal:
virtuálna realita je blbosť

Jasné. Takže podľa tvojej logiky, ak ide cez cieľovú pásku pelotón, tak iba rýchlosť víťaza je reálna, rýchlosť ostatných je virtuálna, keďže idú v "háku" a vo výsledkovej listine by im mali odpočítať napr. 20km/hod. (možno podľa WMAFactoru).
18.11.2023 - 20:42:00
00
Kristina napísal:
Nenechaj sa odradiť "radami"

Naopak. Každú radu si poriadne zvážim a blbosti "odfiltrujem". Niektoré ma naopak pobavia... A pokiaľ ide o trenažér, nejaké konkrétne ciele si ani veľmi nedávam, takže aj ten tréning podľa toho vyzerá. Hlavne sa snažím udržiavať v pohybe bez akýchkoľvek vyšších ambícií. Skôr iba testujem, čoho som schopný. Dnes som napr. chcel vyskúšať, ako dlho dokážem udržať konkrétnu kadenciu s postupným využitím všetkých prevodov od najľahšieho po najťažší a späť. Vychádzalo to na cca 2:10 hod. Ale vyrušil ma sused, ktorému padla webstránka, tak som ho musel zachraňovať, takže z toho bola iba 1:45. Ale po celý čas som udržal cca 80rpm. A bez ohľadu na to, aký to malo zmysel, vplyv, prínos alebo negatívny dopad, mám z toho skvelý pocit.
cmsimple.sk
18.11.2023 - 21:08:12
02
Ak budeš na sebe pracovať tak kadenciu a zároveň efektivitu sa ti podarí posunúť na vyššiu úroveň. Nikto sa proste "nenarodí" a nezačne hneď plynule točiť 90ot/min. Ja som sa na takúto priemernú kadenciu dopracovala tréningom. Najviac mi pomohla jazda na valcoch. Tie neodpustia nefektívne a silové šliapanie. Dnes nemám problém jazdiť AVG kadenciu 85ot/min aj v teréne na MTB. Napríklad v stoji v pedáloch mám kadenciu cca 75ot/min.
90ot/min však nie je dogma. Nemusí vyhovovať každému. Ale kadencia pod 80 je už IMHO málo. Hlavne vo vyššom veku uľahčíš kolenám.
Taktiež daj pozor na zvyšujúcu sa výkonnosť a silu nôh. Je potrebné, aby si začal (ak to teda už nerobíš) pracovať na posilnení stability a sily stredu tela "core". "Strečink" po tréningu taktiež pomáha nežiadúcemu skráteniu šliach a strate ohybnosti.
18.11.2023 - 21:19:56
00
Musím sa priznať, že regeneráciu a kompenzáciu doyť zanedbávam. Neviem sa prinútiť.
18.11.2023 - 21:41:36
00
Dnešný tréning 70 kilometrov, 2:32 hod. stupňovane, 267 W (WM AgeFactor), mráz, sneženie, tma ale ináč paráda

Prílohy:

70 km stupňovane.png
70 km stupňovane.png 89.79 KiB thumb_up0thumb_down

18.11.2023 - 21:53:54
00
(WM FrostFactor) (WM SnowfallFactor) (WM DarkensFactor) ?? To by mohlo vydať aj na 320W ?!
18.11.2023 - 22:05:29
01
také blbosti sa nerátajú, len vek sa zohľadňuje pri fyzických výkonoch
18.11.2023 - 22:19:44
00
Kurňa, kde sú nejaké informácie o tom WMAF pre cyklistiku? Hľadám ich, odkedy sa tu prvýkrát spomenuli a aj pán Google vie o nich iba v súvislosti s atletikou. Vieš niečo, čo nevie ani on?
18.11.2023 - 22:27:31
10
P=W/t
Vek sa zohľadňuje keď chceš vypočítať dôchodkový vek.
18.11.2023 - 22:29:02
01
si rob srandu, príde aj na teba čas, a na kancelárske krysy budú špeciálne koeficienty - na vyplašenie z teplých pelechov :D
18.11.2023 - 22:33:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up