daj nejaku z posledneho tyzdna :D nie taku z leta kde to akurat spustili :D
23.11.2023 - 09:58:55
00
No nic, ked to zrusia, tak budem zase jazdit po nabreznom chodniku, tak ako cele roky predtym :) tam aspon nehrozi ze ma zrazi autobus ci taxi-kar :)
23.11.2023 - 10:01:22
02
Ale to sa ti nestane ani na tej vallo-highway😉
23.11.2023 - 10:37:01
00
MageZ napísal:
to je pekne ze aspon nieco si si skusil dostudovat, ale co to ma spolocne s tou znoskou hluposti co si napisal v predoslom prispevku?



Ja som si to naštudoval aj predtým. Zopakujem ešte raz. Zajtra môže kľudne mesto vyhlásiť, že od pondelka po Račianskej už nebudú jazdiť autá, bude z toho pešia zóna. Pozajtra, že Saratovská+Karloveská+Botanická+ Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu, Staromestská, Štefánikova, Pražská, Šancova , Trnavská, Rožňavská, Bajkalská budú mať len po 1 pruhu pre každý smer a zvyšok budú cyklopruhy. Vieš si predstaviť, ako bude vyzerať doprava? A aj MHD? Či Rusovce si povedia, že u nich budú môcť jazdiť len ich rezidenti? Ľudia z Čunova to budú obchádzať cez kompu vo Vojke? Alebo obec Báč povie, že cesta č.63 idúca z BA do Komárna bude pešia zóna na území obce. A nikto s tým nič nespraví.

Vieš mi napísať aj konkrétne blbosti čo som napísal? Či len že som to napísal ja a som nespokojný z nejakým stavom, tak kategoricky nesúhlasíš?
23.11.2023 - 10:47:55
00
scarinko napísal:
daj nejaku z posledneho tyzdna :D nie taku z leta kde to akurat spustili :D


Utorok:
Príloha:
20231121.jpg
20231121.jpg 152.19 KiB thumb_up0thumb_down


Fotka je v kontexte, že po nábreží prejde údajne v tomto období max. 5 cyklistov za deň. Reálne tam v utorok prešlo 5 cyklistov za necelých 5 minút len v jednom smere :)

Veľa? Málo? V každom prípade rozhodne nie nikto :)

Inak dnes som stretol ráno za 40 minútovú cestu do práce len dvoch cyklistov, toho druhého však práve na nábreží ;)
23.11.2023 - 10:48:49
02
Jano1987
Ak Mesto platí údržbu komunikácií a prevádzku MHD, nemalo by podľa teba Mesto rozhodnúť aká doprava bude kde premávať?
23.11.2023 - 10:55:15
12
tr3mp napísal:
Utorok:
Príloha:
20231121.jpg

Fotka je v kontexte, že po nábreží prejde údajne v tomto období max. 5 cyklistov za deň. Reálne tam v utorok prešlo 5 cyklistov za necelých 5 minút len v jednom smere :)

Veľa? Málo? V každom prípade rozhodne nie nikto :)

Inak dnes som stretol ráno za 40 minútovú cestu do práce len dvoch cyklistov, toho druhého však práve na nábreží ;)

A medzi 9 a 16? Kolko?
A kolko aut?
23.11.2023 - 10:58:26
00
prosím ťa, kľudne keby celú pétržku uzavreli pre autá a musel by si chodiť autobusom .... no a č? však to chodí v pár minútovom intervale
23.11.2023 - 10:59:35
00
Si chod sam. Ja mhd chodim len v sebeobrane a ked idem chlastat. Cele je to robene na hlavu, nie aby to sluzilo ludom.
23.11.2023 - 11:00:50
00
Jano1987 napísal:
Ja som si to naštudoval aj predtým. Zopakujem ešte raz. Zajtra môže kľudne mesto vyhlásiť, že od pondelka po Račianskej už nebudú jazdiť autá, bude z toho pešia zóna. Pozajtra, že Saratovská+Karloveská+Botanická+ Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu, Staromestská, Štefánikova, Pražská, Šancova , Trnavská, Rožňavská, Bajkalská budú mať len po 1 pruhu pre každý smer a zvyšok budú cyklopruhy. Vieš si predstaviť, ako bude vyzerať doprava? A aj MHD? Či Rusovce si povedia, že u nich budú môcť jazdiť len ich rezidenti? Ľudia z Čunova to budú obchádzať cez kompu vo Vojke? Alebo obec Báč povie, že cesta č.63 idúca z BA do Komárna bude pešia zóna na území obce. A nikto s tým nič nespraví.

Uprimne, vobec by mi nevadilo, keby bol co najvacsi zakaz aut v mestach a prisposobila sa infrastuktura viac MHD a alt. sposobom dopravy. To by (konecne) mozno znizilo pocet aut v mestach/na sidliskach a z casti vyriesilo problemy s parkovanim (tie ja osobne nemam, mam 2 garaze, ale ten pohlad na zapratene plochy plechovicami mi neskutocne vadi).
23.11.2023 - 11:01:12
01
čak ja sám aj chodím :)
23.11.2023 - 11:02:39
00
tak super, aspon niekto :)
23.11.2023 - 11:03:35
00
Jano1987
precitaj si svoj povodny prispevok... zrazu pises ze "mesto", predtym si pisal ze "Vallo". A co ten Bac a tah na DS? Ten ti z toho nahodou nejako vypadol...

Nehovoriac o tom, ze je to tak spravne, ze mesto si svoju vnutromestsku komunikaciu ma mat moznost regulovat, kedze v pripade Bratislavy su cesty 1. triedy aj jej majetkom.
23.11.2023 - 11:09:10
00
aJoN súhlasím s tým, že áno, malo. Ale vždy je tu ale. Som za to, že chceme menej áut v meste. Ale to by sa negatívne nemalo dotknúť MHD. Vallo a mesto všade vykrikujú, že treba jazdiť MHD a zrazu to trvá v čase dopravnej špičky o 5-10 minút dlhšie autobusom ako predtým. Nechceme autá? Chceme ich menej? Musíme mať alternatívu. Má ju mesto? Sorry, nemá. Posielať polovicu mesta cez "8" pruhovú Einsteinovu nie je riešenie. Lebo Vallo nejak zabudol, že mosty majú len 4 pruhy a už niekoľko rokov sú preťažené. V momente, keď autobus bude stáť v zápche v tom istom pruhu ako autá, aká je výhoda MHD? Žiadna. Pardon, nemusím riešiť parkovanie. Včera večer o 22hej som sa vracal po hrádzi domov, obľúbené miesto pre šport, pri Bosorke je sčítač. Svietilo tam číslo 260. A to ešte taká zima nie je. Myslíš, že na tom nábreží sú aspoň podobne počty? Podľa MHD autobusy tade prepravia denne oko v čase dopravnej špičky 1500-3000 ľudí za hodinu. 4000 ľudí máš na hrádzi pri Bosorke za 24 hodín keď je krásne počasie a víkend.

Alebo spomínaný Báč, hlavný ťah medzi BA a KN. Ak si povedia, že nechcú tam autá, tak to ostáva R7 alebo cesta 572 Most pri Bratislave - Štvrtok na Ostrove - Lehnice atď... Tu je nejaká alternatívna. Ale keď si obec Donovaly a a Jarabá povedia, že nechcú aby im tam jazdilo autá, Donovaly a Čertovica budú neprejazdné. Zvýši sa transit cez iné obce a spravia to isté. Kade budeš cestovať? Z Liptovskej osady pôjdeš do Banskej Bystrice cez Ružomberok - Martin - Turčianske Teplice? Alebo Svätý Jur, Viničné, Šenkvice, Vinosady, Slovenský Grob a Pernek tiež zákážu autá. Ako sa niekto z Pezinku autom vobec niekam dostane?


MageZ Vallo je najvyšší predstaviteľ mesta, on a jeho strana majú väčšinu v zastupiteľstve. Teda oni reprezentujú mesto. Zajtra môže mať Vallo k tomu tlačovku, alebo to oznámi hovorca, je to jedno, obaja sú reprezentanti mesta a dávajú informáciu, teda oznamujú. Máš s tým nebodaj problém? Či zrazu Vallo je nikto, len tam sedí na okresu a nemá žiadnu funkciu a iný rozhodujú za neho? Vallo hovoril MY sme to chceli. Teda on bol jeden z tých, čo to chceli. A Báč mi nevypadol, bol uvedený ako príklad. To by sme nemali žiadnu odpoveď k otázke, čo som položil. Takže skúsime znova. Čo som napísal čo sa zakladalo na klamstve? Alebo bolo odvedci v rámci právnej formy, ako to funguje? Lebo si písal, že neviem o čom píšem. Stále čakám.

lapaloma a teraz si predstav, že zakážu autá v Petržalke. OK. Máš auto? Kde ho budeteš parkovať? Čo ak chceš ísť na výlet niekam? Teraz ako nasadnem na MHD, pôjdem niekam mimo BA, aby som nasadol do auta a šiel preč? A cesta naspäť to isté? Chápem, sú aj ľudia, čo vôbec nemajú auto a dá sa tak existovať. Preto zakaždým, keď ideme s kamošmi na výlet tak sú sťažnosti, že malé auto, mám kúpiť väčšie. Oni sa MHD/SAD/ŽSSK tam trepať nebudú, lebo to trvá tak 2-4x dlhšie ako autom, je to drahšie a veci čo si musia brať sú ťažké a sú limitovaný, že kedy im idú spoje.
23.11.2023 - 11:54:00
01
tl;dr
Prestante prosim krmit toho trola nado mnou
23.11.2023 - 12:34:51
16
keyboard_arrow_up