do kanclu nam kupuju od trieste - pomerne humus co pijem len ked zabudnem ako chuti.
Od Doraz cafe brazilia santos (ta je pomerne lacna a chut je vyborna, asi najviac ludom v office nevadila) https://doraz.sk/obchod/brasil-santos-scr-17-18-fine-cup/ kupujem si ju aj domov obcas.
pripadne z lacnejsich lavazza tierra - z komoditnych kav mi tato a tierra brasil velmi chutila, ziadna kyslost, len horskost ale nie extremna. https://www.tovaronline.sk/lavazza/lavazza-tierra-fair-trade-zrnkova-kava-1-kg/?gad_source=1
Od lavazzy som poskusal skoro vsetko co maju v ponuke. vyssie dve menovane su take, ze si ich kludne kupim znova, zvysok hnoj
Pripadne vybora zmes je kavoholik 70/30 - tu mam tiez doma a beriem si ju ked idem do officu. https://kavoholik.sk/stredne-medium/620-149-kavoholik-espresso-zmes-70-30-1kg.html#/92-hmotnost-1_kg
vsetky menovane kavy (okrem trieste) maju skoro nulovu aciditu (cislene vyjadrena acidita 0,4 / 10 :D )
27.11.2023 - 10:59:57
00
U nas si moc nevyberieme. Musi sa kupovat nejaka co stoji tusim 28 bez dph za kilo a masinu mame prenajatu zadarmo. Da sa to vypit ale nie je to moc dobra kava. Dosiahol som akurat to ze uz neberu zmesku s robustou ale len arabicu.
Nastastie som tam len 1 den v tyzdni 🙂
27.11.2023 - 11:07:28
00
ostogiske napísal:
chalani co zijete kancelarsky zivot, co kupujete za kavu? zatial so vsetkym co som prisiel tak som dostal jemne ofrflane ze moc drahe :D


Do kanclu kávu objednávam len ja. Svk výberovky podľa nálady a chuti :P.
27.11.2023 - 11:32:45
00
ostogiske napísal:
chalani co zijete kancelarsky zivot, co kupujete za kavu? zatial so vsetkym co som prisiel tak som dostal jemne ofrflane ze moc drahe :D


Mal som rovnaký problém v robote, môj šéf kupoval Tchibo za 9€, takže nebol ochotný dávať moc peňazí za kávu, lenže to sa nedalo piť mne už vôbec. V robote máme automat DeLonghi a našiel som kávu Italy od Coffeeinu, ktorá je cielená priamo do kanclu na automat. Napísal som im, a keďže to berieme na firmu, tak nám tam urobili aj lepšiu cenu. Je to taká normal káva, ale je úspech, že to prešlo a je to o dooosť lepšie ako Tchibo. :D
Isto by sa našla aj lepšia káva, ale nie v takej cene a veľké plus je, že s Coffeeinom sa veľmi dobre komunikuje a sú ochotný. Minulý rok nám robili aj 200g balíky s logom našej firmy pre partnerov. :)
27.11.2023 - 12:00:47
00
U nás to funguje inak, máme páku (Lelit s PID) a Macap M2M v režime single dosing. Naučil som ľudí, ako sa s tým pracuje. Každý má vlastnú kávu a prestaví si mlynček podľa potreby, čo ale obvykle netreba, keďže kupujú kávu hromadne od Coffeein. A všetci sú spokojní ...
Pozn.: V práci ale kávu nepijem, len doma, a vlastne už v práci som len veľmi občasne, a aj to spravidla až po káve. :)
27.11.2023 - 13:25:47
01
Kavoholik - Jánošík, raz za 3 mesiace je za 16,8
U nás sa ujala, aj keď ja už trpim pri nej 😀
Ale cena kvalita do prace, super.
28.11.2023 - 08:58:39
00
Na tie vaše čajíčky …

https://www.kofio.cz/prislusenstvi/pietro-pro-brewing-m-modal-rucni-mlynek-deep-black/13540?
28.11.2023 - 12:36:01
00
vyzera dost sexy
28.11.2023 - 13:04:00
00
Čo, našiel si ďalší, čo ešte nemáš? Ale pekný je, musím povedať. Zaráža ma však, že má ploché kamene a bez prevodovky, ale pri unimodálnom mletí na filter to nemusí vadiť.
28.11.2023 - 13:11:24
00
Peťo ešte poprosím o názor … pravdepodobne asi nebude Slayer ale KVdW Speedster Idromatic . Servis , montaž , EU producent a trosku nižšia cena . Vedel by si mi ich porovnať ich odlišnú technológiu , hlavne čo sa týka benefitov a malusov “ saturácie “ počas preinfuzie ? Ku ktorému by sa technokrat priklonil ? Diky . Snáď to bude zaujímať aj iných , bo sny si treba plniť . Diky
28.11.2023 - 13:19:26
00
Uff, Roman, tak ďaleko som v svojich úvahách nikdy nedošiel, aby som mal dôvod (nákupný :) ) ich študovať a porovnávať, skús pozrieť fóra, ale nemyslým si, že by si mal byť nespokojný. Ale stále sa tu bavíme o technickom zlepšení posledných povedzme 5%, kým barista vie toho pokaziť aj oveľa viac.
Z toho, čo viem, Idro- matic robí preinfúziu mechanicky, komôrkou a 2 pružinami, s postupným nábehom tlaku, Slayer bypass ventilom. Úplne odlišné prístupy k stejnej problematike, ventil je asi technicky jednoduchšie a lacnejšie riešenie, používam tiež, komôrka viac sofistikovaná, s pozvoľným nábehom tlaku bez prvotného rázu po zapnutí pumpy. Obe sú na trhu už dosť dlho, aby preukázali svoje schopnosti. Slayer mi príde dizajnovo krajší (moderný štýl), KvDW zase kultovejší a osobitý, neokuká sa, oba vyžadujú samostatnú prístavbu k domu presklenú minimálne z 3 strán ... ;)
28.11.2023 - 14:41:39
00
Dakujem , mame ten istý názor . Zajtra volám Eurosam dílera , dnes je na sluzobke … vraj dodanie 1-2 mesiace .
28.11.2023 - 14:46:29
00
Ešte doplním, ak stále prevádzkuješ doma kvalitný gramofón a nové edície LP, Speedster je práve pre Teba, ak MP3, Flac, či hi-res formáty, kúp si Slayer. :)
28.11.2023 - 14:50:26
00
https://youtu.be/QrhOHwB7Pyg
Čo si myslíte o konštrukcií tohoto mlynčeku?
28.11.2023 - 15:10:13
00
Ramon1 napísal:
Peťo ešte poprosím o názor … pravdepodobne asi nebude Slayer ale KVdW Speedster Idromatic . Servis , montaž , EU producent a trosku nižšia cena . Vedel by si mi ich porovnať ich odlišnú technológiu , hlavne čo sa týka benefitov a malusov “ saturácie “ počas preinfuzie ? Ku ktorému by sa technokrat priklonil ? Diky . Snáď to bude zaujímať aj iných , bo sny si treba plniť . Diky

Tak ktorý, KvdW Speedster IDRO-MATIC alebo PK KvdW Speedster 1GR :?: Nejako sa v tom strácam, lebo na prvý pohľad to nie je to isté a Eurosam ponúka ten druhý. ;)
images.squarespace-cdn.com
www.eurosam.sk
28.11.2023 - 18:09:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up