Ahojte,

mám takú otázku... Pravdepodobne sa idem sťahovať bližšie k Bratislave... V rámci mojej práce potrebujem byť tak 2-3x do týždňa v BA. No a keďže nepotrebujem bývať priamo v BA, chcel by som poradiť aké mesto relatívne blízko BA (max 100km) je z pohľadu cyklistu podľa vás najlepšie... Jazdím cestu a XC. Najmä ma zaujíma tá cesta (bezpečnosť, cyklotrasy, krajina a samotné mesto...). Alebo priamo v BA sú tie možnosti najlepšie?
29.11.2023 - 08:54:04
00
bmat napísal:
Alebo priamo v BA sú tie možnosti najlepšie?

Aj si si odpovedal... Na cestu Rakúsko pár km, na MTB zase Karpaty.
29.11.2023 - 09:02:19
00
V Bratislave je na to, ze je to mesto velmi vela trailov a chodnikov na jazdenie. Teda v Malych Karpatoch nad Bratislavou.
Mas tu aj relativne dost cyklotras mimo hlavnych ciest.
Samozrejme, priroda nie je tak uchvatna ako pod Tatrami, ale podstatne je, ze tych roznych moznosti je tu v okoli vela.
29.11.2023 - 12:04:04
00
Ja by som si vybral Piestany. Privetivejsie miesto pre cyklistu v danej poziadavke nepoznam.
29.11.2023 - 12:34:41
04
Presne Piestany mi napadli, ako vhodne mesto do 100km od BA :y:
Co sa tyka privetivosti samotneho mesta, tak aj Trnava je velmi fajn, najma co sa tyka commutingu v ramci mesta.
Ale priamo BA by bola asi najvhodnejsia moznost, lebo napr. mne by sa do BA nechcelo dochadzat ani 3x do tyzdna. Moznosti jazdenia v okoli je milion, ale budes si musiet zvyknut aj na "milion" ludi v BA lesoch.
29.11.2023 - 21:14:10
01
Piestany su pre kludny zivot dochodcu. Ja by som bral niekde pri Viedni .ovelaviac moznosti vsetkeho.
29.11.2023 - 21:23:53
00
ennio napísal:
..Moznosti jazdenia v okoli je milion, ale budes si musiet zvyknut aj na "milion" ludi v BA lesoch.


nie je to zas take hrozne. A da sa tu jazdit skoro na vsetky svetove strany, vsade je pekne.
Jedina strana ktora ma moc nelaka je na vychod (Senec/Galanta atd...), inak jazdim vsetko
29.11.2023 - 21:26:38
00
Dochádzať 2-3x do týždňa (predpokladám v 'davovych' časoch) napr z Piešťan by sa mi fakt nechcelo
A ešte dosť záleží na cene ubytka/podnájmu, ktorý nájdeš.
30.11.2023 - 00:39:37
00
Nebuďte rozmaznani 😀pred koronou som mal kolegu, ktorý každé ráno chodil z okolia PN do Bratislavy. 55 minút od dverí po dvere, keď vyrazil o šiestej 😀
Pokiaľ však človek nie je už v tej oblasti usadeny s rodinou, tak v tom teda nevidím veľký zmysel. Radšej priplatiť trochu za nájom ako cestovať každý deň minimálne dve hodiny. Na druhej strane, keď robíš v centre a bývaš napr. v Dubravke, tak tiež precestuješ takmer rovnaký čas (MHD).
30.11.2023 - 07:54:40
00
Je tu plno navrhov kde.
Ale nikto sa neopytal ako si predstavuje to bikovanie, kvoli kt. si vybera kde byvat.
Nenapisal ani, v kt. casti BA by mal mat to zamestanie. Co tiez moze ovplyvnit rozhodovanie.
---

* cesta vs XC
50/50 ?

* ako si predstavuje vyjazdy.
Zbali bike do auta odvezie sa k trase na parkovisko a vyraza
alebo
radsej na bike rovno z domu.

na zaklade tychto dvoch upresneni uz moze vyberat mestsku cast v BA
Ak ma kde bezpecne odlozit bike v praci tak moze ist do zamestania na biku, nemusi chodit autom ci MHD.
---

Vyhody BA:
* Rakuske cesty, dunajska hradza + okolie (rovina),
* kopce Male Karpaty, na BK (Biely kriz) sa da dostat aj cestakom (najlepsie od Cerveneho mostu)
* pribudanie cyklotras v meste, neriesme ci dostatocne

Ano medzi Kamzikom a Bielym Krizom to moze byt "natrieskane".
Za BK smerom na Sv. Jur uz je to lepsie.
Pripadne vlakom do Pezinka, zo stanice Vinohrady to trva 15 min a uz mas dalsie moznosti.
od Pezinskej Baby, pripadne z Pezinka smer Velka Homola, Skalnata uz je to uplne prazdne.
Vlakom sa da odviest aj do Smolenic a potom si urobit pekny vylet smerom do BA
---

Cestovat autom 2-3x do tyzdna moze byt casom otravne.
Priklad tie Piestany. Hodina do BA, hodina spat, + kym sa vymoce z BA + pripadne zapchy.
Ak clovek toto podstupuje tak vacsinou nema ine moznosti. Rodina zije mimo BA ale naskytla sa praca v BA
Neoplati sa im stahovat lebo
* rodina je spokojna, mazelka tam ma pracu, deti skolu, kamaratov
* v BA je drahe byvanie.
30.11.2023 - 10:49:24
00
Hodina z PN do BA môže byť časom otravné... Môže... Ale keď som v dávnejšej minulosti robil na konci Rače, mal som kolegyňu, ktorá bývala na konci Dúbravky... Hádaj koľko jej trvala cesta do roboty? Veľký časový rozdiel tam teda nebol... Na bajku by to samozrejme bolo určite menej... Takže presne ako píšeš - nielen to, či bývať v BA, ale aj kde v rámci BA, v kontexte s miestom výkonu práce (dochádzania)...
30.11.2023 - 15:04:14
01
tak isto je rozdiel chodit z PN do Race a z PN do Dubravky/DNV atd
30.11.2023 - 16:14:11
00
Dakujem všetkým... Aby som to upresnil práca je v Petrzalke a určite by som radšej rovno nasadol na bike a nemusel ho prevážať autom... Cesta bude možno aj 100%. Doma na Kysuciach mám kde využiť MTB a tak isto v nejakom, 1 izbaku skladovať dva bicykle by asi nebolo ono :).

Tak isto by nebol problém ani skladovať bicykel v práci, takže aj varianta s dochádzaním za pekného počasia môže byť....

Z toho čo ste písali mi asi vychádza tá Bratislava, len som sa bál premávky, nerád jazdím v hustej premávke, je to potom pre mňa viac stres ako zábava...

Ešte možno ako sú na tom cyklotrasy priamo v BA? napríklad dochádzanie z Ružinova do Petržalky...? Práca je pri železničnej stanici v Petržalke. Tú krátku dobu čo som bol v BA tak som videl celkom dosť cyklistov kým som čakal na zastávke ako idú priamo po viacprúdovej ceste... To by určite nebolo pre mňa :D
30.11.2023 - 17:29:41
00
To mas v pohode, v podstate sa da ist mimo cesty takmer stale.
30.11.2023 - 17:36:52
00
bmat napísal:
Dakujem všetkým... Aby som to upresnil práca je v Petrzalke a určite by som radšej rovno nasadol na bike a nemusel ho prevážať autom... Cesta bude možno aj 100%. Doma na Kysuciach mám kde využiť MTB a tak isto v nejakom, 1 izbaku skladovať dva bicykle by asi nebolo ono :).

Tak isto by nebol problém ani skladovať bicykel v práci, takže aj varianta s dochádzaním za pekného počasia môže byť....


Wolfsthal, Hainburg, Kitsee... Žiadne zápchy, v Petržalke si do desať minút. Bajkom o trochu viac.


Naposledy upravil wawrik dňa 30.11.2023 - 17:49:20, celkovo upravené 1 krát.

30.11.2023 - 17:46:28
00
keyboard_arrow_up