Nevšimol som si tu nejaký všeobecný súhlas s odobratím volebného práva komukoľvek, aktuálne tu k tomu vidím 1 lajk ...
a tiež vidím, viacerí si tu veľa domýšľajú
06.12.2023 - 22:07:47
03
myabarth napísal:
toto je progresivne, teda pokrokove myslenie! Ked budes stary, vsetko predaj co si za cely zivot nadobudol a hybaj do domova dochodcov do jednej izby.


wow, ake "seversky progresivne", dotovat kazdeho kto sa rozhodne zit vysoko nad svoje moznosti. Nemam pochybnosti ze navyse casto aj vdaka tomu, ze za mladi si radsej miesto sporenia a investovania radsej uzili. Tak nejak?

Obdobne ako isty tunajsi soc-komunista ktoreho meno sa nevyslovuje.
06.12.2023 - 22:14:21
09
Ako dotuje stat dochodcov? 550eur dochodkom? To je vela? :) asi hej.

Tu je nazor odbornika https://m.youtube.com/watch?v=6MoNhvZN3iM&pp=ygUSaGVsZWJyYW50IGRvY2hvZGt5
06.12.2023 - 22:41:04
00
13. dochodok, vlaky zadarmo,...
dochodkovy system neudrzatelny, dochodcov bude stale viac, ludi v produktivnom veku stale menej, kasa prazdna (a rozkradnuta), ....ale volicsku zakladnu si treba udrzat
06.12.2023 - 22:45:51
08
13. dôchodok je nesystémové riešenie..... keď chceme dať dôchodcom viac, treba zvýšiť normálne dôchodky...toto je čisto populistické riešenie
07.12.2023 - 00:00:59
012
myabarth napísal:
Ako dotuje stat dochodcov? 550eur dochodkom? To je vela? :) asi hej.

Ty nemas absolutne sajnu, co je to dochodok a na akom principe funguje.
Otazka neznie, ci je to vela, alebo co si kto zasluzi.
Toto je strucna pointa:
"Aktívne pracujúci a zarábajúci ľudia odvodom určitej časti svojho príjmu priebežne financujú živobytie svojich spoluobčanov."
Nie je podstatne, co robili v minulosti, ale kto na nich robi v sucasnosti. Tzv. solidarnost.
Ak je objemovy nedostatok aktivnych prijmatelov, tak aj dochodok bude nedostatocny. Dostuduj si, kym tu budes zdielat Ficovu socialnu demagogiu.

Btw. dochodcovia v SR su najvacsi vlastnici nehnutelnosti, co by podporilo reverzne hypo. Inak neinvestovali cely zivot, zial pre objektivne priciny komunizmu. No kradezou inym ci zadlzovanim system nemozes dlhodobo udrzat pri zivote. To je pyramida, ktora skor ci neskor klakne. Grecko je dobrym prikladom.

A ked to chces vidiet zasluhovou optikou, tak si spocitaj: 20 rokov studujes za statne, 40 rokov tvoris, 20 rokov dochodok za statne. Musel by si zjednodusene 50% odviest statu, aby si bol na nule. Ale takto to nefunguje.
Zasluhovy princip je postaveny na zlozitom uroceni a mal by byt cielom reformy, no my cuvame, kedze aj II. pilier rozoberame.
07.12.2023 - 00:04:20
119
myabarth napísal:
toto je progresivne, teda pokrokove myslenie! Ked budes stary, vsetko predaj co si za cely zivot nadobudol a hybaj do domova dochodcov do jednej izby.


S čím máš problém?
1) že daný dôchodca nie je schopný zabezpečiť potrebnú údržbu svojho majetku? Že jeho 2-3 generačný dom s 200-300m2 je na neho príliš drahý a reálne žije v priestore kuchyňa + spálňa/obývačka, lebo viac si nemôže dovoliť udržiavať? Poznáš ľudovú múdrosť, že sa máš prikrývať len takou dekou, na ktorú máš? Navyše, nikto nehovorí o tom, že to nutne musí predať.
2) osobne mám 36 rokov. Poznám už dosť ľudí, ktorých rodičia už proste majú 60+ rokov a žijú v spomínaných domoch a ich domy tak aj reálne vyzerajú, ako som opísal. To je proste realita.
3) áno, keď budem starý, tak nebudem žiť v 2-3 poschodovom rodinnom dome s 200-300m2 plochy, keď si to nebudem vedieť dovoliť, alebo nebudem schopný o to sa starať, či už finančne, alebo po mojej zdravotnej stránke. Kľudne to prenajmem, alebo predám. Kľudne si viem predstaviť žiť (neviem si presný názov) v domove dôchodcov, kde mám kvázi vlastný byt, resp. izbu a mám spolubývajúceho a spoločnú kuchyňu, či obývačku a kúpeľňu a dole je lekár/sestrička, keby niečo. Nebudem celý deň sám, budú okolo mňa iné osoby, ak by sa mi niečo stalo, bude vedľa spolubývajúci. Mám zabezpečenú nejakú základnú zdravotnú starostlivosť, budem v spoločnosti, veľa takých zariadení organizuje rôzne akcie pre ich členov (aj nečlenov, koľkokrát tam aj nečlenovia môžu chodiť tráviť deň)

Pred pár rokmi som videl zaujímavý citát: "Domovy dôchodcov, detské domovy a útulky pre zvieratá sa majú nachádzať vedľa seba." Ak ťa zaujíma prečo, tak jednoducho. Dôchodca má možnosť starať sa čiastočne o deti, ktoré mu zároveň budú robiť spoločnosť a bude sa cítiť dôležitý/potrebný, dieťa bude mať pocit rodiny, to mu vychovávateľ nedá. Dôchodca môže chodiť venčiť zvieratá, teda má pocit užitočnosti, nájde si tam kamaráta, má pohyb počas venčenia, neberie to ako nutnú aktivitu, ale ako zábavu, útulky potrebujú menší personál, je to lepšie aj pre zvieratá. Deti to isté ako dôchodcovia. Proste vyhrajú všetky 3 skupiny.
07.12.2023 - 00:31:44
311
Len drobnost Dudo, ti co si "vinou komunizmu" nemohli sporit, maju dnes 70-90+ rokov. Inak povedane, dnesni 60-tnici si mohli/mali sporit 34r. Pravdaze, 90-te roky Na druhu stranu, to su aj tie roky kde ludia stavali/kupovali byvanie za radovo 100k svk, coz pri takej beznej dnesnej hypo dobe znamenalo ze to len teraz koncia splacat - 3000€ hypo pri priemernej mzde na urovni ?1000€? Ani nevies ako by ma potesilo mat taku uspesnu inflacnu dobu ako tito ludia, ze po 10-15r moja hypo bude na urovni vydavkov na cokoladu.

Myabarth, len tak zo zvedavosti. Pri tomto tvojom rozhorcovani sa za chudakov dochodcov co byvaju v drahom byvani (o nich bola rec)- kolko x a ako velmi si sa rozhorcoval napr nad tym, ze jedno-rodicia (i.e. tipicky slobodne mamicky) sa nevedia dostat zvacsa ani k vyzivnemu, o slusnom vyzivnom ani nevravim, a ako som sa nedavno dopocul tak aj aby dostali take tie ze 30-50€ priznane vyzivne tak vydavky na dieta musia dokazovat zbieranim blockov co minuli len priamo na dieta?
07.12.2023 - 00:50:10
03
zoja napísal:
Ešte ste zabudli zobrať volebné právo ľuďom, ktorí sa nedali zaočkovať.

Takým stačí dať uhradiť náklady za ich liečbu.
07.12.2023 - 06:27:05
012
Určite. A pospomínať na tých, ktorí si volebné právo celkom efektívne odobrali sami keď sa rozhodli otestovať či je SARS-CoV-2 naozaj taký nebezpečný tzv. tvrdou cestou ...
07.12.2023 - 07:27:30
04
Zaujimava debata. Len tí, čo napr. obhajuju právo "starších spoluobčanov" na svoju "staršiu nehnutelnost" za každých okolností, aké maju riešenie dlhodobej udržatelnosti tahto stavu podmienkach Slovenska? Dotácie všetkým a na všetko? Mladšie a stredné vekové kategorie hromadne odchádzaju a budu odchádzat, klesá zamestnanost. Migrantov nechceme (ani sami migranti nechcu), sučasne sociálne balíčky si nedáme. Toto sa musí raz zrutit (možno skor ako si myslíme) a potom nechceš byt na Slovensku, ale niekde od BA na západ.
07.12.2023 - 08:44:06
15
este k tym pripadom, co Jano1987 spominal - neraz je to tak, ze potomkovia uz o tie nehnutelnosti nemaju zaujem, kedze uz v danej oblasti/regione ani neziju a zit nechcu, nehovoriac ze tie stare svojpomocne postavene nehnutelnost cenu pozemku len znizuju o naklady na asanaciu.. Navyse na dotacie sa im skladaju aj ti, co ziadnu nehnutelnost nemaju, lebo si ju za cely zivot nemohli dovolit - a tomu sa hovori "socialna demokracia" - vytvaranie privilegovanej neproduktivnej volicskej vrstvy na ukor vsetkych ostatnych...
07.12.2023 - 08:56:40
09
bladerunner napísal:
13. dôchodok je nesystémové riešenie..... keď chceme dať dôchodcom viac, treba zvýšiť normálne dôchodky...toto je čisto populistické riešenie

ale potom by si nemohol populisticky zamachrovat, ze aha co som vam dal. :D
a ono je to len 13-ta almuzna, ale nevadi lebo alzhemeristi mu budu ruky bozkat....
07.12.2023 - 09:06:08
00
Vela sa tu hovorí o vine na dnešnej situacii o dôchodcoch. No ja si myslím, že oni niesu na vine ale tí ktorí ich zneužívajú pre svoj prospech. A tie absurdnosti o vzatí volebného práva a o nadmerných majetkoch ani netreba komentovať.
Ja sa čudujem, že sa nikto nezaoberá aj takou vecou ktorá je myslím do budúcnosti podstatnejšia. Posledný prieskum u deviatakov dopadol katastrofou. Malo kto si uvedomuje čo nám hrozí veď tito Einstainovia budu mať o pár rokov volebné právo. A táto generácia bude viac manipulovatelná. Vidieť to už dnes pri rešpektovaní zákonov a autorít.
07.12.2023 - 09:06:37
04
dnes o 18:00 v BA organizuju protest PS, SAS a KDH. To je dost na poslednu chvilu...

https://www.facebook.com/events/849647576951071/?ref=newsfeed
07.12.2023 - 09:19:28
17

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up