rockfox napísal:
zrejme ti usiel tento prispevok, ktory to cele zacal. bol to uplne prvy prispevok tohto pouzivatela na fore (po 5 rokoch od registracie).
kolko v nom vidis tolerancie a empatie?

mylis sa, zacal to tento prispevok (a btw, riesi sa to tu kazdy rok):
https://www.mtbiker.sk/forum/post1991484.html#p1991484

ad prispevok od edm.. nevidim v nom ziadnu toleranciu, ale len preto, ze sa niekto chova ako kreten, tak sa mam aj ja? ergo, ak su bezkari akoze arogantni hajzli, ktori si uzurpuju pol zvaznice, tak pome im robit napriek a rozje babrime im stopy? ci ako?

foobar
ok, pre tych co nechapu alebo nechcu chapat.. mal som na mysli numericke/deterministicke modely ako je aladin, ecmwf, gfs, icon, arpege .. atd..
06.12.2023 - 20:11:36
00
Tusim tu zacala fungovat ta nova demokracia= Iny nazor treba vypnut
07.12.2023 - 08:44:33
03
pod rúškom "iného názoru" verbálne útočiť, a potom nariekať na "novú demokraciu"... aj tá "stará demokracia" má svoje limity...
07.12.2023 - 09:15:07
07
Ja som verbalne neutocil.😉 Ale pride mi ze nie je vola si vypocut iny nazor tak vypneme.
A teda musim povedat ze su tu aj o dost agresivnejsie prispevky a nie su vgpnute.
Uroven tohoto fora ide dole vodou.
07.12.2023 - 14:51:25
02
Mozes upresnit, kto koho vypol za iny nazor?
07.12.2023 - 15:07:06
10
morca napísal:
Tusim tu zacala fungovat ta nova demokracia= Iny nazor treba vypnut

Asi myslíš toto, že nás presunuli do témy na to určenej.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1992120.html#p1992120
07.12.2023 - 15:11:26
01
Nie. Myslim tie skryte prispevky od edm tu vteme Male Karpaty.
07.12.2023 - 15:16:37
00
Práve som sa vrátil, dnes turistika s "klobáskou" ?Ellou, z Medvedieho údolia cez vyvieračku na Malý Javorník, a späť po svojich cestičkách. Zasa pripadlo cca 5cm❄️, všetko pannenské, neprešlapané, akurát cyklocesta popod Javorník so zafúkanými koľajami od auta...hore bolo -1°C a cca 15 cm ❄️...

Prílohy:

Komentár súboru: na Malom Javorníku
20231207_134321.jpg
20231207_134321.jpg 188.09 KiB thumb_up0thumb_down

07.12.2023 - 15:24:44
08
morca napísal:
Nie. Myslim tie skryte prispevky od edm tu vteme Male Karpaty.


Ked zaskrtnes "Zobrazovať príspevky označené komunitou ako nekvalitné" v
https://www.mtbiker.sk/settings?i=prefs&mode=personal
budu sa ti zobrazovat vsetky prispevky bez ohladu na to, co si mysli komunita.
07.12.2023 - 15:46:14
00
morca napísal:
Nie. Myslim tie skryte prispevky od edm tu vteme Male Karpaty.

Myslím si, že problém nie je ten jeho názor, ale to, že ho napísal, s prepáčením, jak c0c0t...

miidlo vo svojom príspevku uviedol, že si počká, kým sa hrebeňovka trochu ujazdí, čo je myslím si úplne legitímna vec. Kto to niekedy skúšal, tak vie, že bajkovať po ujazdenom/udupanom snehu je v porovnaní s plahočením sa v tom čerstvom ako deň a noc.

A na to mu edm, bez toho, aby vedel čokoľvek viac, napísal niečo takéto:
edm napísal:
Pevne verím že to das po čerstvo urobenej bežkárskej stope podobne ako tupi peší turisti. Pripadne ako píšeš počkáš, kym ju podobní ďalší idioti dostatočne vyjazdia.

Akoby pri všetkých bikeroch alebo peších turistoch predpokladal, že pôjdu naschvál priamo cez stopu s úmyslom ju zničiť. To je myslím si dosť na nízkej úrovni zovšeobecňovanie. Neskôr ešte píše o tupých turistoch, prípadne prispievajúcich v tatovom pytli... Tiež nie veľmi na úrovni diskusia, ešte aj s takým závanom povýšenectva. Za mňa tie mínusky rozhodne nemá neoprávnene...

Z môjho pohľadu nie je ani jedna skupina bez viny, no myslím si, že častokrát ľudia tú stopu rozdupú z nevedomosti. Ide sa im tadiaľ výrazne ľahšie, tak tadiaľ idú. Určite sú aj takí, ktorí možno aj vedia, no je im to jedno, ale rozhodne by som to nepaušalizoval.
Na druhej strane, niektorí bežci na lyžiach, edm budiž príkladom, si tie stopy nezriedka chránia dosť takým "militantným spôsobom," hulákajú a nadávajú ľuďom, keď sa k tej stope čo len priblížia. Akoby boli v tom lese sami... Na jednej strane im rozumiem, no na druhej strane je imho dosť odvážne očakávať, že na "hlavnej bratislavskej turistickej trase" im tie stopy vydržia nejako dlhodobejšie... Tiež sa v lese pohybujem pešo, na bajku aj na bežkách, no prisámbohu mi ešte nikdy nenapadlo pozastavovať sa nad tým, že niekto rozdupal "moju" stopu. Nie som v tom lese sám, tož s tým holt treba počítať. Nabádať k tolerancii je OK, no automaticky niekoho urážať je už imho trochu mimo.
07.12.2023 - 16:00:58
514
su skryte, lebo sme ich vyminuskovali. co je na tom nedemokraticke ? mas volbu si ich zobrazit aj napriek tomu

teda, ako nedemokraticke vnimas to, ze prispevok s "count(dole_pacik) > x" je schovany za sancou nepokazit si den, alebo je podla teba nedemokraticke ze sme vyjadrili svoj nazor na jeho prispevky ?
07.12.2023 - 16:12:22
00
skoda casu mi pride sa tu s bavit dookola o tom istom, zareagujem len strucne a naposledy
postol som sem par stran do zadu( str-3682) foto len na margo toho nazoru co tu prevlada, ze bezkari si robia stopy a uzurpuju si zvaznice ci chodniky. Foto stopy potiahnutej free lesom , nasledujuci den rozdupanej turistom, ktory na nu natrafil a tak sa po nej presiel. Snazil som sa tym len posobit naucne pre tych, ktori nerozumeju mechanike pohybu v stope a su nevedomi a castokrat si ulahcuju zimne tury, namiesto toho aby ich brali ako zimne a slapali v snehu, alebo snezniciach.
Dozvedel som sa tu ze sa nemam stazovat, ze v strede lese , v strede nicoho mi ju nejaky turista poslape, lebo je logicke ze pojde cestou najmensieho odporu a nebude riesit ze niekomu mozno tym znehodnoti jeho sportovy zazitok a pracu. To ze na cervenej tz sa uz par rokov neda bezkovat som akceptoval presunul som sa inde. Ale aj tak vlastne mi bolo vysvetlene tu na fore ze nemam ocakavat toleranciu, ani ked mam stopu natiahnutu v strede lesa.
Kde nie je pochopenie a tolerancia nie je ani cesta pre normalne fungovanie .
Ti ktori tu reagujete az teraz skuste si to prejst aj par stran dozadu.
07.12.2023 - 16:58:21
00
morca verím, že nikto zo všetkých ľudí na fóre ti naschvál stopu nezničí. Sám som viac bežkár ako zjazdový lyžiar. Ale tak mám rodinu, nedá sa mi chodiť do lesa ako tebe hocikedy sa ti chce. Nejaký debil ti prešiel po stope a zlostíš sa na nás, zlaté :D Ten čo prejde pešo po bežkárskej trati, to je zlý človek, podobne ako ten čo zapratáva mtb traily konármi alebo človek, čo sa bude obhajovať "ježiš ja som nevedel, že sa to nesmie a vám to ničí trať". Takého ak keď stretneš v lese a budeš ho konfrontovať, skončí to tým, že má vlastný názor a právo na to čo robí. Zavoláš na neho políciu? Neviem aké je riešenie. Snáď spraviť ďalšiu stopu, ktorú už nezničí a slušne poprosiť, aby už viac nechodil po bežkárskej trati, nech ide veďla alebo inde, kde už je pešo vychodená cesta. Držím palce. A dožadovať sa demokracie a pritom keď tu niekto dostane mínuska a príspevok je skrytý (nie vymazaný) ... však to je tá demokracia. Nie iba o právach, ale aj o dôsledkoch a zodpovednosti za sprosté arogantné reči.
07.12.2023 - 17:09:22
013
cital si moj pripspevok? Lebo ja nikomu nenadavam, ani sa nezlostim. Snazim sa robit osvetu v komunite ktora nevie a nerozumie bezkovaniu
A prosim neries kedy ja mozem ci nemozem si chodit do lesa, diki.
Ano clovek ktory zapratava oficialne traily a ohrozuje bikera v zjazde povedzme je hodny byt konfrontovany policiou.
Prosim precitaj si co si napisal
07.12.2023 - 17:19:51
00
Zaujimave, zamerne pises o zapratavani oficialnych trailov, ale pokial viem, ta stopa nie je oficialna bezkarska trat.
07.12.2023 - 17:34:16
00
keyboard_arrow_up