lto napísal:
Niekde som cital,ze maju vytazit cely borovicovy les nad Tematinom kvoli ochranarom, lebo tam zije voljaky vzacny chrobak, ktoremu vadi tien :)

tom už je vytazene. Ak budes na Tematine všimni si hrebienok vedla. Snad okolie ihelníka tažiť nebudu.
07.12.2023 - 12:29:26
00
mimo podla mna nadmernej a nešrtrnej tažby prebieha aj brutalna developerská činnosť v Národných parkoch . Napr v Dolomitoch už zákázali stavať apartmánové stavby. Cyklista je problém ale návaly turistov su ok. Toto sa bude tiež musiet podla mna čoskoro regulovaŤ. Osobne neviem si už predstaviť trávit dovolenku napr v Demänovskej doline alebo v Tatrach v hlavnej sezóne či už zimnej alebo letnej.
07.12.2023 - 12:40:53
00
Vy ste sa tu teda stretli... cize to, ze porusujete zakon je uplne ok. Dokonca aj to, ze sa pri tom fotite, nahravate a vesiate to na net, lebo ved svojou blbostou sa treba pochvalit pred celym svetom. To je vsetko ok, zli su ti, co to oznamia. Dufam, ze ked idete kradnut horalky do tesca tiez sa pri tom nahravate. Fakt vykvet sa tu stretol...
07.12.2023 - 12:43:21
02
Miešaš tu hrušky s jablkami. Myslím, že jeden z najväčších výkvetov si tu aj ty - práve kvôli názorom aké na problematiku máš, bez hlbšej znalosti problematiky. Si proste nešťastník, ktorému stačí do zákona a vyhlášky napísať hocičo a to si budeš ctiť, uznávať a šíriť ďalej. Gratulujem 🤝. Myslím, že aj biela vrana by sa hodila za trvalú podporu a uctievanie nezmyslov v zákonoch.
07.12.2023 - 13:09:53
05
Nieje to ok.ale.nikto sa ani nepozastavi nad tym ci ten zakon ktory porusujeme ma vobec vyznam a naozaj chrani nejakym sposobom prirodu obzvlast v dnesnej dobe. . Ako hovorim vsetky oci na par cyklistoch a skiaplpinistoch co tam potom ze za chrbtom mi mizne les. Ak sa zbavime lkt a developerov v narodnych parkoch potom mozme riesit argumenty kolko ludi v lesoch. Inak.to nema vyznam lebo nic neochranujeme len si na.jednotlivcoch vybijame flustraciu.
Teta na IZP sedi dava pokuty jednotlivcom a popritom kyva plecami ze je proti developerom a lesom bezmocna.
07.12.2023 - 13:11:19
04
Nie je zakon, ako zakon :) Je nejeden pripad, kedy ludia konali presne podla zakona a napriek tomu po case boli odsudeni.
07.12.2023 - 13:48:18
00
Ine som necakal. Zakon je zly, developeri su zli, vsetci su zli, len JA, ja som ten dobry. Ani za boha si priznat chybu, ani za boha niest zodpovednost za svoje ciny...
Ja si o tiez o roznych zakonoch myslim svoje. Ale ked uz raz nejaky porusim, tak som aspon ticho, pripadne zaplatim pokutu a nevyhovaram sa jak male decko. A nenahravam sa pri tom ako debil a nevesiam to na internet jak nejaka attention whore strnastka. Aj zly zakon sa da zmenit, ale nerobi sa to tymto co tu predvadzate...
07.12.2023 - 14:09:14
08
akoženie stačilo zopár článkov a videí o medvedoch a hned sú polovníci na ministerstve životného prostredia:) zjavne sociálne siete majú svoje opodstatnenie a vedia menit mienku práve takýmito článkami a videami. Nech ľudia vidia začo sa dávajú pokuty a začo nie.
07.12.2023 - 14:45:19
00
A napríklad akým spôsobom upravíš pôsobnosť zákona odborník? Ako ty ? :) že porušíš zákon a zaplatíš pokutu? Bravooo.....No s takými ako ty toho nejako veľa nedosiahneme. Veci sa menia tým, že sa priamo na ne poukáže..propagácia, poukázanie na nedostatok, až vtedy začnú odborné diskusie. My aktuálne nie sme vďaka ľuďom ako ty ani na ceste k začatiu diskusií na túto tému. Len dúfam, že niekto na určité uvolnenie pravidiel príde v súvislosti s pokusmi o rozvoj turistiky a cykloturistiky na SK. Vieš...tebe to je jedno, ty jazdiť hrebeň Nízkych Tatier a podobné nezmysly nepotrebuješ, lebo nie si na to ani vybavený a ani ťa to nebaví, ale je tu pár ľudí - max. desiatky, ktorých takéto niečo baví. Tak neviem prečo vyjadruješ svoj názor proti nim??
07.12.2023 - 14:46:52
11
Ak si myslis, ze toto trapne mrncanie a vykrucanie sa zabezpeci tym par desiatkam ludi sympatie a podporu vacsiny na zmenu zakona, tak nemame o com. Ved si to este raz precitaj a aj samemu ti to pride trapne...
07.12.2023 - 16:28:38
00
Ja si momentalne ani neviem predstavit ze kto by o tom mal rozprudit tu diskusiu? SCK alebo mrtva Slomba?. Proste nie je tu subjekt,ktory by sa do toho pustil
07.12.2023 - 17:11:34
00
Turisti to už riešia, ale medzi nimi je na toto väčšia podpora, to nie je taká banda zle naladených ľudí. Z cyklistov mne osobne je zle. Stretávam ich denne po horách a sú to fakt čudné existencie. Najhoršie, že už sa učím ten arogantný spôsob existencie od nich, nezdravím, neodpovedám na pozdrav a radšej sa ani s nikým nepúšťam do debaty, aby to nebol nejaký prezlečený aktivista, samozrejme prestal som jazdiť v NP, aby som ich tam nestretal a aktivity obmedzil len na súkromné, zdieľané len medzi overenými osobami - aj mimo chránené územia. Trailforks nemám platený, takže tam nemôžem prispievať, len pozerať zbytky čo tam zostali.
07.12.2023 - 17:18:50
00
Pamätám si že kedysi bol splav v prielome Hornadu v Slovenskom raji zakázaný. Aj tak to ľudia robili. Nakoniec NP sam povolil túto záležitosť, zastrešil organizovanie a zaviedol pravidlá. Tento prístup je rozumný a férový. A ľudia radi tie pravidla dodržujú keď vidia že je to urobené pre nich a že pracovníci NP niesú len gestapo čo len naháňa a pokutuje a rerorizuje turistov.
08.12.2023 - 12:11:49
00
Ok, len nečakaj,že (napríklad) povolia kúpanie v tatranských plesach... ;) len preto,že to niektorí/é robia

To len na okraj, do nikoho sa nenavazam, ani LKTom ;)
08.12.2023 - 17:33:56
01
kedysi sa tam kupat mohlo https://spis.korzar.sme.sk/c/23233256/potapac-z-tatier-ked-v-plese-nasli-hrubu-vrstvu-fekalii-z-chaty-zacali-bit-na-poplach.html NP a PR tu tiez neboli odjakziva.
lenze spolocnost nieje nastavena na vychovu ale na zakazy. koli nevychovancom dame celoplosny zakaz. vidim na mladych ze bez zakazu/prikazu nevedia co maju robit. uz si zvykli ze su vsade. nemaju vlastnu hlavu a nedokazu konat tak aby nikomu a nicomu neublizili, neobmedzili. zanika tolerantne spravanie.
08.12.2023 - 19:13:49
05
keyboard_arrow_up