a-biker napísal:
Myslim ze to bolo nieco ako Vsetci bajkom alebo Slovensko bicyklom. Presne uz neviem a nechce sa mi to hladat. Len viem ze to potom zakapalo v takej forme v akej to bolo.


Volalo sa to "Všetci na bajk". Zucastnil som sa jedneho rocnika.
13.12.2023 - 11:53:35
00
Hej, ... tam bolo fakt vela bodov a rastlo to postupne i do casti Ciech, Madarska a dalej na Slovensko. AKoze v stovkach to bolo urcite, myslim ze nejakcyh 1000 bodov mohlo byt, mozno viac, ked som to jazdil ja a stupalo to. Zda sa to malo a ked to mas pozbierat za leto po viacerych krajoch tak je toho celkom dost. A miesta rozne, zrucaniny, rybnicky, pamatniky, prirodne zaujimavosti, rodne domy, pivne kupele, studnicky, pramene, rozhladne, asi i vrcholy atd atd.

toto to bolo https://www.mtbiker.sk/clanky/11822/vsetci-na-bajk-s-appkou-bajkujes-spoznavas-avyhravas.html mohlo by sa to zase rozbehnut.
13.12.2023 - 11:59:20
00
iron.hide napísal:
Kolko metrov ma vlastne jeden stvorcek?


Zalezi od zemepisnej sirky.. uz si nepamatam z hlavy ci smerom k rovniku su stvorceky vacsie alebo mensie ale v nasich zemepisnych sirkach je jeden stvorec tusim 1.6kmx1.6km

A tak som nasiel aj zdroj:

https://rideeverytile.com/how-big-is-a-tile
13.12.2023 - 12:10:03
11
bubbic napísal:
Hlavne kvoli tomu nelietajme po osiatych poliach. Teda aspon ja si tak myslim, ze nechcem polnohospodarom robit skodu na majetku kvoli takejto blbine. Aj ked ma ta blbina bavi.

Na osiatych poliach raz bude zatva. A vtedy tam polnohospodarske stroje zvazajuce urodu urobia celkom slusne "cesty". Len to treba stihnut pred orbou.
13.12.2023 - 13:41:35
00
Minikin napísal:
Na osiatych poliach raz bude zatva. A vtedy tam polnohospodarske stroje zvazajuce urodu urobia celkom slusne "cesty". Len to treba stihnut pred orbou.


Ono tieto cesty su casto pravidelne a objavuju sa aj na Freemap.sk/Mapy.cz pretoze ich tam niekto prida..ale moye sa stat ze dalsou orbou sa zmenia(aj take sa mi stalo)..

Dobry tool je aj STRAVA heatmap na freemap.sk pozriet...niekdy sa zaznamenane aktvity objavia aj na miestach kde na mape niesu oficialne zakreslene cesty..ale fyzicky tam nejake cesticky su.
13.12.2023 - 14:51:30
00
Mna stve tento jeden osamoteny stvorec, kde je jedina cesta a aj to len vyslovene o chlp. Keby to ale bola normalna cesta alebo chodnik, tak sa nestazujem, ale je to uplne vzadu na golfovom ihrisku, kde keby pridem v lete, tam ma zozeru a roztrhaju. Musim tam skocit teraz, kym je golfove ihrisko pod snehom :)

Prílohy:

tile.png
tile.png 64.86 KiB thumb_up0thumb_down

13.12.2023 - 15:04:12
02
alebo ísť hrať golf :)
13.12.2023 - 15:09:52
01
*Edit predosleho prispevku :tmi:
Ono tie cesty po polnohospodarskych mechanizmoch sa casto objavuju aj na Freemap.sk/Mapy.cz pretoze ich tam niekto prida..ale moze sa stat ze dalsou orbou sa zase zmenia (aj take sa mi stalo)..

JakobSWE
pokial je ta cesticka verejna tak pohoda, to by malo chytit...pripadne na tom mieste, kde to najviac trci do stvorca mozes preventivne peso spravit 10-20m smerom dovnutra stvorca a urcite to mas.
13.12.2023 - 15:24:25
00
Alebo sa vhodne zamaskovat (za golfistu) :D
golf-pass.brightspotcdn.com
13.12.2023 - 15:26:21
03
lapaloma ja sa hram iba na bicyklovanie, ostatne sa nehram :) Do toho golfoveho klubu chodim akurat tak na zmrzlinu ked je tu dva dni v roku leto :D
Ixnay pojdem to skusit, len momentalne sa drzim skor na traineri doma.
Minikin nahodou dobra masina! :)
13.12.2023 - 15:30:24
01
Posledné 2 mesiace som s MTB absentoval, ale na poslednom smolnom výjazde som ešte pár posledných štvorcov na Kubínskej holi dal :) Postupne ukrajujem z modrých plánovaných výjazdov (Stathunters zobrazuje a Strava routes), ešte čoto ma čaká. Max štvorec má 23x23 ale na to sa ja nehrám, ja sa hrám na max celkovo všetky a max spojité zelené štvorce :)

Poznámky k diskusii:
- stačí sa postaviť na pól Zeme a v jednom momente stojíte na 2x180 "štvorcoch" (teda na geoidných trojuholníkoch), najčastejšiá mapová projekcia online máp je konformné (rovnakouhlé) Mercartové zobrazenie, parádne na moreplavby lebo zachováva uhly (vytýčené azimuty, loxodrómy). Nevýhodou je, že najkratšia čiara na mape nie je vždy najkratšia cesta z bodu A do bodu B. Ďalšia nevýhoda je brutálne pólové skreslenie, preto sa tam Grónsko zobrazuje mnohonásobne väčšie ako Austrália. Kto sa chce hrať tak tu link

- dá sa chodiť aj inak ako na biku, ja to robím tak, že kde sa bikom nedá ísť ale z inej strany by bola pekná turistika, tak preferujem tu, a ak ani tak nie, občas som zo zarasteného priestoru zašiel aj mimo cestu (najčastejšie lúka, kroviny, les - pole asi ešte nikdy)

- pozor na "premárnené" šance. Ja to robím tak že všetky výjazdy, ktoré majú zaznamenané "New Tiles" (dá sa to robiť v súhrne aktivít), tak tam pri takých výjazdoch kliknem na "Update activity precision" čo vlaste stiahne plný GPS záznam zo Stravy (bežne Stathunters sťahuje GPS s redukciou bodov), potom v rovnakom okne dám "Advanced interpolation" čo vlastne pridá body do trasy kde je ich pomenej, lebo že čiara ide cez štvorec ho automatický nezaráta. V tom štvorci musí byť fyzicky zaznamenaný GPS bod. Ja mám na Garmine záznam á 1s, ale tí čo majú smart inteligentný záznam intervalov bodov môžu mať väčší problém, lebo na dlhšej rovnej čiare môže byť málo bodov - takto mi pridalo veľa štvorcov (niektoré boli dvojmo aj z iných výjazdov). A prečo len tie výjazdy ktoré majú nejaký "New Tiles"? Lebo je väčšia šanca, že sú to objavné výjazdy v nových miestach. Tam kde chodím milión krát ročne rôznymi cestami je malá šanca že mi nejaký štvorec chýba. Updatoval som si takto výjazdy od najstarších (kde bolo logicky najviac nových prejdených, keďže bolí prvé zaznamenané). Skontroloval som si kritické miesta aj vizuálne, žiaden štvorec nechýba. Takže každý mesiac ak mám objavný výjazd si ho automaticky takto updatujem.

EDIT: teraz mi napadlo, že šírka štvorca je nejaká arbitrárne definovaná časť rovníka (kde je preto najväčší) a nie sú široké jeden °, takže na póloch je ich oveľa viac ako 2x180

Prílohy:

Snímka obrazovky zo dňa 2023-12-13 14-46-07.png
Snímka obrazovky zo dňa 2023-12-13 14-46-07.png 293.58 KiB thumb_up2thumb_down

Snímka obrazovky zo dňa 2023-12-13 14-46-24.png
Snímka obrazovky zo dňa 2023-12-13 14-46-24.png 296.63 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil milos21 dňa 13.12.2023 - 16:11:09, celkovo upravené 3 krát.

13.12.2023 - 15:32:55
08
inak, voľakedy mi aj v BB ukazovalo zelené štvorce, teraz sú už len červené a zelené mám len po pokrajoch modrého v BA ... čo je škoda
13.12.2023 - 15:50:24
00
lapaloma tak si zapni aj "Cluster" asi máš zapnutý len "Max cluster" ako ja. Ale je to tak mám lebo sa hrám na max spojitú zelenú plochu :)
13.12.2023 - 15:57:28
00
dík, bol to ten cluster ... a najlepšie max square rovno vypnúť :)
13.12.2023 - 16:01:19
00
Tak som si to presne vyhľadal. Definícia je, že svet sa rozdelí na 16384x16384 polí, takže polárnik má v kapse len postavením na pól 16384 "štvorcov". Aj keď na tejto stránke je nejaký limit 85,05° (možno preto aby nám polárnici nekazili štatistiky, tak im pripíšeme 1 políčko, ale neviem ako reálne počíta VeloView a Stathunters tieto krajné oblasti :lol: ) https://rideeverytile.com/how-big-is-a-tile

A keď už sme pri tom, tu sa to dá pekne vypočítať: https://hugovk.github.io/tiles/

Predpokladám, že to bude kvôli tomu, že projekciou sa póly a ich blízke okolie na mapách ani nezobrazuje, proste je z takéhoto zobrazenia useknuté, ale to sa mi už nechce googliť...
13.12.2023 - 16:26:29
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up