ktory z vybranych je najlepsi vyber?

Anketa bola ukončená dňa 16.07.2008 - 15:31:38

GT Avalanche 1.0 disc 50% [ 3 ]
Trek 6000 33% [ 2 ]
Lapierre 400 17% [ 1 ]
iny ... aj mi plz napiste ktory. cenova kategoria pod 20k 0% [ 0 ]
Celkový počet hlasov : 6
cauapistemi, ... ved o to ide, ja na to moje jazdenie nepotrebujem nejake brutal supy...ide len o pomer cena - vykon. najpodstatnejsie veci co je asi ram a vidla nech su najlepsie...a zvysok nie su az take rozdiely.
12.07.2008 - 20:11:48
00
Tie 485 su dobre brzdy. Ja som narazal na kraviny co piasl Milaaan0907. V tejto cenovej kategorii je to dobra volba.
12.07.2008 - 20:40:08
00
Nedávno som tiež vyberal bike a vo výbere som mal aj GT Avalanche 1.0 disc, ale predajca ma upozornil na problém so servisom bŕzd Tektro Auriga - nedodávajú sa náhradné diely. Tak som si radšej vybral iný bike.

Možno by bolo lepšie zobrať GT Avalanche 1.0 na V-čkach.
12.07.2008 - 22:06:22
00
ja by som asi zobral toho Lapierra, ale keď som pred vyše rokom kupoval bike, GT Avalanche 1.0 bolo v užšom výbere... nevyhovoval mi napokon až tak posed (ako bývalý cesťák mám radšej užší úchop a natiahnutejší posed a viac mi vyhovujú rovné rajdy s rohmi - možnosť meniť polohu plutiev)
so servisom tých bŕzd by som to tak tragicky nevidel, nakoľko sú to šmejdy, menil by som za Avid/Shimano/Formula, ale celkom súhlas že za túto cenu radšej Včka.
Tých bŕzd na Treku by som sa nebál, je to dobrý štandard. Bodaj by ti také na GTčku viseli, asi by už nebol dôvod váhať!
Miraculix, sledoval som tvoju anabázu s bikom a mám k tomu pár vecí...
Nepoznám predajcu, teda tu v BA, ktorý by ti pri nákupe nevymenil komponenty na biku s tým, že ti odráta cenu toho, čo dáva dolu, resp. jej (významnú) časť, to už závisí od predajnosti/nepredajnosti toho komponentu (je to potom fakticky bazárový komponent). Pokiaľ to kúpiš uňho, tak tá výmena pri predaji býva často zadarmo, inak si účtujú štandardné ceny. S tvojim Raidonom by bol správny postup asi ten, že by si došiel vyhliadnutý bike kúpiť s vidlou v batohu a pri nákupe požiadal o výmenu. Keďže je to komponent kúpený inde, tak tam sa normálne účtuje robota, ale takto pri nákupe by ti možno aj zľavili (MOŽNO).
Hláška tvojho predka "tak to ako celok zostane" je samozrejme jeho nechuť celé toto riešiť (asi nebude mať nejaké aktívne záujmy... my sme mali doma niečo podobné...), predajcovi je to u prdele, akurát nemá veľký záujem o čierneho Petra menom XCR na sklade, ale inak urobí, za čo mu zaplatíš. Takže by ti asi zostala na krku. Čo robí asi 1500 Sk tvojej straty (OEM dodávky sú lacnejšie ako end user ceny, teda dodaný na biku stojí komponent menej ako v obchode). Tej sa ale nedá vyhnúť, pokiaľ nemáš veľké šťastie (a je hlúposť vopred počítať s tým, že budeš mať štístko...). Práve naopak, pri lacných a kvalitatívne horších komponentov treba rátať s tým, že ich napokon vyhodíš. (Budiž ti útechou, že aj mne leží XCR v pivnici, ale ja som s tým počítal.)
12.07.2008 - 22:58:50
00
pekná odpoveď, ale bohužial tam ani nejde o lenivosť ale o princíp, a celkovo, keď si niečo zaumieni, tak proste to bude obhajovat naveky (aj keď je pravda že je fakt velmy inteligentný a preto má v 95% pravdu, preto ma to aj tak sere :twisted: )
ale už som "zmierený z XCR-kom, ale ide búrka, tak idem vypať PC takže pokračovanie nabudúce...
12.07.2008 - 23:16:37
00
No ja som potom tiež radšej hľadal bike s lepšími brzdami. Nakoniec sa mi podaril zohnať minuloročný TREK 6000 z výpredaja s brzdami Avid J3. Som s ním nadmieru spokojný, tiež som prechádzal zo strašného črepu.
13.07.2008 - 00:10:22
00
A podla coho to sudis? Podla toho ze sa to tvojim hydram za 9k nevyrovna??? Za tie peniaze su to perfektne brzdy a su lepsie ako tektro Auriga!!
Rozmyslaj nad tym com pises, nie kazdy ma prachy na drahe komponenty!


Mno tak možno preto lebo som ich jazdil...tak asiQ preto...iba...aby si vedel...len tak..Za tie peniaze?? no pravdu že by som si už rošporil isto by som ich už nechcel...mam ju ete v predu ako pohode nehovorim zatu cenu...ale čakal som že to bude lepšie...ale však hovor čo chceš...
23.08.2008 - 20:42:04
00
keyboard_arrow_up