Jano1987 napísal:
Takže ďalšia chyba pri projektovaní.


JOLI napísal:
Tu súhlasím. Nechápem ako je možné, že skoro po 3 mesiacoch tam nie je ZDZ, ktoré určuje usporiadanie pruhov a ich vyhradenie pre konkrétnych účastníkov premavky.


Nie je to ani chyba, ani opomenutie. Také značky by tam boli zbytočné, tie vyhradené pruhy sú jednoznačne určené vodorovným dopravným značením aj na ich začiatkoch aj na križovaniach s bočnými ulicami. Ja osobne to hodnotím práve naopak ako dobré, že tam do toho značkového smogu nedali ďalšie zvislé značky.
29.12.2023 - 08:46:08
02
Však uvidíme, čo všetko sa tam zmeni, pri ohlasovanej 'oprave'
29.12.2023 - 09:03:39
00
Ako že to nie je chyba? Však podľa tvojích tvrdení ten pruh cyklisti nemusia využívať a môžu jazdiť v tom pruhu. Predpokladám, že poznáš pojem pozitívna diskriminácia.
29.12.2023 - 09:25:53
00
OK, vzdávam sa.
Predpokladám, že máš na mikrovlnke napísané, že sa do nej nemajú dávať mačky. Nemáš? Tak to je podľa tvojej logiky chyba.
Pekný deň.
29.12.2023 - 09:52:45
02
Čo vzdávaš? Však si napísal, že podľa platnej legislatívy cyklista nemusí jazdiť na Vajanského po tých cyklopruhoch, či ako to teda nazvať, lebo tam nie je značka 221-223 či ktorá to je (sám si ich menoval) a teda môžu si jazdiť v pruhu pre autá. Takže čo som nepochopil? Že si môžem legálne jazdiť bicyklom v tých pruhoch pre autá, hoc aj 2km/h a nikto mi nič nemôže?
29.12.2023 - 17:29:21
00
Napísal si, že je to chyba a ja vzdávam vysvetľovanie, že nie, nie je.
29.12.2023 - 17:43:29
01
Preto sa to sa to už 2x upravovalo a ešte sa pôjde upravovať. Lebo tam nie sú chyby. A chyba tam je, chýba tam značka 221-223, sám si to napísal.
Edit: Samozrejme som zabudol na chybu, že niekto nevie zmerať šírku cesty a niekto nevie skontrolovať výsledok prác, či to je tak, ako to má byť, od toho tam je stavebný dozor investora, teda človek z mesta. Ale hej, je to bezchybná stavba, ktorú nenavrhli odborníci, lebo sú to neschopáci. Vyjadrenie mesta.
- Detail z TP085, ako má vyzerať cesta od obrubníkov pre autá
- Ďalší detail, ako má vyzerať začiatok - chýba tam značka, tá istá situácia aj na konci, značka, že končí cyklopruh
- chýbajú značky
- dal som to tam aj odfotené, ako má vyzerať obrubník oddeľujúci cyklotrasu a cestu.
Toľko k bezchybnosti.

Prílohy:

a.png
a.png 35.58 KiB thumb_up0thumb_down

a.png
a.png 111.22 KiB thumb_up0thumb_down

a.png
a.png 146.55 KiB thumb_up0thumb_down

a.png
a.png 145.75 KiB thumb_up0thumb_down

29.12.2023 - 19:01:08
00
Jano1987 napísal:
Lebo tam nie sú chyby. .

To som nenapísal.

Jano1987 napísal:
A chyba tam je, chýba tam značka 221-223, sám si to napísal.

Nie je to chyba. Je to normálne rozhodnutie rozumne rozmýšľajúceho dopravného inžiniera.
29.12.2023 - 21:02:46
01
Určitým spôsobom obdivujem tvoje vzdorovanie tomuto trolovi, ale vidíš sám ze aj keď vyhráš tak vlastne prehras :-[ a navyše to spôsobuje diskomfort ľuďom ktorí si ho blokli aby nemuseli konzumovať jeho grcky, napríklad mne ;-]
29.12.2023 - 21:14:25
01
:-)
Beriem to iba ako kratochvíľu, prípadne diskusné cvičenie, o nič iné nejde... ale máš pravdu, že je to asi pre mnohých otravné. Budem sa krotiť.
29.12.2023 - 22:26:41
00
Ja zase pridám negativnu skusenost. Nejaký pako na cesťáku čo mal pocit že cesta bola vybudovaná len pre neho jazdil v strede medzi krajnicou a stredovou čiarou medzi obcami plnyni serpentín asi 3 km a nebolo ho možné obehnúť.

Keď som ho konecne obehol a pozrel do speťáka tak som videl že šofer za mnou ho vyblokoval a šikmo zastal. Pravdepodobne prišiel cikloš v tom lepšom pripade o ventilky ale verím že dostal asi po papuli.

Myslím že cestní cyklisti by mali chodiť povinne na psychotesty ako vodici nakladnych vozidiel. Ich spravanie totiž výrazne ohrozuje premavku.
Verím že by bola na cestách lepšia moralka… :)

A v mestách by mali zakázať jazdu pomedzi autá lebo tých blbcov niekedy nevidno a nieje mozné dodržať požadovaný odstup… ;)
30.12.2023 - 10:47:58
01
Keby Ti tam isiel traktor, alebo tazka technika tak spravis co? Si sa postazoval, pokusil o flame a teraz by si mohol palit do <>.
30.12.2023 - 11:21:54
32
marsel, kde zacat...
nase cesty boli vytvorene neschopnymi idiotmi, zazil som vo svedsku stare zaplatane cesty, to bolo snad lepsie ako niektore nase nove..
sr infrastruktura stoji za hovno. akurat pri vacsich mestach a rekreacne vyznamnych miestach je cosi vybudovane.
zvysok sa musis delit s autami.
ist stredom pruhu je sice zhovadilost, ale krajnice sa prepadaju a su znicene.... "krajnice" vyliaty hrbaty asfalt ... strk a praskliny ze ti vbehne koleso po rafik..
zaroven plechovkari ak si na kraji, tak sebavedome sa pichnu medzi (nepockaju) ked ide auto oproti :@
cize bezpecna vzdialenost nebola dodrzana, idealne teda je byt v blizsie k strede pruhu...
ak oproti nie je volno, musia zbrzdit a pockat.
toto pisem z pohladu gravel pneu co nieco znesu a odfiltruju, ja cestakom nezavidim...
30.12.2023 - 11:41:45
02
Je ťažké sa v rámci jazdného pruhu presúvať? Vidím, že oproti niečo ide, či nedá sa bezpečne predchádzať, tak jazdím viac ku stredu. V opačnom prípade sa na chvíľu stiahnem, ukážem šoférovi, aby šiel a tí lepší ešte aj podakuju.
30.12.2023 - 11:51:18
012
misoR, veď takto to robí 99% cyklistov. Marcel si iba potreboval kopnúť...
30.12.2023 - 12:22:11
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up