Akoze akceptujem ze sa chce clovek co nahodil x plastov na bezduse podelit o svoje skusenosti, na druhu stranu by si mal uvedomit ze existuju ludia co bezdusaky maju od doby UST a nahodili ich tak xxx (ak nie xxxx). Za mna je tiez ten max tlak malo, na druhu stranu velakrat som to pri nahadzovani prekrocil (niekolko krat kludne 4-5bar) a nic sa nestalo. Ale toto nieje rada ani odporucanie, je to proste riziko.
30.12.2023 - 21:49:14
01
Ak som pochopil, Brano spominal carbonove Newmen rafky, nie je nutne zovseobecnovat, nemusi platit na ine rafky.
30.12.2023 - 22:29:24
00
No presne to som myslel 😉. Myslím Newmen Advanced SL. V príslušných hmotnostných verziách. Len info a je to len drobnosť, lebo mňa trochu tie tlaky prekvapili. Ale všetko je riešiteľné. 👌👌
30.12.2023 - 22:33:00
00
Ja si myslim, ze problem bol v tych plastoch (aj Maxxis aj Schwalbe mali vadne serie) a nie v tom, ze by ten rafik staticky nevydrzal 3 bary. Max. tlak uvadzany na rafiku je pre dynamicke zatazenie pri jazdeni, takze pri nahadzovani plasta sa pokojne da ist aj desiatky percent nad tuto hodnotu.

P.S. A este moze byt problem pri hookless rafikoch v kombinacii s nevhodnym plastom. To je samostatna kapitola...
30.12.2023 - 23:32:29
00
Je možné, že tie max tlaky na ráfky výrobca udáva na jazdenie a ako dlhodobý tlak? Ale chvíľkovo pri nahadzovaní ho môžeš prekročiť. Zdá sa mi, že som kedysi niečo také v nejakom rozhovore čítala.
31.12.2023 - 08:29:32
01
Tak na xc jazdenie ako pise nebude podľa mňa potrebovať viac ako 2,4 plaste a nebude ich asi prehadzovat každý mesiac. Takže nevidim problem tie plaste náhodit s pumpou ak nepôjdu použiť dušu. Tých 10 minút navyše ho asi nezabije lepšie ako tlakovat kompresorom ale nech už každý robí ako uzná za vhodne.
31.12.2023 - 08:45:09
01
Jezus: pravdepodobne, tento problem bude pri kazdom hookless rafku, ak nie su celkom ok plaste. Len otazka, ktore su ok, zrejme tam je vyzadovane, aby boli vyrobene v tolerancii, kedy obcas u schlabe nezvladaju. Teda vlastne , kazdy kto pise o skusenostiach s nahadzovanim, nech si skrtne vsetky normalne rafky, co zostane, su skusenosti o ktorych pise Brano.
31.12.2023 - 10:15:18
00
Ak sa teda bavíme čisto o hookless rafikoch tak aktuálne mam 2 sety karbónových kolies... Jeden set je čínsky, druhý set mam EXC 1501, oba samozrejme hookless. Na tých DTckach je tiež nalepka s max tlakom podľa šírky plášťa a dokonca ma uvedené rôzne tlaky pre duše a bezduse, na čínskych nieje nič... Dávnejšie som mal zapletené aj ZTR Flow MK3, tam boli obmedzenia tiež... Na ZTR som dokonca pár krát nahadzoval aj plášte na ktorých bolo upozornenie "hooked rims only", iné som nemal ? Aj Schwalbe plášte som skombinoval s týmito rafikmi... Rad skúšam rôzne plášte... No vyskocenie patky sa nekonalo ani raz...
31.12.2023 - 10:57:39
01
Tu je tá tabuľka s tlakmi Newmen. Neviem či si ju ľudia aj nalistovali a pozreli na stránke, že o akých nízkych hodnotách sa bavíme. Niektorí používame aj rôzne nekompatibilné pásky do ráfov, nezaužívané šírky plášťov atď.....našťastie ľudia sú rôzni a nie unifikovaní ako sa očakáva na tomto fóre. Tak niekomu možno pomôže 🙄🙄

Prílohy:

newmen tlaky.JPG
newmen tlaky.JPG 159.3 KiB thumb_up0thumb_down

31.12.2023 - 11:06:22
03
Keby som sa mal riadit takymito tabulkovymi buzeraciami, tak ma cyklistika prejde za 5min. Mam dojem, ze to davaju ako krytie, keby ten rafik niekomu prdol, hned vytiahnu daky riadok z tabulky ?
31.12.2023 - 13:29:49
02
Presne tak ako ty sa k tomu staviam aj ja. Len som si pozrel na plášti max tlak a fúkam fúkam...na plášti 3,5 max, mám tam 2,5-2,6 držím v ruke pätky usadené - som v klídku.... asi minútu..zrazu rana, že nevieš čo sa deje, plášť natrhnutá pätka - nepoužiteľný...najedovaný skúšaš reklamovať trápny plášť za 55eur v nemeckom eshope, kde máš celkový obrat už tesne pod 10 tisíc eur len za komponenty a spotrebák. Odpíšu ti, že si kretén čo nevie čítať predpisy výrobcu a pošlú odkaz na túto tabuľku s odkazom, že si máš trhnúť nohou, reklamácia neuznaná. Preto sa tu snažím robiť osvetu, ale je to marný :)
31.12.2023 - 14:44:16
03
Ja mám kúpené Tufo XC14 a XC11, šírka 2,25" (reálne podľa skúseností užívateľovto vychádza aj 2,4" ), tlak je tam udávaný 2-3,5 bar. Tieto by som chcel použiť na tie nové kolesá, čo zháňam. Píšu hookless compatible, tak snáď tam nebude potom problém s nahadzovaním. Na súčasných Newmen evolution SL A30 a s newmen páskou šli nahodiť Schwalbe Nobby Nic ako po másle, s obyčajnou pumpou bez vybratia jadier ventilkov, len som pre istotu pätky namazal jarovou vodou.
31.12.2023 - 15:00:22
00
@branomelis v pohode. Ja som s týmto problém doposiaľ nemal. Pri nahadzovaní mi zatiaľ stačili 2 údaje, max tlak pre ráfik a max tlak pre plášť. Myslím že nie je problém vyvinúť ráfik a plášť tak, aby si k nahodeniu potreboval excel, ale však každý výrobca k tomu môže pristupovať po svojom.
31.12.2023 - 15:17:47
00
marvel98 napísal:
Ja mám kúpené Tufo XC14 a XC11, šírka 2,25" (reálne podľa skúseností užívateľovto vychádza aj 2,4" ), tlak je tam udávaný 2-3,5 bar. Tieto by som chcel použiť na tie nové kolesá, čo zháňam. Píšu hookless compatible, tak snáď tam nebude potom problém s nahadzovaním. Na súčasných Newmen evolution SL A30 a s newmen páskou šli nahodiť Schwalbe Nobby Nic ako po másle, s obyčajnou pumpou bez vybratia jadier ventilkov, len som pre istotu pätky namazal jarovou vodou.


Za mňa su Tufa, asi najhoršie čo sa týka nahadzovania, či už cestné alebo mtb. Porovnávam ale iba so Schwalbe, Maxis a Wolfpack.. Naposledy som nahadzoval XC14 asi mesiac dozadu a musel som dať najprv dušu, lebo už som nato nemal nervy..:)
31.12.2023 - 18:47:27
00
Xc14 som nahodil aj pumpou ? neslo to tak lahko ako schwalbe ale dalo sa. Potom som si kupil schwalbe booster a s prstom v nose.
31.12.2023 - 18:51:49
00
keyboard_arrow_up