To vam naozaj nedochadza,ze to sem nastrelil,aby sa zabaval na "cyklistoch" ktori sa odkopu? :D
31.12.2023 - 07:43:14
00
Zjavne ty si nepochopil, že on to mieni vážne ...
31.12.2023 - 08:25:28
01
Tiež si myslím (i keď do hlavy mu nevidím).

Prosím, úplne vážne a zvedavo, čo porušujú? ("treba na vyváženie povedať že ziletkari na spominanej štvorprúdovke BA-SJ nielen porušujú legislatívu")

Na bici som tade nesiel, autom mnohokrát, je tam značka Cesta pre motorové vozidlá?
Lebo z opačnej strany Sv.Jura, od Modry tá štvorprúdovka je 'obycajna okreska', i keď mnohí považujú za diaľnicu...

Nabudúce(tak do 2-3 týždňov) pozriem
31.12.2023 - 09:22:07
00
ivast napísal:
Nie že by som chcel podporovať neschopakov, ale treba na vyváženie povedať že ziletkari na spominanej štvorprúdovke BA-SJ nielen porušujú legislatívu ale ešte sú aj úplne blbí. Totižto paralelne vedie bezpečná segrovana cyklotrasa so spevnenym povrchom vo výbornom stave.


No zase ak si žiletkári naháňajú segmenty v Strave, tepy a watty, tak nech len pekne jazdia po tej štvorprúdovke a nie po Jurave medzi pomalšími cyklistami a deckami.
31.12.2023 - 09:30:59
01
Marli, priznám sa že si len z čias keď som robil vodičák pamätám, že na diaľnice a cesty prvej triedy je vjazd povolený výlučne motorovým vozidlám a neviem presne či do tejto kategórie spadá aj táto svorprudovka ... Možno som neupdatnuty a dnes to už neplatí, alebo prípadne tá cesta nespada do tejto kategórie, vecne ale platí že je tam paralelna trasa ...
31.12.2023 - 10:17:02
00
ivast napísal:
.... a cesty prvej triedy je vjazd povolený výlučne motorovým vozidlám....

Toto asi nemôže byť dane. Sú oblasti kde cesta I triedy je jedina možnosť.
Ak je tam aj paralelna cesta nizsej triedy, osadi sa zakaz cyklistom, traktorom.... Jednoduché riešenie.
31.12.2023 - 10:29:45
02
Samozrejme že je to blbost, pokial nieje zakaz jazdy na bicykli pripadne ine doplnkove zakazy, tak na cestu prvej triedy moze ist aj traktor 20km/h
31.12.2023 - 10:41:39
11
ivast napísal:
Marli, priznám sa že si len z čias keď som robil vodičák pamätám, že na diaľnice a cesty prvej triedy je vjazd povolený výlučne motorovým vozidlám a neviem presne či do tejto kategórie spadá aj táto svorprudovka ... Možno som neupdatnuty a dnes to už neplatí, alebo prípadne tá cesta nespada do tejto kategórie, vecne ale platí že je tam paralelna trasa ...

Tak sa uz updatni ty windows 95 😁
31.12.2023 - 10:47:50
00
Sice ivast nema pravdu, ze cyklisti tam jazdit nemozu, ale ma pravdu, ze tam ide paralelne cyklotrasa s paradnym asfaltom (okrem zaciatku za obratiskom elektriciek). Takze ak sa tam nedajboze nejakemu cyklistovi cosi prihodi vdaka "ohladuplnosti" niektorych soferov, tak si zato z velkej casti bude moct sam...
31.12.2023 - 11:57:09
10
Ale no tak. Ked ta zrazi debil tak si mozes za to sam lebo si nesiel inakadial?
Btw na tu alternativnu trasu ta nic nenaviguje cize ak nevies kde to je tak to tazko najdes, obzvlast ak ides po racianskej. Do juru sme jazdievali skor ako postavili tie kolotoce co su tam teraz. Aktualne tam uz na biku chodim minimalne lebo vodici a vacsinou sa neponahlam ale ked sa ponahlam tiez idem po ceste. Samozrejme na mtb, gravel, s detmi, s partnerkou a akokolvek inak ako na cestnom biku rychlo by som tadial nesiel.
31.12.2023 - 12:02:50
04
Priznám sa, že ako postavili tú širokú preložku cyklocesty okolo tej križovatky medzi Jurom a Račou, tak po tej štvorprúdovke jazdím až v Juri na PK a opačne. Aj tak sa tade väčšinou už vraciam z dlhších výjazdov od Baby alebo Budmeríc a toto je celkom príjemná cesta už to dotočiť do BA, kde už nie je dôvod sa naháňať.
31.12.2023 - 13:25:57
00
ivast napísal:
Marli, priznám sa že si len z čias keď som robil vodičák pamätám, že na diaľnice a cesty prvej triedy je vjazd povolený výlučne motorovým vozidlám a ...


Ok, to si zle pamätáš, boli to diaľnice a cesty pre motorové vozidlá (nie cesty 1. triedy), plus ešte bolo obmedzenie na minimálnu maximálnu konstrukcnu rýchlosť (50?) podľa TP aby sa vylúčili Babety, traktory atd

Zvyšok už bol vysvetlený, ostatnými, ďakujem im
31.12.2023 - 14:58:26
10
Jaroh napísal:
Nie je to chyba. Je to normálne rozhodnutie rozumne rozmýšľajúceho dopravného inžiniera.



Takže nedodržanie TP085 nie je chyba. Čo sa tu človek nedozvie. Vidím, že si ideš svoje.
31.12.2023 - 17:36:17
00
kde konkretne si vycital, ze na cyklopruhu MUSIA byt osadene znacky C8 ?
31.12.2023 - 17:53:23
00
No ved nemusia ale potom nemoze niekto vyzadovat ten odsek ktory vravi ze cyklista ma vyuzit cesticku pre cyklistov. Kedze ziadna taka nie je (ta musi byt oznacena znackou). Oni to ani nemozu oznacit tou znackou kedze to nie je stavebne oddelene a este na tom pruhu parkuju aj busy 😁
31.12.2023 - 17:59:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up