scarinko napísal:
Nie si ty pediater?

No na Slovensku je málo detských psychiatrov a ešte menej akútnych lôžok detských psychiatrických oddelení. Intoxikácie etanolom, liekmi a prvotný detox riešime my, porezané deti sa ošetria na chire a ďalej riešime my (raz sme takto v šťastí-nešťastí diagnostikovali koagulopatiu, lebo rany na predlaktí dlho krvácali aj po zašití), agresívne deti čo doma nožom ohrozujú okolie riešime my, úteky z domu s úmyslom suicidia po vypátraní políciou riešime my. Za chrbtom mám lekárov dospeláckej psychiatrie, ale tí mi definitívne nepomôžu (len akútne) a aj tak sa potom čaká na dostupného detského psychiatra cez týždeň, lebo dospeláci nedajú definitívny diagnostický záver pre deti pod 18 rokov (včera mi doktorka pomohla a aspoň jedno dieťa zobrala na svoje odd, lebo do 18 chýbalo už len pár dní).
06.01.2024 - 19:51:00
20
To mi pride ze su to deti z kategorie skor uz post pubertalnych. Predpokladam ze 5 rocne deti sa nerezu, nefetuju a nesnazia sa zabit ci?
06.01.2024 - 20:02:16
00
Predpokladáš správne, tie sa intoxikujú náhodne. Najbežnejší vek úmyselných činov (alebo úmysel ovplyvnený omamnými látkami) je 14-16r, ale stane sa niekedy aj pri 10-14r…

A neveril by si koľko detí (10+ nech slovo dieťa neevokuje škôlkarov) ma povrchovo dorezané a zjazvené predlaktia, zistené len tak pri hospitalizácii z iných príčin, kde sa tieto demonštratívne automutilácie ani neriešili a mladiství a rodičia len myknú plecami, že čo bolo bolo a už nie je. Keď vidím u niekoho len tak zjazvené predlaktia, tak na to už nijako neprekvapí :(
06.01.2024 - 20:13:34
20
Uz len otazka cim je to sposobene. ci si to deti robia kvoli nejakej traume alebo psychickym problemom alebo je to zas nejaka online dementna vyzva akych uz bolo mraky. Posledne si pamatam nieco so skrtenim.


Naposledy upravil scarinko dňa 06.01.2024 - 21:06:31, celkovo upravené 2 krát.

06.01.2024 - 20:22:16
01
Prepodnetovane k.k.tinami z internetu, rodicia sa im malo venuju..
06.01.2024 - 20:51:46
01
Keď mám tu česť robiť psychologického terapeuta v úvode vyšetrenia alebo hospitalizácie tak klasika, ktorá ťa nijako neprekvapí (ak vynechám špecifické a komplexné veci, či psychiatrickú diagnózu od skorého detstva, ktoré nechcem rozoberať, ale jednu spomeniem - online sledovať dokonanú samovraždu blízkeho človeka zamáva aj najsilnejším) - neúcta seba, života, svojho tela, vzťahy kamarátske alebo prvé lásky, rodinná situácia - vrátane pubertálnych nezhôd ktoré môžu vybuchnúť na vážne veci, nižší soc. štandard, rozvody, alkohol, v škole psychická a fyzická šikana (najviac ma zasiahlo, keď malý školák na 1. stupni na preventívnej prehliadke povie, že nerád chodí do školy a po mene vymenuje kto všetko ho tam bije a rodičia už nevedia ako to riešiť, lebo škola to riešiť nechce, tá bezradnosť).

Neúplné rodiny, nefungujúce rodiny, sociálne slabšie rodiny (zas spomeniem alkohol), rozvodové rodiny kde si dieťa odovzdávajú pred dverami ako bombu a keď ako lekár mám riešiť zdravotný stav, tak rodič u koho aktuálne dieťa je nevie nič čo bolo u druhého rodiča. Minulý rok sa mi v službe vyhrážal cez matku otec, že nás aj doktorku na APS príde zabiť mačetou (že sme si dovolili hospitalizovať jeho dieťa bez jeho súhlasu), že sa niečo deje bolo vidno už od začiatku, takže sa to riešilo s políciou. Našťastie ho chytili opitého na ceste za volantom ešte v Tvrdošíne. Čo ti poviem, z niektorých životných situácii som aj ja na prášky...

O výzvach som počul, sám neviem či je to real alebo hoax, ale osobne som sa s ničím takým nestretol (že by sa mi niekto priznal).
06.01.2024 - 20:55:20
127
deti niesu zle ani hlupe vo svojej podstate si myslim ..... mozno psycholog by vedel odkial si nesu nieco skryte v sebe ... ale ta rodina je zaklad odkial si nesu veci do zivota..... btw. ked moja dcera chodila na zakladnu, bola to uzasna trieda deti (mozno preto ze tam robila specialnu ucitelku kamoska ktorej dcera tiez chodila do tej triedy drzala tu pohodu) .... po 4. rocniku dosli deti z vedlajsej dediny a zacali problemy ... do momentu kedy jeden junacik vynadal len tak mojej dcere do p.č .... chyba lavky........ dcera sa utiahla, nechcela chodit von atd ..... az som sa to dozvedel (dcera ani zena mi to nechceli povedat lebo vedia ze ...... ) .....tak som isiel na najblizsie rodicko..... a dal som si preslov, poprosil pani ucitelku nech mojmu dietatu da po papuli ked nebude posluchat (dieta skromna ticha jednotkarka) a .... parchant co jej vynadal ked to urobi este raz, dostane po papuli taku ze sa doserie a po papuli dostane aj mamka a tatko si bitku bude dlho pamatat!! .... v triede povyk, co si to dovolujem, uzasne deti... po rodicku mamicky chodili za mnou ktory to bol ..... viem ktory, nepovedal som ..... asi bolo vtedy doma viacej preslovov........ ostal pokoj
06.01.2024 - 23:31:55
07
Príloha:
IMG_3142.jpeg
IMG_3142.jpeg 66.45 KiB thumb_up1thumb_down

07.01.2024 - 20:09:27
02
r/im14andthisisdeep
07.01.2024 - 21:32:40
02
mame v praci novy nastroj na spracovanie dani pre zamestnancov, akurat sme mali k tomu skolenie a toto som sa dnes o mne dozvedel :D :facepalm: ;(

i.imgur.com
11.01.2024 - 16:21:36
01
Neboj, ten datum sa este dovtedy zmeni. :)
11.01.2024 - 16:24:09
013
ja som si zo zvedavosti nahodil moj datum narodenia a toto mi vyplula dochodkova kalkulacka: Dôchodkový vek pre zadaný rok narodenia nie je v súčasnosti známy :D
11.01.2024 - 16:25:25
01
Este tu bude Ficko 2 obdobia safarit a na odchod do dochodku mozeme rovno zabudnut.
11.01.2024 - 16:29:01
03
zaujímavé, tiež mi to teraz dalo neznámy dátum ... ale ešte pred voľbami mi to tvrdilo, že pôjdem v roku 2041 ...
11.01.2024 - 16:29:17
00
Kalkulacka na stranke sockovskej poistovne Ti ten udaj neda, ale tuto Ti to nejaky udaj da: https://www.peniaze.sk/dochodky/dochodkovy-vek
11.01.2024 - 16:30:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up