kalibracia vyskomera:
zistil som ze ked sa vyska nastavi na inu hodnotu (nme odchylka bola max 50m) tak mi zafungoval nasledovny postup:
1. pockal som kym sa vyska ustali
2. vypol som gps prijem (menu - nastavenie - system / gps z normalne na vypnute)
3. este som chvilu pockal
4. vypol edge a zapol.
5. po zapnuti sa mi zobrazila uz spravna hodnota a nemusel som ani zapinat gps prijem - ale skontrolujte si to ako v bode 2

dajte vediet ci to pomohlo

navigacia:
ked som mal pustenu navigaciu a nezrusil som ju tak ma to navigovalo aj po vypnuti a zapnuti pristroja, treba dat prikaz zrusit navigaciu
mn v pristroji navigacia funguje ALE - robi to routing podla mapy - skratka ak dam funkciu kam viest - ulozene jazdy - tak z nic spracuje x prejazodvych bodov (nemam to exaktne odsledovane) a podla nich spocita routing nad mapou - teda nekopiruje presne vyznacenu trat!
ak chcem ist presne po trati co mam tak to ide cez trenovanie - kurzy - ale tie treba vytvorit ako tcx nie gpx. A este som presne neskusal navigaciu podla historie ako sa sprava
12.08.2008 - 20:31:56
00
No moment! To fakt 705-ka nevie navigovať podľa nahratého GPX súboru?
13.08.2008 - 09:54:41
00
No moment! To fakt 705-ka nevie navigovať podľa nahratého GPX súboru?


somarina... jasne ze dokaze navigovat...
13.08.2008 - 20:16:05
00
dokaze navigovat podla gpx, ale treba to mat spravne nastavene... to som chcel povedat a to sa asi vacsine ludi stava ze to nemaju nastavene ok. Chce to trocha sa vyhrat
13.08.2008 - 20:49:02
00
hmm no neviem co treba mat nastavene... ale ja nic nenastavujem trasu naprogramujem v MapSource dam ulozit a vyberem typ vyznacenia trate, nahram a fungujem...
13.08.2008 - 21:06:15
00
chlapi poradte, ked najdem odomykaci kod na Slovakia Topo V2.0 ? Chcem si nainstalovat na domace pc aj notebook a neviem nikde najst ten kod. Uz ma to zacina nasierat cele s tou 705kou. Vdaka
13.08.2008 - 23:16:39
00
odomykací kód dostaneš po registrácii
14.08.2008 - 05:11:03
00
No neviem ale ja som mal kod na zadnej strane obalu CD od Slovakia Topo
14.08.2008 - 08:17:09
00
to je asi tým že si dostal mapu s mašinou... registruje sa totiž na konkrétny prístroj, inak nejde (alebo ide na veľmi limitovanom rozlíšení)
ak kúpiš mapu zvlášť, musíš registrovať (sériové číslo mapy + číslo prístroja), príde ti mail s odomykacím kódom
14.08.2008 - 10:02:54
00
s pomocou Garmin supportu som to rozchodil, mapu teda mam. Vdaka all za pomoc.
14.08.2008 - 10:10:38
00
Takže Edge 705 je konečne doma a ja ako absolútny lamer v GPS mám niekoľko otázok. Podotýkam, že som v živote nemal v ruke žiadnu navigáciu :oops:

1. Aký je rozdiel medzi tracks a routes, prípadne waypoints?
2. Myslel som, že edge ukladá prejdené trasy default do GPX súboru, v adresári s históriou som však našiel len TCX. A ten ani po konverzii na GPX neviem otvoriť v MapSource, prejdenú trasu mi neukáže. Do Sportracks to naimportujem v pohode. Čo robím zle?
23.08.2008 - 17:15:37
00
1. waypoint - skratene oznaceny zemepisny bod s priradenym symbolom - teda miesto ktore si si z nejakeho dovodu oznacil. V edge sa nazyva "poloha"
tracks - to je zaznam tebou prejdenej streky bod po bode - tieto body sa nazyvaju trackpointy. track si vies aj vytvorit v mapsource klikanim. V edge sa naziva historia
route - je postupna konstrukcia smeru cesty zlozena z waypointov. pri mapovom autoroutinku sa dokaze z tohoto spocitat podrobny itinerar cesty napriklad. na mori napriklad sa naviguje z waypointu do waypointu vzdusneou ciarou.
v edge su dolezite ine pojmy:
historia - tebou prejdene zaznamy treningu
ulozene jazdy - to su bod route alebo vyklikane priebehy tras vo formate gps (taky mix route s trackom)
miesta - POI - v mape definovane "points of interests" teda nejake zaujimave miesta ci adresy
podla historie, ulozenych jazd, a na miesta sa mozes dat v edge navigovat

este existuju tzv kurzy - je to upraveny format z historie - teda tebou prejdenej trasy kde sa ulozi len poloha a relativny cas a podla kurzu si mozes dat trenovanie - trening a porovnavat sa s tymto zaznamom cez virtual partnera.

2. tcx je podobny format ako gpx len sa tam ukladaju navyse udaje napr. o pulze, kadencii, medicasoch - kolieckach, wattoch ak mas taky geret. ten ide otvorit v sportracku ale primarne od garminu je na to urceny trainig center co je vlastne inaksia nadstavba nad garmin mapami ako maspource. este existuje http://connect.garmin.com/ kde su tiez nastroje na analyzu treningov
ako konverzny soft ti odporucam gpsbabel alebo tcx konverte http://www.visivaworld.it/blog.php/tcx- ... by-ddaaxx/ ktory je na toto uplne stvoreny. potom si mozes konvertovat subory ako chces.
Bacha odkladaj si tie original tcx subory - to su primarne zaznamy.

vcera vysiel novy firmware 2.40 - updatni si ho cez webupdater - odstranuje zopar chyb co mi vadili

ak chces vediet viac pozri si aj recenzie a prihrejem si polievocku a par dielov som spisal aj ja na http://www.sportreport.sk/sport
23.08.2008 - 17:38:19
00
Zdravím všetkých bikerov,

Ja používam EDGE 705 od 1. júla a neviem si ho vynachváliť, špičková vecička. Už som o ňom napísal aj nejaké články:

http://www.sesulak.skiinfo.sk/2008/07/01/garmin-edge-705-prve-skusenosti/

- sú tam aj odkazy na ďalšie články
24.08.2008 - 19:51:27
00
chalani, fakt super recenzie. Edge je vyborny pristroj, ktory bikovanie posuva zase o krocik dalej. Hlasy o novej TOPO Europe su stale silnejsie, takze bikery mozu postupne rozmyslat o rozsirovani svojich destinacii do celej Europy. Mierka 1:100 000 sice nie je bohvie co, ale jazdit sa da krasne aj s takou.
24.08.2008 - 22:50:22
00
rasto_t
Vďaka za osvetlenie.

Mám kopec ďalších otázok, dúfam, že nevadí, keď to budem ventilovať tu :-) Človek musí byť trochu zbehlý v navigácii, aby pochopil aj obyčajný manuál. Niektoré vety sa vďaka otrockému prekladu z angličtiny fakt nedajú pochopiť, ani keď sa človek snaží :x

V Mapsource som si nabúchal trasu hrebeňovky Javorníkov (apropó, dosť odporúčam, tie výhľady sú skvelé), ale má 313 bodov, takže Edge má výhrady a trasu mi nezobrazí. Nedá sa to nejako obísť? Napríklad skonvertovať do tcx a fuknúť to do adresára s históriou? Načo je vlastne dobré obmedzenie na 100 bodov?

A na záver: akú najväčšiu microSD kartu 705-ka pochopí?
25.08.2008 - 09:32:25
00
keyboard_arrow_up