Hlaste sa Magurmani. Ake mate dojmi s Asgardy?
25.05.2006 - 20:41:59
00
Skúsenosti s vidlami od magury nemám žiadne. Osobne som čakal top výkonnosť porovnateľnú s ich brzdami, ale po prečítaní testu v Mountain Bike Magazine 4/06 som usúdil, že skrátka majú ešte čo doháňať. V teste bol síce iný typ vidly (konkrétne Ronin) a z celkového počtu 11 vidlíc obsadila Magura 9/10 miesto. Bolo jej vyčítané hlavne veľké pretlmenie aj v situácii, keď bol Albert-Plus úplne otvorený. Predpokladám, že rovnaký systém tlmenia používajú aj u iných vidlíc (nechce sa mi momentálne prehľadávať web a overovať si to), takže sa u nich dá očakávať podobný dojem z jazdy.
25.05.2006 - 21:27:43
00
Pretlmenie - to akoze su prilis makke? Ide o vyduchovu vidlicu. Ronin je este vzssia trieda Magury ako asgard.
25.05.2006 - 23:47:56
00
Bolo to myslené ako príliš tuhý tlmič, ktorý negatívne pôsobil na dojem z jazdy pri rýchlych nárazoch.
26.05.2006 - 08:48:06
00
Aha. Ok.
26.05.2006 - 08:53:38
00
pretlmena znamena, ze sa pomaly respektive lenivo vracia....

inymi slovami ked ides povedzme po kamenistom alebo rozbitom terene.... vidla sa ti nestiha dostatocne rychlo vratit do plneho zdvihu a pracuje iba v jeho spodnej tretine....
26.05.2006 - 10:31:37
00
Ja to poznam...Kostoval som aj vzduchovu i pruziny. Ja teraz jazdim pruzinovu Quake. To tlmenie sa da nastavit do vsemoznych poloch a ja to aj citim - jednoducho sa to da pekne nastavit...Avsak ked je to trosku pretlmene chodi krajsie, i ked nedava plny zdvih a reakcie su slabsie, cize na sportovu jazdu uplne super. Tu vsak neplati, ze by sa rovnako lenivo aj vracala, co je sice mozno pre niekoho nepochopitelne alebo mimo beznych skusenosti. Co som videl aj na inych modeloch, tak farbicka nic moc, ale teraz myslim, ze nove modely moc lepsie. Ja mam r.v. okolo 2003 ( mozno pred ) a vakel takmer ziadny, tuhost v pohode, vaha ok ( vyse 1600g okolo 95 mm zdvihu ). V porovnani napr. s Foxom Float alebo RS Judy je to ale uplne ine a ja to vnimam skor ako kultovu zalezitost a tak sa snazim aj s celym bajkom.
26.05.2006 - 13:03:06
00
V porovnani napr. s Foxom Float alebo RS Judy je to ale uplne ine...


Tomu celkom nerozumiem, však RS Judy a Fox Float sú každá úplne inde, to znamená, že porovnanie voči obom súčasne nedáva zmysel.
26.05.2006 - 13:56:16
00
V porovnani napr. s Foxom Float alebo RS Judy je to ale uplne ine...


Tomu celkom nerozumiem, však RS Judy a Fox Float sú každá úplne inde, to znamená, že porovnanie voči obom súčasne nedáva zmysel.


To som len poukazal na tu mensiu, najma predtym spominanu citlivost a funkciu tlmenia, ktora je u tychto modelov lepsia. U Judy ide o starsi model SL. O novych neviem, lebo ked pozriem na tu vahu len prevalim ocami a pas. Ohladom testu v MB: Neviem ho posudit, lebo nie je v zozname prevedenych testov na MB v cisle 04/2006. Tiez neviem, ktore modely audino spominal - keby si skusil dopisat audino, nech viem, pripadne opravit to cislo vydania, ak nie je spravne. Islo cisto o tlmice alebo aj vidlice? Nie je mi jasne, lebo pises o teste vidlic a vysvetlujes to na tlmici...Alebo myslis tlmic ako system tlmenia vo vidle? Ta spominana Magura Ronin vysla v ich teste velmi dobre.
26.05.2006 - 14:59:15
00
Test bol v tomto časopise (str. 86-93), ale kľudne si si ho mohol popliesť s niečim iným. Pod pojmom tlmič som myslel tlmenie vo vidlici spravidla v pravej nohe. Ako som pozeral na webe, tak tlmenie Albert-Plus má v sebe iba Ronin, takže Asgard-a sa zrejme spomínaný problém týkať nebude.
Inak potom neskôr som v časopise našiel aj taký minitestík Asgard-a a Phaon-a. Kažopádne pripájam scan výsledkov testov všetkých troch vidlíc.

Prílohy:

Komentár súboru: Test Ronin
ronin.jpg
ronin.jpg 86.89 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Test Phaon
phaon.jpg
phaon.jpg 61.53 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Test Asgard
asgard.jpg
asgard.jpg 61.04 KiB thumb_up0thumb_down

26.05.2006 - 16:02:30
00
Hm...V minulorocnom cisle vysla Ronin sehr gut. Zeby sa ten model az tak zmenil v modelovej rade ( najma ak maju podobne specifikacie )? Ta Asgarda v pohode - moze byt, no cena nie je prevratna. Kazdemu vsak vyhovuje uplne nieco ine a zalezi od pouzivatela, co ocakava. Ja mam z mojej osobne pocity dobre, no vacsina ludi by pri mojom nastaveni neskakala od nadsenia, no ako som spominal - rozsah nastavenia siroky a je to citit. A ten albert - kazdy specialny system ma svoje zavady ( napr. i propedal ) a treba povedat, ze este maju co robit...
26.05.2006 - 18:15:15
00
Hm...V minulorocnom cisle vysla Ronin sehr gut. Zeby sa ten model az tak zmenil v modelovej rade ( najma ak maju podobne specifikacie )? Ta Asgarda v pohode - moze byt, no cena nie je prevratna. Kazdemu vsak vyhovuje uplne nieco ine a zalezi od pouzivatela, co ocakava. Ja mam z mojej osobne pocity dobre, no vacsina ludi by pri mojom nastaveni neskakala od nadsenia, no ako som spominal - rozsah nastavenia siroky a je to citit. A ten albert - kazdy specialny system ma svoje zavady ( napr. i propedal ) a treba povedat, ze este maju co robit...


Ktoru vidlu by si mi poradil od Magury. Momentalne mam SR suntour XCP. Ma 80 mm zdvih a mam ju na Kellys magic 2004.
26.05.2006 - 19:46:10
00
David gilmour: Prečo chceš maguru? Citová záležitosť?
26.05.2006 - 20:12:24
00
David gilmour: Prečo chceš maguru? Citová záležitosť?

V podstate je to taka utkvela idea, ale som otvoreny inym navrhom?Rozmyslam nad tuningom:

1.Tektro V break za Magura HS33 Firm Tech/shimano XT V break
2.SR Suntour XCP vidla za Magura Asgard/???
3.Shimano presmyk LX a prehadzovac LX za Shimano XT
26.05.2006 - 20:19:40
00
Tie brzdy by som dal radsej Avidy, alebo ak chces Shimano tak skor XTR. Inak sa mi to pozdava :D
26.05.2006 - 20:56:55
00
keyboard_arrow_up