Teraz od veci ale potreboval by som počuť Váš názor, internistka mi doporučila užívať aj počas bicyklovania MAGNE B6 v apmul. forme.
Len neviem ako je to vstrebateľne alebo ako by som to nazval.... či to má zmysel počas výkonu. Užívam ampulku pred výjazdom a ampulku po výjazde.
Dlžka záťaže ak ideme na celodenný výjazd býva okolo 100 km /cesta+terén/ cca 12 hodín.
Prosím príspevky len k veci :wink:
19.05.2008 - 11:47:29
00

Takze len BCAA, glukoza a kreatin? Ako ciklujes ten kreatin?


Prevych 7 - 10 dni nasycovacia faza = 5g pred a 5g po vykone. Dalsie dni 5g + iontak + dzus pocas jazdy. Malo by sa to dobre rozpustit a vypit do 1/2 - 1 hodiny. Potom to straca ucinnost. To je davka vyslovene pre vybusnost a vytrvalost /cital som o tom clanok na nete pred 3 rokmi/. Samozrejme, ak ide o narast svalovej hmoty, to davkovanie je uplne ine, kombinovane s cvicenim a doplnk. bielkoviny...
Ps.: este som zabudol na jeden dôlezity faktor pri Creatine - zavodni organizmus, cize udrzuje v tele vodu. Je to urcity napor na oblicky, takze by sa to nemalo fakt prehanat.
19.05.2008 - 11:57:29
00
Teraz od veci ale potreboval by som počuť Váš názor, internistka mi doporučila užívať aj počas bicyklovania MAGNE B6 v apmul. forme.
Len neviem ako je to vstrebateľne alebo ako by som to nazval.... či to má zmysel počas výkonu. Užívam ampulku pred výjazdom a ampulku po výjazde.
Dlžka záťaže ak ideme na celodenný výjazd býva okolo 100 km /cesta+terén/ cca 12 hodín.
Prosím príspevky len k veci :wink:


Nemam s tym skusenost, ale pri nedostatku draslika to vie s clovekom paradne zatocit. Inac celom dobra info:
http://images.google.sk/imgres?imgurl=h ... %26hl%3Dsk
19.05.2008 - 12:10:34
00

Prevych 7 - 10 dni nasycovacia faza = 5g pred a 5g po vykone. Dalsie dni 5g + iontak + dzus pocas jazdy. Malo by sa to dobre rozpustit a vypit do 1/2 - 1 hodiny. Potom to straca ucinnost. To je davka vyslovene pre vybusnost a vytrvalost /cital som o tom clanok na nete pred 3 rokmi/. Samozrejme, ak ide o narast svalovej hmoty, to davkovanie je uplne ine, kombinovane s cvicenim a doplnk. bielkoviny...
Ps.: este som zabudol na jeden dôlezity faktor pri Creatine - zavodni organizmus, cize udrzuje v tele vodu. Je to urcity napor na oblicky, takze by sa to nemalo fakt prehanat.


Vidim, ze sa vyznas. Creatin je uplne neskodlivy. Vedecke vyskumy dokazali, ze aj pri nepritrzitom uzivani jeden rok neboli nasledky. Ja osobne beriem creatin len v zimnom obdobi, ked nebajkujem,a le zvazim to.
19.05.2008 - 12:52:53
00
Nie kazdy creatine zavodnuje. Napr krealkaline nie.
19.05.2008 - 19:52:47
00
Nie kazdy creatine zavodnuje. Napr krealkaline nie.


To s tym zavodnovani, resp. mierou zavodnenia je relativne. Ako u koho. Urcitemu malemu percentu ludi creatin vobec nezabera.
19.05.2008 - 21:45:00
00
ja pcoaas jazdy nic...iba ked idem po wylete spat pred spanim si dawam gel na nohy proti swlaowici a takej celkowej unawe organinizmu naozaj to pomaha...razs om si to zabudol dat a bolo mi o dost horsie..wola sa to ze alpa byllinny gel :wink:
04.06.2008 - 15:00:27
00
ja som si dnes kúpil čisto iba zo zvedavosti na odskúšanie toto, keď otestujem, dám vedieť či účinkuje lepšie ako pivo :D

http://shop.nutrend.cz/cz/produkt/isodrinx/


Naposledy upravil vandal666 dňa 04.06.2008 - 21:46:53, celkovo upravené 1 krát.

04.06.2008 - 21:32:22
00
ja som si dnes kúpil čisto iba zo zvedavosti na odskúšanie toto, keď otestuj, dám vedieť či účinkuje lepšie ako pivo :D

http://shop.nutrend.cz/cz/produkt/isodrinx/


Ja mam po pive tazske nohy. Isodrinx je v poho, ale mne sa viac pozdaval unisport.
04.06.2008 - 21:46:38
00
myslíš asi toto

http://shop.nutrend.cz/cz/produkt/unisport/

hm, ako tak čítam, tak je aj vhodnejšie pripraviť si nápoj rovno do 0,9l fľaše bez nejakého vedľajšieho účinku... s tým Isodrinxom máš skúsenosti? Môžem si ho trebárs nadávkovať do 0,9l fľaše a priebežne piť?
04.06.2008 - 21:49:32
00
myslíš asi toto

http://shop.nutrend.cz/cz/produkt/unisport/

hm, ako tak čítam, tak je aj vhodnejšie pripraviť si nápoj rovno do 0,9l fľaše bez nejakého vedľajšieho účinku... s tým Isodrinxom máš skúsenosti? Môžem si ho trebárs nadávkovať do 0,9l fľaše a priebežne piť?


Nadavkovat si ho môzes aj do 0,9 alebo aku flasu pouzivas. Hlavne dodrzuj davkovanie. Ci chces ISOtonicky, alebo Hypotonicky napoj. Vedlajsie ucinky? Ziadne som nezbadal. Ale nie je je dobre vypit jednorazovo velke mnozstvo naraz! Ved v navode to mas popisane.
04.06.2008 - 23:21:36
00
iontaky som zatial pil iba v posilke, pretoze som este dako nemal cas si kupit domov :D

+ pri tazkych treningoch niekedy na "ozivenie" ENERGY GEL: http://www.finebike.cz/obchod/vyziva/gely/nutrend/energy-carbosnack-271.php
25.08.2008 - 17:37:16
00
Kamosa na triathlone iontak zlozil, mozno aj preto, ze bol na slnku a mal ho riedeny v pomere podla navodu - to su vsak len dohady. Za mna hovorim, ze urcite riedit viac a pit aj cistu vodu.


Použivam od Kompavy hipofit a s tým riedením je to fakt. V sobotu ma úplne zložilo to riedenie, lebo sme to dali podľa návodu... Teraz to robíme tak, že je v návode napr. na 750ml 4naberačky a my dáme len 3naberačky a vtedy to je už ok.
Inak na výjazdoch si dopĺňam energiu Fit Tyčinkami a ionťákom. Dnes som túto výživu zanedbala a nie že by som sa vykydala pri zjazde ale pri šliapaní do kopca :oops: :lol:
25.08.2008 - 20:26:57
00
Nutrenďácke ionťáky - nechuť a blivajz - neviem na čo do niečoho čo je už z princípu sladké ešte bachnú umelé sladidlo. Asi aby som sa pogrcal. A to sa im aj podarilo. Never more.
Poznatok s riedením - áno, treba tomu ubrať tak 20-30 % a je to oveľa lepšie - čím hypotonickejší, tým viac "sa napijete". Izotonický - tam vidím jediný význam pri predkŕčových príznakoch z demineralizácie (potením), hypotonický je už průser sám o sebe (zadělávka na osmotickú sračku).
Pri bikovaní používam momentálne Penco Energy Drink a od Kompavy vyzerá veľmi nádejne EnergoFit. Tým že sú v tom natrieskané polysacharidy tak nepôjdete s glykogénom na doraz, plus EnergoFit má aj karnitín - dobrá skúsenosť - zvyšuje o nejaké percentíčka utilizáciu tukov.
Ionťáky iba s mono/disacharidmi (glukóza, fruktóza, sacharóza) nie sú veľmi dobré pre blbý glykemický profil, takže radšej tie na dlhú aktivitu čo majú spravidla "Energo/y" v názvoch, s maltodextrínom. Nahradí to aj nejaké to žrádýlko. Žrať počas výjazdu glukózu alebo aj sacharózu vedie v dôsledku následného uvoľnenia inzulínu k hypoglykémii - síce si to dáte, ale aj tak máte mierny "náraz do steny" (prípadne aj nemierny). S polysacharidmi nehrozí.
Polievanie sa pivom považujem osobne za dosť nešťastné, nielen ja mám po ňom svaly ako handry a celková otupenosť - predĺžené reakčné časy a zhoršená koordinácia - sú tiež skôr zadělávky na problém, takže ak, tak jedine po, a radšej vôbec. A tá analógia s ionťákom to je vcelku riadna blbosť. Ja som dokonca po pive často ešte smädnejší ako pred (hlavne ak je to silnejšie ako 10ka) a značná časť prijatej vody zařve na spotrebu pri detoxikácii alkoholu (tú kyselinu octovú, ktorá vzniká, treba zriediť, odviesť a vyšťať, aby organizmus nešiel do acidózy resp. išiel do čo najnižšej). Podobne je to aj s ilúziou prijatej energie - tá tiež z väčšej časti padne na detoxikáciu alkoholu. A všetci vieme, ako pivo pomáha ukladaniu pneumatík... čo je spôsobené obsahom nejakých látok so štruktúrou podobnou estrogénom (ktoré nerobia dobre ani našej "podvesenej výzbroji").
Súvislosť kreatínu so zavodnením mi uniká - na zavodnenie má najpodstatnejší vplyv pomer Na/K. Ak je Na priveľa. Potom vám hrozia aj arytmie.
Žrať kreatín keď nebajkujete je zbytočné.
25.08.2008 - 22:19:30
00
keyboard_arrow_up