Pouzitim anatomickej vlozky problem vyriesis. Pouzivam Superfeet.
06.10.2023 - 22:20:29
01
dnes mi prisli z Bike24 dvoje tretry co som si objednal na jesenne jazdenie. Lake MXZ176 a CXZ176 (MTB a cesta)
shimano letne mam 45,5, s letnou ponozkou su ok, s hrubsou uz je tesno.
Lake som objednal 47cky, xxZ rada zateplena Thinsluate vrstvou sa robi len vo Wide prevedeni.
no mam problem ich vobec obut na nohu s tou stredne hrubou ponozkou. noha ako vo zveraku, cisty fail. Neviem ako to rataju. Na dlzku by mozno aj boli ale vnutri je to tak stiesnene ze je tam menej miesta ako v tych shimano 45,5
Nastastie som s tym ratal a zobral to z Bike24 tak navrat by mal byt zadarmo. Skoda. Celkom som sa na ne tesil.
inak su solidne tazke. MTB verzia ma pol kila kazda :)
13.10.2023 - 11:24:35
00
ak mas sirsie chodidlo tak robia kvoli tomu wide verziu skoro z kazdeho modelu
13.10.2023 - 14:35:25
00
cital si co som napisal?
13.10.2023 - 14:42:12
01
Ahojte. Mam dotaz ohladne tretier od Shimana na flat pedale. Stryko rozmysla nad kupou Shimano SH-ET500, chodidlo ma 30.5 cm. A nie je si isty velkostou boty, nema ju ani kde vyskusat.
Jazdite niekto shimano s touto velkostou chodidla ? Vopred dakujem za odpoved
16.01.2024 - 20:39:32
00
Pouzivali ste tu niekto na bike turisticke poltopanky, SPD MTB tretry s nekarbonovou podrazkou (nie turisticke), a MTB tretry na flaty ? Ako by ste porovnali tuhost ich podrazky ?
30.01.2024 - 09:07:29
00
Myslis zrejme normalne tretry kopackoveho typu s obyc. podrazkou.
Spd "kopacka" je oproti fiveten impact flatom urcite tuhsia,
30.01.2024 - 09:43:40
00
Neviem ci je normalna, ale tieto som mal na mysli tymi s nekarbonovou podrazkou

Mam este jedny z Decathlonu, ktore maju este o kusok tvrdsiu podrazku.

Este zistit rozdiel v tuhosti medzi turistickymi poltopankami a tretrami na flaty. V turistickych poltopankach som mal na flatoch pocit, ze sa pri pedalovani dost energie straca. Na druhu stranu je tam pohodlie pri kracani...
Pri dlhsich vyjazdoch by som rad mal aj moznost pohodlneho kracania (napr. v terene do kopca) , aj nestracat prilis energie pri slapani do pedalov.
Tretry na flaty typu FiveTen je pre mna zatial neprebadana oblast, preto sa pytam na tuhost podrazky.
30.01.2024 - 10:02:56
00
Ano take "normalne" som myslel, neturisticke. Fiveten vs turisticke mozem porovnat az poobede doma. Avsak aj keby mali tuhost rovnaku, tak napr. spomenute fiveten maju spodok podrazky makky, aby sa do nej lepsie zapichli piny. Teda pri chodeni sa rychlejsie zoderu. Pripadne najst nieco s tvrdsou podrazkou, ale tie zas budu na pedaloch horsie drzat.
30.01.2024 - 10:17:07
00
user_id Freerider Pro a Impact Pro maju pevnejsiu podrazku ako Freerider, na dlhsie pedalovanie su lepsie, ak by sa ti zdala vlozka prilis makka tak sa da vymenit za nieco taketo
https://www.bike24.com/search-result?searchTerm=Ergon%20Solestar

turisticka obuv bude mat vacsi dezen a maksiu podrazku ako Freerider Pro
30.01.2024 - 10:29:42
00
Hmm, takze aj medzi tretrami na flaty su rozdiely , dobre vediet.

Zatial mi padli do oka skor tieto
https://www.adidas.sk/tenisky-five-ten-trailcross-lt-mountain-bike/EE8889.html
https://www.fizik.com/eu_en/terra-ergolace-x2-e-bike.html
30.01.2024 - 10:45:14
00
fakt ty riesis rozdiel straty vykonu medzi turistickymi tretrami? kolko? pol wattu? naozaj? :)
30.01.2024 - 11:14:02
00
user_id, ak zvazujes prechod na flat iba kvoli chodeniu tak si pozri aj tretry na styl flat ale s SPD. Ja som si take kupil minuly rok, v porovnani s XC tretrami su pohodlnejsie a chodi sa v nich takmer ako v normalnych topankach. Jedinu obavu som mal ci nebude podrazka prilis makka, ale nepotvrdilo sa to, nemal som ziadny problem ani pri dlhsich vyjazdoch. Ako prve SPD tretry som mal zakladne XCkove Shimano ktore boli velmi makke a trpli mi chodidla od kufrov.

Konkretne mam tieto Giro s Vibram podrazkou:
https://www.decathlon.sk/p/998626939-315327_cykloobuv-mtb-na-naslapne-pedale-giro-clutch.html


A co sa tyka turistickych topanok - na zimnych tretrach mi odisiel tuto zimu zips tak som nahodil flat pedale a v Decathlone si kupil zimne turisticke topanky. Celkovo to je fajn co sa tyka gripu a pohodlia. Hlavne su teplejsie nez dedikovane cyklo tretry. Ale ta podrazka je citelne makksia a napr. na trailoch ked stojim dlhsie zo sedla a do pedalov sa prenasaju odrazy, tak uz zacinanam citit tlak na chodidlach. Vseobecne bude zalezat od konkretnych topanok.
30.01.2024 - 11:45:14
01
Síce sa v mojom prípade nejedná o turistiku ako taku... no mal som tretry Shimano ME702, teraz mam Shimano AM903, a ani v jedných mi nerobí problelm stráviť kľudne aj celý deň behanim počas upravovania/stavania trailov prakticky po akomkoľvek podklade... Jediný problém nastane keď sa pozabudnem a stupim rovno kufrom na skalný výbežok... Tie 702 mali o niečo tvrdšiu podrážku (možno len pocitovo) oroti 903, ale bola dobre tvarovaná čiže pri chôdzi mi to nevadilo.
30.01.2024 - 12:13:10
00
mizaky Flaty a spd zatial striedam, podla toho ci idem na dlhy vyjazd bez kracania, alebo nie. Na flatoch som dopouzival turisticke poltopanky, ktore boli ale na dlhe vyjazdy primakke. Kombo spd na flatoch urcite nie. Pevnejsie spojenie mi tam nechyba. Chyba mi tam vyvazeny pomer tuhosti a choditelnosti, co predpokladam niektore mtb topanky by mohli mat. Opravte ma niekto ak je nahodou moja predstava nerealna.
30.01.2024 - 20:59:51
00
keyboard_arrow_up