A ďalší koaličný vtip

Predseda vlády Robert Fico chce zvýšiť platy členov vlády a ich nízke odmeňovanie označil za „neprijateľný stav“. Vo videu povedal, že vyššie odmeny ako členovia vlády majú aj poslanci parlamentu a veľa úradníkov ministerstiev.

„Na jednej strane ja osobne žiadam od členov vlády vysoké výkony, prijímanie vážnych rozhodnutí s osobnou zodpovednosťou, časté návštevy regiónov, kde si hradia všetky svoje výdavky a na druhej strane mám rešpektovať skutočnosť, že radový poslanec Národnej rady bez právnej a ekonomickej zodpovednosti má podstatne vyššie odmeňovanie ako člen vlády. Nehovoriac o tom, že na ministerstvách je veľa úradníkov, ktorí majú vyššie platy ako radoví ministri,“ povedal Fico vo videu zverejnenom na Facebooku s tým, že je pripravený to riešiť.
04.02.2024 - 09:28:47
02
To nie je vtip ale dymostroj ...
04.02.2024 - 09:31:27
03
Zaujímavé by bolo, keby strany hospodárili s daňami, ktoré odviedli ich voliči.
Čiže koalícia by mala k dispozícii to čo štátu odviedla dezole parta
a opozícia by mala k dispozícii dane od svojich voličov :devil:
04.02.2024 - 09:33:13
04
To je nerealizovateľné, ale čo takto váha hlasu na základe odvedenych daní? Nejaký top cap by tam samozrejme musel byť ...
04.02.2024 - 09:36:41
00
thumb_up0thumb_down
04.02.2024 - 10:14:33
00
A to by si chcel ako sklbit s anonymitou volby?
04.02.2024 - 10:16:21
00
Dane od svojich voličov..🤣. Študenti.. zahraničný Slováci..podnikatelia...to veru PS by si moc nepomohla
04.02.2024 - 10:28:56
00
Vidím, že sa vyznáš :bow:
04.02.2024 - 10:34:36
05
Tak tak, všetko to platia len občania a nik iný len občania, zvyšok krajiny by bez nich bol stratený. Takíto borci mi pripomínajú jedného obyvateľa čo mi vyhadzuje v práci na oči že mám každý jeho dopyt riešiť obratom, lebo som platený z JEHO daní. Akurát stálu prácu nemá odhadom 20 rokov a 17,43 € za rodičovský dom a priľahlú záhradu mu reálne stačí tak na tretinu doobedia počas nestránkového dňa ...
04.02.2024 - 11:25:25
03
https://www.aktuality.sk/clanok/Msou4WG/smer-je-stale-najpopularnejsi-koalicia-napriek-protestom-posilnila-a-atakuje-ustavnu-vacsinu-prieskum/

no ostava len dufat ze co najskor nam EU zablokuje eurofondy a Slovensko zbankrotuje, nic ine uz asi s tymto dementnym narodom nepohne
04.02.2024 - 14:07:01
011
Mam riešenie k spokojnosti hneď 2 národov: voliči ANO, SPD smer Slovensko, voliči PS, SaS (...?) smer Česko. 8)
04.02.2024 - 15:40:32
03
nemo1 napísal:
Dane od svojich voličov..🤣. Študenti.. zahraničný Slováci..podnikatelia...to veru PS by si moc nepomohla

Nemzabudni že im platí soroš😃
04.02.2024 - 15:42:42
00
no ostava len dufat ze co najskor nam EU zablokuje eurofondy a Slovensko zbankrotuje, nic ine uz asi s tymto dementnym narodom nepohne
Co je aj mozne ked podrzkabelka vyhra.
Je smutne ze sas by mali rovnako kresiel ako sns dezole.
preview.redd.it
https://www.aktuality.sk/clanok/2MYL16r/tomas-taraba-dal-zamestnankyni-niekolkotisicovu-odmenu-ma-pre-mna-velku-hodnotu-reaguje-minister/
„Výzva pre ľudí, keď chcú odísť zo súkromného sektora. Túto pán minister prvý mesiac v úrade dáva plat 4 tisíc eur, a odmenu 4 tisíc eur. Čiže 8 tisíc eur dáte nejakej vašej úradníčke, zatiaľ čo zmrazíte platy učiteľom a všetkým štátnym zamestnancom,“ uviedla Remišová.

Šéf envirorezortu Taraba informáciu nepoprel a stojí si za odmenou, ktorú zamestnankyni dal. „Tá pani má na starosti celý audit dohodárov, čo bola predošlej vlády najväčšia disciplína. Pre ministerstvo životného prostredia pracuje 650 kmeňových ľudí a popri tom je tam zamestnaných 400 dohodárov,“ vysvetlil. Podľa Tarabu zistili, že niektoré osoby mali 3,4 dohody a mali robiť 20 hodín denne. Vec údajne plánuje preverovať aj na Najvyšší kontrolný úrad.

Dalsi priklad hovnometu. Zaujimave, este počas skusobnej lehoty hned odmena... Kde ten blbec zije.
Je kvantum firem s vacsim poctom zamestnacov (aj externych), kde HR si to cele kontroluje a riadi- a to bez 4000 odmeny.
Klon sameho kpt plg, ten tiez nikde poctivo nepracoval, len bol ocinkom dosadeny do firmy ktoru zlikvidovali. Typicke statne pijavice.


Naposledy upravil peter120 dňa 04.02.2024 - 15:53:29, celkovo upravené 1 krát.

04.02.2024 - 15:50:40
00
Daj nejaký detail k Tarabovi, bo počul som názor že sa rodí nový Fico ...
04.02.2024 - 15:52:27
00
dodo58 napísal:
Kde si prišiel na to, že Matoviča volili väčšinovo rozumní ľudia? Väčšina voličov Matoviča aj Fica sa rozhoduje na základe emócii.

K Matovičovi to úplne vystihlo zomri:


Bavime sa nie o poslednych volbach… matovica volili ludia z dovodu ze to bola strana ktora mala realnu sancu porazit fica (a to sa aj podarilo) bola to volba rozumu ako porazit smeromafiu…bohuzial teraz nad rozumom vyhrali emocie… a jednoduchsia cast slovenska emocne zvolila smer 🤦‍♂️

Uz som ti to pisal X krat a ty si ides dokola ako pokazeny verklik to svoje…to ze matovic nevladol perfektne ani dobre, nevratilo fica k moci. Fica k moci vratili ludia.
04.02.2024 - 16:11:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
cron
keyboard_arrow_up