lapaloma napísal:
minimálnymi odvodmi szčo .... tak pokiaľ sa zúfalo nepletiem, tak ja za jeden mesiac zaplatí môj zamestnávateľ toľko ako je ročná sadzba toho szčo (asi skôr viac, nechce sami to gugliť). A to ja teda nezarábam nejako horibilne


Na rovinu poviem, že potom celé nedorozumenie spočíva len v predstave o číselnom vyjadrení "nejako horibilne". Ak toto platí (ja tipujem že skôr nie), neostáva mi iné ako zablahoželať - mesačný odvod za jednotlivca vyšší ako 3 767,16 € (SP: 216,13 €, ZP: 97,80, M: 12) je už z príjmu, ktorý sa v slovenských reáliách nejako pretrpieť dá ...
05.02.2024 - 11:52:15
01
gebula počkaj, nie je minimum niekde okolo 40 euro mesačne? teda menej ako 500 euro ročne? .... tak potom sa ospravedlňujem :)
05.02.2024 - 12:04:09
00
aktuálne sú minimálne odvody szčo do SP 216,13 a do ZP 97,80 mesačne
05.02.2024 - 12:22:15
00
lapaloma Mozno si si to pomylil len s odvodomi statu do zdravotnej poistovne za poistencov statu. Platba štátu oscilovala v posledných rokoch okolo 35 eur, v niektorých rokoch dokonca poklesla. Dnes by sa mala vyšplhať na viac ako 50 eur.
05.02.2024 - 12:31:28
00
Áno, minimálny preddavok do ZP je 40,32 €, ale to sa týka zamestnancov s čiastočným úväzkom, dohodárov a pod. SZČO majú ako minimum stanovené tie sumy, ktoré som uviedol vyššie - a nebavím sa či sú výhodné, spravodlivé, správne ani nič podobné. Len mi jednoducho nepripadajú tak symbolické alebo smiešne, ako sa v drvivej väčšine rozhorčených reakcií bežných ľudí a aj politikov uvádza.
05.02.2024 - 12:39:01
01
double napísal:
problem niesú živnostníci aj ked to je začarovaný kruh ,načo by som platil poctivo dane, ked to ide Ficovým kamošom:) problem sú globálne firmy či banky a ich danové optimalizácie, rôzne danové ulavy od štátu a podobne. Napr .dan z dividen ak sa plati právnickej osobe je nulová, nehovoriac o DPH každý živnostník a podnikatel platí o 20% menej ako zamestnanec. Dobre to je vidiet na súčasnej inflácii a vysokých úrokov koľko zarobili banky či iné globálne firmy a ako je na tom taký dôchodca keď číta ,že napr za minulý rok sa vyrobil rekordný počet osobných lietadiel a kážu mu aby si kupoval elektro auto lebo šetrí prírodu. Taký Apple donedávna neplatil žiadne dane. Preto hovorím,že aspoň v strategických podnikoch a bankách by mal zohrávať ulohu štát a čast akcií vlastnit. Lenže čím vyššia korupcia tým viac sa strácajú dane,ktoré by mali íst späť občanom.


A ako si predstavujes dan z dividend pre pravnicke "osoby"? Napr nejak takto?: vlastnim etf ktore trackuje s&p500. Toto etf je takpovediac vlastnictvom napr blackrocku, alebo vanguardu. Oni dostanu dividendu, napr. od applu a po odratani svojich nakladov (a pripocitani inych prijmov, napr zo securities lending), mi vyplatia zostavajucu dividendu z ktorej ja platim miestne dane. Odhliadnime od toho, ze takto "vnorenych" vyplacani dividend je tam niekolko urovni, nielen do hlbky 2. Podla teba to ma byt teda tak, ze najskor vanguard/blackrock zaplatia dan z dividendu v napr mieste ich danovej rezidencie, a potom zo zvysku zaplatim dan este aj ja? No, to da teda zaujimavy rozum :D
05.02.2024 - 12:44:56
00
no napr taký konatel ak si spraví zmluvu o výkone platí len 33 EUR. Hlavne ,že dobrovolne nezamestnaný musí platit 97,80EUR. Donedávna to bolo 0. Nuž vela poslancov národnej rady sú asi konatelia:) A tak to chodí, ked máte peniaze viete si zaplatiť niekoho kto Vám poradí ako platiť menej. Ano booking, netlifx spotify majú platit dane tam kde poskytuju službu a nie si optimalizovat dane ako im to vyhovuje.
05.02.2024 - 12:54:06
01
double napísal:
problem niesú živnostníci aj ked to je začarovaný kruh ,načo by som platil poctivo dane, ked to ide Ficovým kamošom:) problem sú globálne firmy či banky a ich danové optimalizácie, rôzne danové ulavy od štátu a podobne. Napr .dan z dividen ak sa plati právnickej osobe je nulová, nehovoriac o DPH každý živnostník a podnikatel platí o 20% menej ako zamestnanec. Dobre to je vidiet na súčasnej inflácii a vysokých úrokov koľko zarobili banky či iné globálne firmy a ako je na tom taký dôchodca keď číta ,že napr za minulý rok sa vyrobil rekordný počet osobných lietadiel a kážu mu aby si kupoval elektro auto lebo šetrí prírodu. Taký Apple donedávna neplatil žiadne dane. Preto hovorím,že aspoň v strategických podnikoch a bankách by mal zohrávať ulohu štát a čast akcií vlastnit. Lenže čím vyššia korupcia tým viac sa strácajú dane,ktoré by mali íst späť občanom.




Uvedomujes si ze tu je nemala cast zivnostnikov ktori niesu platcovia DPH a teda nakupuju za rovnake ceny ako bezni zamestnanci vsak? Na ten zbytok ani reagovat nebudem 🤦‍♂️
05.02.2024 - 13:05:24
00
double napísal:
no napr taký konatel ak si spraví zmluvu o výkone platí len 33 EUR. Hlavne ,že dobrovolne nezamestnaný musí platit 97,80EUR. Donedávna to bolo 0. Nuž vela poslancov národnej rady sú asi konatelia:) A tak to chodí, ked máte peniaze viete si zaplatiť niekoho kto Vám poradí ako platiť menej. Ano booking, netlifx spotify majú platit dane tam kde poskytuju službu a nie si optimalizovat dane ako im to vyhovuje.

Toto mas odkial? Si tusim objvail dietu na trhu, pretoze pokial ja viem , ak si konatel spravi zmluvu o vykone je zdanovany podla vysky odmeny dohodnutej v zmluve a nezdanitelnej casti zakladu dane.
Z sro neexistuje ziaden zazracny sposob ako vytiahnut peniaze, ktore si si zarobil a vyhnut sa tak zdaneniu.
05.02.2024 - 13:15:55
01
to su dezolatske propagandisticke dristy:) Ale existuje, ale za pár drobných bežnej jednoosobovej s.r.o. sa to neoplatí robit.
05.02.2024 - 13:40:48
00
Kriste uz ho nekrmte. Palec dole a ideme dalej, napise ze uz s tymto webom definitivne konci, to zopakuje este tri dni po sebe a potom mame zase na tyzden pokoj.
Ked idem po chodniku a vidim na nom kopku, tak ju prosto preskocim. Nebudem do nej dobkat prstom, ani do nej kopat a dupat, z ocividnych dovodov...
05.02.2024 - 16:46:25
511
https://domov.sme.sk/c/23278486/opozicia-zvolava-na-stredu-velky-protest-pred-parlamentom.html?ref=mnt

Opozičné strany zvolávajú veľký protest pred Národnou radou (NR) SR. Protest sa uskutoční v stredu 7. februára o 17:00, keď by sa malo hlasovať o novele Trestného zákona

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23278486/opozicia-zvolava-na-stredu-velky-protest-pred-parlamentom.html?ref=mnt
05.02.2024 - 17:00:32
04
Trochu ludovej tvorby. :)
pbs.twimg.comhttps://twitter.com/kyslakapusta/status/1754245623631446357
preview.redd.it


Už ma fakt Susko a SMERáci výrazne serú s tým, že nové trestné predpisy vraj budú zvyšovať vymožiteľnosť škody, lebo to je priorita... NEBUDÚ! Dokonca ju fakticky znemožnia!
05.02.2024 - 17:47:21
05
double napísal:
to su dezolatske propagandisticke dristy:) Ale existuje, ale za pár drobných bežnej jednoosobovej s.r.o. sa to neoplatí robit.

Sak nebud skupy a pouc aj ostatnych, Prave dnes som odovzdal tomuto statu skoro 5k z takejto sro, takze toto danove je passe, ale mozes ma poucit na buduci rok.
Ci len tak dristas?
05.02.2024 - 19:10:19
01
Podobne slapnutie vedľa ako v tom akoze Slotovi,posledne 2 vety, nevoľte A.D.,voľte SNS ...
05.02.2024 - 19:24:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up