Ahojte ,
prišiel som si po radu a skúsenosti keďže ja som v tejto téme úplne amatér.
K veci, chcem si kúpiť bajk na bežné jazdenie, poľné cesty , sem tam terén ale nič extrémne.
Chcel som niečo do 1000e ale som ochotný ísť aj mierne cez túto hranicu ak to bude stáť zato.
Zaujala ma značka Cyclision, pomer cena kvalita vyzerá byť veľmi fajn, chcel by som vedieť či máte niekto skúsenosti s tou značkou.
Rozhodujem sa medzi

https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske/pevne-a-hardtail/cyclision-corph-2-mk-ii-29-bicykel-thunder-gold-p217919.html

alebo

https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske/pevne-a-hardtail/cyclision-corph-1-mk-ii-29-bicykel-thunder-gold-p217912.html

Išli by ste skôr do toho Cyclision Corph 1 kde cena je o niečo vyššia alebo myslíte že ten rozdiel v kvalite medzi tam nieje taky podstatný a stačí model Cyclision Corph 2?
Alebo odporúčate nejakú úplne inú značku?

Vopred ďakujem za každú radu a vopred sa ospravedlňujem za moju nevedomosť.
08.02.2024 - 23:00:35
00
Na prvý pohľad (cca 8s) zaujímavá cena, ale pozrem geo a dosť nechápem...
Vzadu pevná oska, tak tie rámy nenašli niekde pri archeologických vykopávkach, ale HT a reachom sa autor inšpiroval v staroveku.
Zo srandy som pozrel geo Spider 90 "materského" Kellysu, kde je HT 69°, pritom je to aspoň o kategóriu "podradnejší" model. Celkom by ma zaujímali dôvody. Ale možno len slovák zavolal taiwancovi, hoď volačo do kontajnera, nejako to predáme...

i.imgur.com
09.02.2024 - 08:33:24
10
Vďaka za odpoveď ,
takže geometria nieje v poriadku ? Ak je uhol H/T je príliš veľký tak to má zlý vplyv na jazdu ?
Geometriu som vôbec neriešil.
Fakt som v tomto amatér a budem rád ak mi to vysvetlíte jednoducho.
09.02.2024 - 11:09:53
00
tá geo môže niekomu vyhovovať, ale trend je biky naťahovat a pokladat hlavu, toto sú 15 rokov staré parametre. však dalo sa na tom jazdit vtedy, dá sa aj teraz, ale ten vývoj je asi niečim podložený...
druhá vec, že ako "amatér" sa môžes vykašľať na nejakú ideálnu efektivitu šliapania do kopca a skôr sa ti zíde väčšia istota v strmom, alebo technicky náročnejšom (vzhľadom na svoje schopnosti) zjazde, čo práve modernejšia geo zlepšuje
09.02.2024 - 11:44:02
10
... takú fintu prezradím, ale nikomu to nepovedz. Zájdi niekam do kamenného obchodu (pre generáciu e-shoperov -to sú také stavby z rôzneho druhu muriva, čo majú občas presklené výklady) a tam si sadni na bicykel, resp. ak je to normálna predajňa, tak sa i trošku zvezieš na bicykli. Pozor musí to byť predajňa bicyklov!!! Nie hrnce, ani v obuvi ti moc nepomôžu. A i keď si úplný amatér, tak si vyberieš taký bajk, ktorí ti sedí veľkostne i ergonomicky a možno budeš prekvapený, že to bude úplne iný, ako si mal vyhladnutý. Niekedy mi to tu príde, že s niektorými sa tu rieši zostavovanie atómovej bomby a pri tom nevedia ani o existencii tabuľky chemických prvkov. Kúpu bicyklov podľa tech. parametrov by som prenechal chalanom, čo už majú trošku skúsenosti a vedia, čo im vyhovuje. Vedia, že čo ktoré čísla v praxi pre nich znamenajú a aký to má vplyv na jazdu - majú svoj preferovaný štýl jazdenia a tu si to len potrebujú potvrdiť - vyslovene to skonzultovať. Ak nemáš možnosť, alebo čas ísť do predajne, nemusíš si žiaden bicykel kupovať - kedy by si na ňom jazdil...
- dalo sa to i v krátkosti: Nebuď hnilý a bež do nejakého normálneho cyklošopu a tam ti predavač vysvetlí a ponúkne. Vždy môžeš povedať nie.
09.02.2024 - 16:00:48
01
zakovicmarek geometriu ani naozaj riesit nemusis, dobre ta odvezie aj takyto "nemoderny" ram. Pomer cena / vykon je tu vyborny, suhlasia aj realni zakaznici (https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske/pevne-a-hardtail/cyclision-corph-2-mk-ii-29-bicykel-thunder-gold-p217919.html?itm_medium=forum#reviews) a ako spominal galerida vyssie, najlepsie si bike odskusat na predajni (mozes si ho napr. objednat do MTBIKER Zilina a tam vyskusat).
09.02.2024 - 16:10:27
12
Hej predavac ti isto dobre poradi ? dobre ale pre neho. Nejaky leziak ktoreho sa potrebuje zbavit, bude ti sice velky/maly ale on ta presvedci ze to tak ma byt. Tak da dnes predavaju bicykle v predajniach. A vlasne aj pred tym sa tak predavali.
09.02.2024 - 18:14:16
00
scarinko napísal:
Hej predavac ti isto dobre poradi 😁 dobre ale pre neho. Nejaky leziak ktoreho sa potrebuje ...

... všetci predavači, v každom obchode sú klamári, každý úradník čaká na úplatok... tomu sa povie paranoja ... Lebo tu na fóre sú samí profesionáli :D
09.02.2024 - 18:51:04
12
lukas6s8p napísal:
tá geo môže niekomu vyhovovať, ale trend je biky naťahovat a pokladat hlavu, toto sú 15 rokov staré parametre. však dalo sa na tom jazdit vtedy, dá sa aj teraz, ale ten vývoj je asi niečim podložený...
druhá vec, že ako "amatér" sa môžes vykašľať na nejakú ideálnu efektivitu šliapania do kopca a skôr sa ti zíde väčšia istota v strmom, alebo technicky náročnejšom (vzhľadom na svoje schopnosti) zjazde, čo práve modernejšia geo zlepšuje

Bicykle kedysi boli ešte o moc dlhšie ako dnes moderné zjazdárske bicykle skôr sa výrobcovia vracajú do toho čo tu už bolo!
20.02.2024 - 20:49:36
00
keyboard_arrow_up