volodaj napísal:
Aj včera? Tu včera aspoň jeden deň fajn. Ale aj tak nič z toho, lebo som cez týždeň chytil nejaký moribuntus, vrátane 2 dní horúčok, tak sa ešte doliečujem. Ale dnes leje od rána.

rano trochu, potom prestavka a podvecer prehanky
cez obed som išiel do toho prechcaneho snehu na hoľu ,zo stromov ma aj tak ochcalo
11.02.2024 - 13:50:33
00
scarinko napísal:
To som nikde nepisal ze sa to deje nezavisle. Ale ten sentiment ze ked som za narodil tak bolo -22 a nechosili busy lebo zamrzla nafta a teda ked je inak je to abnormalne sa mi nezda spravny.

Pocasie sa meni a aj vplyvom ludi ale my to nezmenime. To co mozeme zmenit asi je ako naplut do vane so studenou vodou. Ohreje sa ale o taku hodnotu ktoru ani nezmeriame. Ti co na to maju vplyv to nechcu zmenit.

Priemer 30 rokov je dost vela. Poslednych 10 by to cialo bolo ine. Ano mne to vyhovuje viac ze nie je minus 15 teraz. Ze sa neda lyžovať? A? Ano znie to sebecky. Ja nelyzujem. Tak ako lyziara nezaujima ze sa neda bikovat ale sneh sa mu paci. Kazdy ma svoje zaujmy.

Človeče, odhliadnuc od toho tvojho skutočne snáď až extrémneho "me-centric" postoja, to že sa tebe niečo nezdá správne ešte neznamená, že to tak aj naozaj je. Že na klimatickú zmenu máme ako ľudia ku.va veľký vplyv je už úplne spoľahlivo dokázané, to nie je niečo, o čom by sa teraz debatovalo. Bez ohľadu na to, aký postoj k tomu máš.

Ja osobne mám tiež radšej teplejšiu časť roka, ale vytešovať sa, že vo februári atakujú teploty dvadsiatku a nám s dobre jazdí je myslím si dosť krátkozraké.
11.02.2024 - 14:08:46
07
Ale ty pises ako keby som bral vsetkych ludi dokopy. Som pisal za mna a okolie tu u nas. Nie za Cinu, Indiu a podobne giga zeme ktore su najviac zodpovedne za to. To ze ze ja nevratim plastovu flasu v tom nehra taku ulohu.
Kto iny ako ludia na to maju vplyv? Zvierata asi tazko aj ked sa nieco vravi o kravach 🙂
Ale ludia ako slovo je siroky pojem.

Ja sa tesim aj z kratkozrakych veci lebo mi aktualne vyhovuju. Ze nad tym budem lamentovat veci nijak nepomoze.
11.02.2024 - 14:14:23
00
Nechápem ako sa niekomu môže jazdiť teraz lepšie ako keď je primrznuté
11.02.2024 - 14:17:18
00
... normálne
Včera bol u nás krásne suchý takmer tvrdý podklad a k tomu takáto jarná teplota.
No ako som už písal pre prírodu je to masaker.
Mne doma pučia stromy ( potom to všetko pomrzne 😩 ) a už lietajú včely, motýle ...
Toto nieje proste na prvú polovicu februára určite normálne a dobré.
11.02.2024 - 14:20:39
01
Dzuch-Ban napísal:
Garmin všeobecne nevie merať teplotu a ukazuje menej, ako v skutočnosti je (v tieni)... Včera bolo maximum v okolí BA 18 °C medzi 14-15 hod.

Dovolim si nesúhlasiť. Testoval som to síce ešte s edge 800, ale bolo to do 1 °C. Mal som možnosť umiestnit ho vedľa meteo budky na letisku. Konkrétne som sa zameral na chlad. Testovane v zime, skoro ráno, tma hlboko pod 0.
11.02.2024 - 14:22:00
00
Co si pamatam tak jarne mrazy su tu odkedy som bol decko a vsetci sa stale stazovali ze im pomrzli stromy a uroda. Obalovali sa stromy slamou a kurilo sa v sadoch. To nie je ziadna novinka ale vtedy to vo Vecerniku nepisali tak ako dnes na vsetkych TV novinach a facebookoch.

No vcera sa jazdilo dobre, dnes by som isto na bike nesiel ?

andrej25ale za jazdy to ukazuje uplne inak ako staticky bez pohybu. Je to znacne nachylne na okolity vzduch a vietor ci slnko
11.02.2024 - 14:23:19
00
andrej25 Jasne, beriem, dokonca nemám garminy... 🙂 je to len môj postreh zo spoločných jázd s rôznymi garministami, napríklad aj včera ráno, bolo 10 °C, Garmin hlásil 6, a to už je teda poriadny úlet... A že potom prečo boli tak naobliekani 😃 alebo to je tak, ako píše scarinko porovnávame si len počas jazdy :lol:
11.02.2024 - 14:30:48
01
mne je jedno co sa ako nazyva, ako spolocnost sa viac upiname na nazvy ako na problem. zmena ja myslim viac nez citelna. okrem toho v prirode je maloco linearne, zmeny byvaju vacsinou exponencialne, takze nam ta zmena moze kazdu chvilku pekne narast. otazne je ci sme schopny, vieme a hlavne chceme stym nieco robit. ci uz znizit "teplotu planety" a tym prejavy pocasia alebo sa pripravit na zmenu. len dnesna globalna spolocnost zije dnes. co bude sa zajtra sa uvidi. len drviva vacsina problemov sa tak riesit neda. tato republika je toho zivym prikladom.
sporty a podobne panske huncutsva ma netrapia - zaujima ma skor co budeme jest a pit.
shmu 2022: Pravdepodobnosť, že globálna teplota do roku 2026 prekročí oteplenie +1,5 °C sa zvýšila na takmer 50 % https://www.shmu.sk/sk/?page=2049&id=1219
in pocasie 2023: Podle předběžných údajů je velmi pravděpodobné, že odchylka globální teploty od průměru 1850-1900 (jakožto období, kdy se ještě naplno neprojevily dopady spalování fosilních paliv) poprvé v historii přesáhne 1,5 °C. https://www.in-pocasi.cz/clanky/klima/rok-2023-28.12.2023/
11.02.2024 - 14:37:16
03
minulé leto vôbec neodpovedalo týmto katastrofickým scenárom, aj u nás pršalo, aj sme mali max. teplotu možno 3 krát za leto 30 stupňov
11.02.2024 - 14:42:25
00
globalna ivan globalna. zijes v tej svojej bubline. lenze ta globalna sa ta tyka aj ked si to mozno neuvedomujes.
11.02.2024 - 15:19:52
00
Snad nemusim pripominat aku rozlohu ma Slovensko v porovani s Eu nebodaj zo svetom.
Velmi zle znamenie je toto. Uz tak teplota oceanov je rekordna a atlanticky ocean sa zacina oteplovat uz zaciatkom Februara co sa nikdy nestalo..normalne by to malo byt v druhej polovici Marca. Pokial pocasie nebude robit vyrazne ekonomicke skody nic sa diať nebude.

Prílohy:

FB_IMG_1707655559977.jpg
FB_IMG_1707655559977.jpg 28.03 KiB thumb_up0thumb_down

11.02.2024 - 15:20:09
00
Gusto0 napísal:
globalna ivan globalna. zijes v tej svojej bubline. lenze ta globalna sa ta tyka aj ked si to mozno neuvedomujes.


ty žiješ vo svojej bubline, katastrofickej, hoaxovej
11.02.2024 - 15:24:34
01
Bohužiaľ sa do týchto sračiek ženieme komplet všetci 🫤
11.02.2024 - 15:25:54
00
ved bolo normálne leto aj zima, v lete bolo teplo, aj s občasným daždom, žiadne horúčavy, v zime aj snežilo, aj mrazy boli a ešte aj budú, co by ste viac chceli
11.02.2024 - 15:30:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy)
keyboard_arrow_up