MarosHe ano light wind to bol, pravdu mas.
scarinko tak tu vestu asi zavrhnem a najblizsie to risknem s tutto nano dresom alebo betou.
29.02.2024 - 20:15:15
00
Mne (podla popisu) ta Beta pride len ako vyplnenie medzery po byvalom dlhorukavovom Perfette Light. To nechali uz len este lahsie a tensie s kratkym rukavom, a ta Beta je len lahsia, tensia a slabsou membranou od Perfetta, ma dlhy rukav a pripadne je este viac na telo. Urcite nie do rovnako chladnych podmienok, skor len na chladne letne rana a pod., preteky na ktore je Perfetto priliz, nie stabilne 2 a viac hod v 3C, dazdi, ale skor tak 10-20C. Ked si vybavujem tu uz nevyrabanu Light Wind, bola to jednoducha bunda s tenkou membranou prave na taketo “letne” chladne podmienky, ta Beta mi pride porovnatelna prave k tomuto. A nemam pocit ani zeby ho nahradzalo Fiandre Pro Medium, to mi pride viac prepracovane, vetranie, golier,.. nie uz take jednoduche ale vhodnejsie do tazsich podmienok, resp. teplot, skratka blizsie k Perfettu ako Bete. Pripadne teda niekde medzi nimi. Mozno mi tam chybaju len nejake bocne zipsy na regulovanie teploty aby sa v tom dalo prezit pri navratoch v 15C. Po tomto by som teda kludne dal Betu a Fiandre Pro (s byvalym Light Wind) na jednu uroven do teplot od cca 8-10C vyssie, Tutto Nano este vyssie, resp. minimalne do suchsich a menej veternych podmienok, naopak Fiandre Pro Medium trochu nizsie mozno aj k 0C a Perfetto zostava Perfettom, teda najnizsie a s prehladom k 0C. Pri nom je vyhoda ze sa fakt da stabilne pod 5C, vyrazne nad 10C sa da regulovat zipsamy, je “neprestrielny” v podmienkach po mrazy. Nad cim teda zostavam vahat ci ponechat membranu aj na chrbte s perfettom alebo tam odlahcit ale zase prist o vyhodu bocnych zipsov, ktore to Pro Medium nema… Musim si ho uz len niekde osahat ci bude dostatocne do tych nizkych teplot. Aspon teda tie tensie som definitivny vylucil, to ozaj nebude vhodne. Najblizsie Perfettu zatial vidim tu Fiandre Pro Medium.
29.02.2024 - 22:24:50
00
Ja si asi niekde osaham tu betu ale pri tych cenach mi to nedava velky zmysel. Cize hladam dalej nieco tenke s dlhym rukavom do 14-18 stupnov.
29.02.2024 - 22:31:11
00
No keď to má byť tenké, s dlhým rukávom a má to mať v predu membránu a aj nejak slušne dýchať, tak asi len tá beta ros.
01.03.2024 - 08:15:42
00
Tak ako nemusi to mat uplne ze infinite membranu ale nieco co neprefukne uplne lahko. Pokial mam na tom nosit stale vestu tak je dres somarina. Netreba mi ani zips ani vrecka. Staci potom nejaka spodna vrstva a na to vesta.
01.03.2024 - 08:21:16
00
Tak asi aj ten neoshell nie je úplne klasická membrána, keď tak pozrieť iného výrobcu čo robí s polartecom.
01.03.2024 - 08:34:12
01
Za mna Perfetto ros convertible jednoznacne najvacsi univerzal.. Pouzivam do 0° (pod nulu Alpha). Alphu light som mal doma, ale nevyskusal som ju vonku na biku, iba doma a poslal som ju naspat, lebo prisla mi uplne zbytocna (mozno pre niekoho kto jazdi stale s ruksakom ako nahrada za perfetto). Nad 10-12° pouzivam dres perfetto light, ale pod to viem dat iba letnu sietku a napr. tento rok som ho este nemal, lebo mi pocitovo vonku pride dost chladno, tak to riesim s Perfettom s odopnutými rukávmi (co je vlastne gabba ros) + letnu sietku + návleky nanoflex. Na hrudník mi je dostatočne teplo a sú tam pre prípad tie vetracie zipsy.
01.03.2024 - 10:49:01
00
No hej ale keby som v tom mal slapat nejaky koec tak sa musim rozopnut a cez sietku ma prefukne ako nic. Ved uz tyzden som doma a ken kaslem ako tuberak. 😁
01.03.2024 - 10:54:45
00
No ja uz to potom upravujem tempom.. ak by bolo napr. 12° a zoberiem si dres perfetto light a bude mi chladnejsie, tak pojdem rychlejsie tempo dokopca aj po rovine. Ak zoberiem Perfetto ros bez rukávov a bude mi v kopci moc teplo, tak dam hore kopcom trochu nizsie tempo. Ale ja som zvyknuty jazdit uz iba zo sietkou a ak sa aj do kopca viac spotim, tak mokro na tele necitim a pod tým windstopperom mi nie je zima. Ale tak ak sa niekdo veľmi potí (aj keď ja sa potím pomerne dosť), tak to na neho fungovať nemusí. Podľa mňa rozopínanie v takomto počasí je celkovo dosť nebezpečné, lebo ak máš sieťku, tak na teba fuká priamo ten chladný vzduch a ak maš nejaké thermo, tak to je zase minimálne vlhké a hneď cítiš ten nepríjemný chlad. Tebe už možno len ten dres s dlhým a pod to windstopper thermo, aby si sa do kopca mohol rozopnúť..:)
01.03.2024 - 12:35:32
01
no ved toto. tieto obdobia su pre mna na prd co sa tyka oblecenia. nijak to nie je dobre.
najlepsie je bud zima alebo leto :)
01.03.2024 - 12:40:14
01
vedeli by ste mi poradit, pri vybere vesty, povodne som mal v hladaciku Castelli Perfetto, ako lacnejsia alternativa sa mi celkom pozdava aj SANTINI Nebula. Z hladiska materiálov ta santini bude zaostavat co sa tyka vetruodolnosti? A naopak, v ktorej je vacsie riziko, ze sa budem parit?
01.03.2024 - 12:51:24
00
scarinko napísal:
no ved toto. tieto obdobia su pre mna na prd co sa tyka oblecenia. nijak to nie je dobre.
najlepsie je bud zima alebo leto :)

No veď to, pravidelne ochoriem v týchto ani ani teplotách, ani teplo ani zima :D. V zime problém nemám.
01.03.2024 - 12:57:29
01
scarinko beta ma prave pouzity neoshell preto sa javi ako zaujimavy kusok do vyssich teplot s vetrom.
Jaiub ako som pisal - ja by som prefetto nicim nenahradzal, tie spomenute "bundy" su na vyplnenie medzery medzi nim a dresom. ci su to zbytocne peniaze neviem - kazdy podla seba.
ale sipim ze riesis dochadzanie do prace? rano zima, pri navrate uz na perfetto teplo.
01.03.2024 - 13:03:24
00
no ved preto si ju musim osahat lebo podla fotiek mi pride ze to je tak 8-14 max, vyzera to nejak hrubo :)
01.03.2024 - 13:05:08
00
Gusto0 Ano aj nie. Toto ale neni priorita, ta pol hodina sa da vzdy zvladnut aj ked uz taha ku 20C, sak sa nepreteka... Preto su vyhoda tie zipsy, radsej nech je rano 2h komfort ako naopak. A samozrejme aj samostatne vyjazdy, kedy to tak nekolise ale je stabilne zima. Preto som len skusal ci niektora z tamtych Sportful by nebola vhodnejsia alternativa, najma teda asi kvoli tomu chrbtu. Ale sak ked mi to doteraz neprekazalo tolky cas tak nebude ani teraz, len ze ci to nemoze byt lepsie, pripadne nejaky iny faktor... A teda aj farbu som chcel vyraznu, pri tych Sportful sa mi viac pozdavali ako cele kriklave Perfetto, co uz zas nemusim. Ale vyzera to tak ze teda asi zostanem pri nom...
01.03.2024 - 13:54:33
00
keyboard_arrow_up