Príloha:
2024-03-01_12h23_36.jpg
2024-03-01_12h23_36.jpg 8.13 KiB thumb_up0thumb_down

01.03.2024 - 12:25:06
01
A garáže?
01.03.2024 - 12:32:26
00
Cize si kupim EL auto za 50k a k nemu garaz za 25k? Ci ako to myslis s tou garazou :D
01.03.2024 - 12:58:58
02
Áno, keďže tvrdíš, že to nie je o financiách a neexistuje riešenie. Našiel som Ti jedno. Tzv. vyvolaná investícia.


Naposledy upravil skynet dňa 01.03.2024 - 13:10:13, celkovo upravené 1 krát.

01.03.2024 - 13:09:17
00
odkial mate tu cemu Tesly 40000€?
01.03.2024 - 13:09:43
00
Bol výpredaj..neviem kolko je teraz
01.03.2024 - 13:12:08
00
canopus napísal:
odkial mate tu cemu Tesly 40000€?

https://www.tesla.com/en_sk/modely/design#overview
35 000€ bez DPH stojí SUV, zadokolka.
01.03.2024 - 13:15:57
00
https://m.facebook.com/prezidiumhazz/posts/724194926513448?ref=embed_post&wtsid=rdr_0bM36otFjORxbJGSE

Prílohy:

IMG_5963.jpeg
IMG_5963.jpeg 242.83 KiB thumb_up0thumb_down

01.03.2024 - 15:47:49
00
Keby aspon bolo na nabijacke... Takto je to este horsie. Vobec nie dobra reklama pre VW. A potom zaparkuj elektroauto do garaze vo svojom dome, nebodaj ho este aj daj nabijat, a chod v klude spat...
01.03.2024 - 18:38:20
00
super zhorel jeden elektromobil a medzitým dalších 60 spalovakov v prepočtne na km, ale tie nikoho nezaujima všakže lol. V norsku napr. maju podzemné prarkovisko pre 80 áut a spalovaky maju zakaz vjazdu kvoli vetraniu :rofl: :rofl: :rofl: mentálnych atletov na FB v tejto bohom zabudnutej krajine by z tej správy aj porazilo
01.03.2024 - 19:42:59
03
trionq
Videl si vôbec to video?
Prednášku robil zástanca ev a ma reálne skusenosti. Akurát to zhodnotil reálne.
Na konci ma odporúčania, pre koho to ma zmysel a pre koho nie.
Pred pár rokmi isla Tesla so sloganom, ze nabíjanie je zadarmo.
A kde sme dnes?
Treba si zhodnotiť plusy aj mínusy.
Nielen hurá systém. Realita je vždy iná od pr kecov.

Mam ebike a keby si mi tu začal ukazovať hurá data o dojazdoch, kolko s nim nastupas, ake stupania s tym vysliapes a cojaviemco, tak ta hned dám do reality. Papier znesie všetko.
Ovplyvnuje to vela faktorov.
Tak ako kúpu ev. Kde bývaš, na čo ho chceš využívať, atd.
Je to jedno z najlepších videí o ev, co som doteraz videl.
Minule som sa ta pýtal koľko apiek ( karticiek) mam mat v mobile.
Aj to tam spomína.

Predohrev baterky, tepelné čerpadlo, ideálne nabíjanie 10-80%, doma nabijas so stratou az 20%, atd.
Spomína tam bjorna z Nórska. Toho sledujem už par rokov. Niektoré nabíjačky u inych znaciek, nenabijaju, pripadne nabijaju oveľa pomalšie. Rozne ceny u poskytovateľov stojanov, atd.

Ty vidíš všetko len cez ružové okuliare.
Treba hovorit o pozitivach aj negatívach aby sa ľudia vedeli správne rozhodnúť.
01.03.2024 - 20:00:24
11
Jezus napísal:
Keby aspon bolo na nabijacke... Takto je to este horsie. Vobec nie dobra reklama pre VW. A potom zaparkuj elektroauto do garaze vo svojom dome, nebodaj ho este aj daj nabijat, a chod v klude spat...


Neviem ci rozumiem tomu co pises alebo sme citali 2 rozne prispevky, ale iste, pre vw nieje dobra reklama ze mu zhorelo auto. Ale nikde v tom statuse nieje napisana pricina. Dokonca ani to, ze to bolo sposobene pripojenim do el siete.

Co je ale dobra reklama je, ze baterky su OK a nehoreli ;)
01.03.2024 - 20:10:02
00
Preco len mam problem doverovat, co i len orientacne, info v prispevkoch isteho uzivatela? (Teda ani tu spotrebu nebudem uz riesit) Vsak uz sme tu mali mat davno krizu az snad krach eu automobiliek, a hla.... Predaje, ehm pardon dodaaaavky, aj trzby rastli. https://www.motor1.com/news/703925/volkswagen-group-2023-sales/
01.03.2024 - 20:19:58
00
Red1 napísal:
trionq
Videl si vôbec to video?
Prednášku robil zástanca ev a ma reálne skusenosti. Akurát to zhodnotil reálne.
Na konci ma odporúčania, pre koho to ma zmysel a pre koho nie.
Pred pár rokmi isla Tesla so sloganom, ze nabíjanie je zadarmo.
A kde sme dnes?
Treba si zhodnotiť plusy aj mínusy.
Nielen hurá systém. Realita je vždy iná od pr kecov.

Mam ebike a keby si mi tu začal ukazovať hurá data o dojazdoch, kolko s nim nastupas, ake stupania s tym vysliapes a cojaviemco, tak ta hned dám do reality. Papier znesie všetko.
Ovplyvnuje to vela faktorov.
Tak ako kúpu ev. Kde bývaš, na čo ho chceš využívať, atd.
Je to jedno z najlepších videí o ev, co som doteraz videl.
Minule som sa ta pýtal koľko apiek ( karticiek) mam mat v mobile.
Aj to tam spomína.

Predohrev baterky, tepelné čerpadlo, ideálne nabíjanie 10-80%, doma nabijas so stratou az 20%, atd.
Spomína tam bjorna z Nórska. Toho sledujem už par rokov. Niektoré nabíjačky u inych znaciek, nenabijaju, pripadne nabijaju oveľa pomalšie. Rozne ceny u poskytovateľov stojanov, atd.

Ty vidíš všetko len cez ružové okuliare.
Treba hovorit o pozitivach aj negatívach aby sa ľudia vedeli správne rozhodnúť.


Video som nekukal, reagujem len na napisane.

Jasne ze treba hovorit aj o negativach, ale tak ako netreba mat ruzove okuliare, tak netreba mat ani cierne a robit z komara somara.

Neviem kolko karticiek musis mat - neviem ci to je nemecky abo eu-wide zakon, ale od leta minuleho uz nemusis mat v nemecku ziadnu karticku, okrem debi/creditky. Obdobne je to tusim tuna v nl. Ale ano, mame 2 karticky. Pointa ale je, ze toto je iste neprijemnost, ale je to asi take nieco, ako keby si 4?r dozadu hovoril ze ludia si maju kupovat len ifony bo platby na andro sa rozbiehali dlhsie u niektorych bank.

Stratu 20% sa mozem pokusit zmerat, ale povazujem ju za silne nadhodnotenu, pripadne nejaka speci situacia (predohrev baterky vo velkej zime?). To by znamenalo ~200W v pripade ze auto podporuje 1kW dobijanie (mozno niekt modely to podporuju, bezne/verejne znama info to nieje), realne aspon 400 az 2200W stratoveho tepla. Nevravim ze nemoze byt, ale nakolko som ani v lete nepocul nase auto hucat s nejakymi ventilatormi aspon, tak o tejto info mam velmi silne pochybnosti.
01.03.2024 - 20:32:21
01
stanos4 napísal:
Neviem ci rozumiem tomu co pises alebo sme citali 2 rozne prispevky, ale iste, pre vw nieje dobra reklama ze mu zhorelo auto. Ale nikde v tom statuse nieje napisana pricina. Dokonca ani to, ze to bolo sposobene pripojenim do el siete.

Co je ale dobra reklama je, ze baterky su OK a nehoreli ;)

Ano, pricina neznama. Auto nebolo pripojene na nabijacku ak by si cital pozornejsie, preto som napisal, ze je to o to horsie. Ale obavam sa, ze pricinu sa nedozvieme. Z prehriatych brzd to ale asi pri elektromobile nebude. :) Mozno z vykonovej elektroniky? A mozno mu to podpalil zavistlivy sused... Ale ak tvrdia, ze bateria je OK, tak nebol dovod utopit cele auto. To sa robi prave ked je problem s bateriou.

Ak niekto natrafite na vysledok vysetrovania, ze co bolo za tym poziarom, tak to sem hodte.
01.03.2024 - 20:36:55
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up