scarinko napísal:
Ty si to zas asi necital ze? ?
noze pouc ma pan velkomozny, dedo vseved co castejsie nema pravdu ako ju ma :D
16.03.2024 - 00:11:49
00
Ze to pako byva v Nemecku 😉

Btw k tomuto tvrdeniu mas nejaku dolozwnu statistiku alebo je to len dalsi blabol z tvojej strany?
16.03.2024 - 00:13:50
00
no napr ten blabol je hned na co si reagoval - ktorych by nachytal == podmienovaci sposob, cize podmienuje to nejaku podmienku, napr. ze by ta bol byval nachytal keby beha po slovensku, alebo keby ty ides do nemecka. Ale preco sa namaham panovi expertovi nieco vysvetlovat, vsak ty to uz dobre davno vies. Tak ako poznas aj napr. moju vyplatnu pasku lepsie ako ja :D paaaan statista
ale uznavam, statistiky si na teba nevediem, co som ja ty? ;)

tak sa ti hlboko ospravedlnujem za "obrazne" pomenovanie tvojho spravania sa.

Vidim ze ti stupam na otlaky. A btw, niesi aj ty jeden z tych co tu "nahlasuju" napr. chodcov na cyklochodniku a podobne? Chod vypustit paru nahlasovanim "priekupnikov" z bazaru, alebo nadavat mtbikeru ze jaky je zly a zbiera kliky vdaka priekupnikom a potom hrat mrtveho chrobaka bez ospravedlnenia ked ti to pridu vysvetlit spravcovia/majitelia. Pripadne si pozriet ako sa pocitaju uroky uz ked nas poucujes o nich.
16.03.2024 - 00:57:50
00
Tebe musim pekne lezat v zaludku 🙂
16.03.2024 - 07:40:50
00
zaludok to nebude,troska nizsie :lol:
16.03.2024 - 08:19:46
00
Vstupne sitko pracky po 3rokoch

Prílohy:

Screen Shot 03-15-24 at 07.21 PM.JPG
Screen Shot 03-15-24 at 07.21 PM.JPG 18.14 KiB thumb_up0thumb_down

16.03.2024 - 15:34:42
01
Pekny bordel♥️
17.03.2024 - 17:59:27
00
Už som zúfalá ;( Poraďte prosím. Dnes na mňa samá vrchnosť na chodbe doslova ziapala, že s bicyklom v škole som skončila a mám si ho nechať pred školou v stojane ??‍♀️ Lenže ten bike má hodnotu pár tisíc. Pred vchodom ho ani neuvidím a prejde okolo neho 450 žiakov.
Odvolala som sa na zákon, že dochádzanie na bicykli do práce mi musia umožniť a bike musí byť v uzamknutej miestnosti. Dostalo sa mi odpovede, že ako si to predstavujem, keby 30 zamestnancov chodilo bikom do práce. Že ona mi bikom chodiť do práce neprikázala a že nie je teda ani povinná mi zabezpečiť miesto pre bezpečné odloženie. A že mi chýba 4 roky žiadosť, v ktorej budem žiadať zamestnávateľa, že môžem do práce bikom dochádzať. Ona sa k tomu vyjadrí a prípadne schváli.
Tak ako to je teda prosím ??
V poslednej dobe vážne zvažujem zmeniť úplne prácu. 14 rokov na jednom mieste v školstve je asi už dosť a toto mi na nálade dnes rozhodne nepridalo.
19.03.2024 - 14:38:39
00
to je ale riadna <> - kvôli takýmto ľuďom je slopensko tam kde je
a keby 30 zamestnancov chodilo bikom do práce, tak by mala byť len rada a dal by sa z toho vytrieskať riadny spoločensko / politický kapitál.
19.03.2024 - 14:51:49
313
Nieco som nasiel tunak https://www.nechajmeautodoma.eu/do-prace-na-bicykli-1/bicykel-musi-mat-v-zamestnani-svoje-miesto-zakonnik-prace-v-tom-ma-jasno/, ale je to z 2015teho, neviem ako je to teraz
19.03.2024 - 15:10:21
03
PINY mne svojho casu tiez vedenie fakulty zakazalo parkovanie bajku v kancelarii (jeden pan, ktory dokonca s fakultou nemal nic spolocne na mna a moj bajk vrieskal vo vytahu :-D), ale par dni nato a mojim nutenym zamykanim bajku pred fakultou sa cez stenu oddelujucu vratnicku a stojan ukradli za bieleho dna nejake ine bicykle, tak som to cele fakoval a bajk bol dalej v kancelarii. A tlacil som ho pekne hlavnym vchodom a na poschodi dekanatu mi rapcal orech :-) Takze odporucam, pokial to nejde, zmen pracu, nie bajk
19.03.2024 - 15:20:44
18
PINY
https://www.iz.sk/sk/projekty/kniznica/zakon-311-2001#paragraf-151
§ 151
Pracovné podmienky a životné podmienky zamestnancov
(...)
(3) Zamest­návateľ je povinný zaistiť bezpečnú úschovu najmä zvrškov a osobných pred­metov, ktoré zamestnanci obvykle nosia do zamestnania, ako aj obvyklých dopravných prostriedkov, ak ich zamestnanci používajú na cestu do zamestnania a späť s výnimkou motorových vozidiel. Zamest­návateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov vymedziť podmienky, za ktorých bude zodpovedať aj za úschovu motorových vozidiel. Túto povinnosť má aj voči všetkým ostatným osobám, ak sú pre neho činné na jeho pracoviskách.

§ 193
Zodpovednosť zamest­návateľa za škodu na odložených veciach
(1) Zamest­návateľ zodpovedá za škodu na veciach, ktoré si u neho zamestnanec odložil pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním na mieste na to určenom, a ak nie je také miesto určené, potom na mieste, kde sa obvykle odkladajú. Za veci, ktoré sa do zamestnania obvykle nenosia, zamest­návateľ zodpovedá, len ak ich prevzal do úschovy, inak najviac do sumy 165,97 eura.

Mozes skusit vrchnosti oponovat, ze by sa im v pripade odcudzenia nepacilo nahradzat vzniknutu skodu v takej vyske.
19.03.2024 - 15:29:52
113
lto, super, ze si to nasiel. Pozeral som to a ten zakon je stale platny v presne tom zneni ako ho sem dal Zoidberg.
19.03.2024 - 15:39:23
03
Este mozu namietat, nech jazdi do praci na niecom lacnejsom . Taka ukrajina za 20e :D
Ale 14 rokov v skolstve , to uz je na vymenu nervovych vlakien asi :tmi:
19.03.2024 - 16:11:25
04
lto napísal:
Este mozu namietat, nech jazdi do praci na niecom lacnejsom . Taka ukrajina za 20e :D
Ale 14 rokov v skolstve , to uz je na vymenu nervovych vlakien asi :tmi:


Je. Začala som o tom vážne uvažovať. Mne by asi dobre urobilo aj rozvážanie pizze :)
Čokoľvek v podstate mimo tento šialený uzavretý systém.
19.03.2024 - 16:27:30
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up