Tak ked chces fakt odolne topanky tak ja mam v tejto kategorii zaradene Belleville 790tky. Prve som si kupil pouzite na vojenskej burze cca 20r dozadu a stale ich mam(gorac uz nefuguje/podrazka dost opotrebena/inak 100% stav) . Druhe uz boli nove, maju cca 10r (vydral som gorac na jednej bote lebo som si ich nesnuroval/inak 100% stav). Nosim ich absolutne bez obmedzeni. Jedina citelna slabost je ze sa smykaju na lade. Sneh je ok.

Tak teda edit :nosim tieto boty naozaj kdekolvek, ale na bajk teda vhodne niesu ?


Naposledy upravil halopici dňa 23.03.2024 - 17:18:34, celkovo upravené 1 krát.

23.03.2024 - 17:15:16
10
corsair Chodievaj bosý :D
23.03.2024 - 17:17:38
10
corsair napísal:
Odložené doma vydržia aj dlhšie 😄
Sú boty, čo vydržia časté obuvanie niekoľkokrát denne 10+ rokov?


mne vydržali 18 rokov, ale zimné, Dachstein, treking

https://luhta.com/de/de/b/dachstein


Naposledy upravil Hosť dňa 23.03.2024 - 17:26:29, celkovo upravené 1 krát.

23.03.2024 - 17:20:55
01
corsair dozivotne? zabudni. mam garmont dragontail mnt 6 rokov. predchodcu som mal 8 rokov. ale su tvrde. teraz uz aj poriadne drahe. aby potrazka vydrzala roky musi byt tvrda, alebo makka s moznostou vymeny co bude stat peniaze. casom aj keby si ich moc nenosil zvyknu povolit lepidla a topanka sa tak ci tak rozpadne. dalsia vec je ta, ze ich "vycaptas" a nicis si zbytocne chodidla, chodzu. ja uz tento koncept opustam a pozeram skor po topankach okolo 50-60€na 2 max 3 roky a potom kupit nove. tie z dekacu su dobry tip. mne ale nesadli na nohu.
potom este mozno nieco od BOSP a podobnych znaciek. ale na dozivotie aj tak nebudu - tak stary este niesi :-)
23.03.2024 - 17:25:09
10
Škoda, že sa nepredávajú topánky po jednej ? že sa nedá navoliť ľavú a pravú veľkosť, to by bolo ideálne pre mňa ? okrem toho som čapták a zvyknutý chodiť v mokrých topánkach.
Štve ma, že všade kde idem kúpiť má ubezpečujú o maximálnej spokojnosti ale nikde nechcú vyskúšané topánky zobrať spať. U mňa vyskúšané znamená aspoň mesiac-dva používania. Takže kupujem najlacnejšie čo sa dá zohnať a často, lebo nevydržia ?

Inak mne nejaké olangy vydržali 12r ale boli vysoké a vtedy som sa do nich obul max dvakrát denne. Teraz sa obuvam aj 10krat denne. Nízke boty zas pri chôdzi vrzgali, žralo mi to nervy


Naposledy upravil corsair dňa 23.03.2024 - 17:36:07, celkovo upravené 1 krát.

23.03.2024 - 17:33:11
00
A co by robili s tymi mesiac dva ochodenymi topankami? 🤦
23.03.2024 - 17:35:40
00
Len vyskúšané
23.03.2024 - 17:36:41
00
corsair napísal:
Škoda, že sa nepredávajú topánky po jednej ? že sa nedá navoliť ľavú a pravú veľkosť, to by bolo ideálne pre mňa ? okrem toho som čapták a zvyknutý chodiť v mokrých topánkach.
Štve ma, že všade kde idem kúpiť má ubezpečujú o maximálnej spokojnosti ale nikde nechcú vyskúšané topánky zobrať spať. U mňa vyskúšané znamená aspoň mesiac-dva používania. Takže kupujem najlacnejšie čo sa dá zohnať a často, lebo nevydržia ?

Inak mne nejaké olangy vydržali 12r ale boli vysoké a vtedy som sa do nich obul max dvakrát denne. Teraz sa obuvam aj 10krat denne. Nízke boty zas pri chôdzi vrzgali, žralo mi to nervy


podstatné je aby bol denne rovnaký počet obutí aj zobutí tada aby si v topánkach nespal alebo aby si nešiel ráno do roboty bosý
23.03.2024 - 18:00:41
00
Skús dreváky. Nejedného holandského kamionistu som to videl nosiť. Môžeš ich obúvať a vyzúvať denne aj stokrát.
23.03.2024 - 18:26:59
03
Len kúp ohobľované,až nemáš triesky v päte z častého obúvania😀.
23.03.2024 - 19:14:30
02
Piny: ja by som sa rozhodol, tak isto ako ty, súdiac teda podľa toho čo popisuješ a podľa znalosti,co z tejto oblasti mám ja. Problém však vidím v tom, že týmto spôsobom sa dopracujeme ( sme sa dopracovali? ) do stavu, kedy blbec zostáva v školstve, rozumej : podiela sa na rozvoji našich mladých a osoba, ktorá svojou prítomnosťou pozitivne formovala mladých odchádza.

To bude ten dôsledok toho nášho porekadla, že múdrejší ustúpi, skoro celé naše dejiny sú na tomto založene a potom vďaka tomu tu máme :

- kradnutie princípov právneho štátu
- akceptovanie blbosti a jej pomenovanie za alternatívny názor

Mne začína byť čoraz viac sympatickejší názor, že tyranom a blbcom sa neustupuje, lebo raz už nebude ustúpiť kam a v istom zmysle sa minimálne blbcami staneme sami.
23.03.2024 - 19:52:35
06
Plzák tvrdil už dávno, že je chyba myslieť si, že slušnosť vyhrá sama o sebe.
23.03.2024 - 19:57:36
01
Ja už nemám silu bojovať s ľudskou hlúposťou. Povznesiem sa. Pre mňa uzavretá kapitola života, chcem hlavne kľud. Bohužiaľ som začala riešiť vážne zdravotné problémy, potrebujem sa sústrediť na úplne iné veci. Tak držte palce prosím 🙏🏻
23.03.2024 - 20:04:17
031
corsair napísal:
Poraďte "civilné" univerzálne trojsezonne topánky. Jedny topánky na všetko, mesto, bajk, turistika, také, v ktorých sa dá nachodiť milión kilometrov. Mokré nohy mi nevadia, metrosexual tiež niesom

K tebe sa hodia jezusky/kristusky. Roky sa riadis pravidlom cim horsie tym lepsie! To vidno na tvojich expedicnych bicykloch tak naco extra boty az dosmrtky!? :)
23.03.2024 - 21:08:17
01
Jedny topanky na dlhe roky su hlupost. Teda ano, mam napriklad do lesa kanady, co nosievam uz 10 rokov. Ale nie denne. Mozes mat tvrde kopyta, co vydrzia roky, ale pohodlie nic moc. Alebo makke papucky, ktore ale zoderies. Ja nosim celorocne (mimo sneh a mraz) merrell vapor glove, pretoze mi tento minimalizmus vyhovuje. Chodim v nich aj 15 km denne v pohode. Nedavno som v nich ale bezal 6km, cez spicky a to bolo potom citit, par dni som mal lytka ako kamene. Ale aj to je len o zvyku.
23.03.2024 - 23:58:03
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up