Kedze spominas zimne oblecenie, riesis teploty pod 3°C alebo nad? Pre mna je toto teplotna hranica, kde pouzivam rozne oblecenie.
24.03.2024 - 08:12:00
10
STGERMAIN nikto ti tu neporadi lebo ako pise fixska je to strasne individualne. Mozes skusat / napodobnovat jednotlive rady a mozno nejaku trafis... Ja mam brynje super thermo s golierom (ten golier je top) a potom super micro a podla teploty striedam.
Moje konfiguracie ktore mi zvykne fungovat:

pod 10 stupnov -> dlhe brynje + nejaka bunda napr. kalas
https://www.brynje.no/gb/en/super-thermo-zip-polo-shirt-w-shoulder-inlay

10 +- stupnov -> dlhy brynje super thermo s golierom + kratky elasticky dres le col (ten mi velmi dobre funguje) + navleky, do dresu neprefucka gore shakedry pre necakane prekvapenia (dazd, tornado) a zjazdy. Alebo ked prepalim intenzitu a som spoteny, lebo ziadne funkcne pradlo nie je magia :D

12 - 18 stupnov -> brynje super micro tricko + le col kratky dres a navleky podla potreby

Mam viacero typov navlekov: hrubsie tensie kombinujem.... a nosim este nahradne rukavice, bufky, vestu, navleky na tretry namiesto jednej flase na vodu.

Ja sa velmi potim a toto mi ako tak funguje. A to som mal aj top bundy od castelli (convertible a podobne...)

Vcera v BA teplo a ludia ako eskimaci na cestakoch dlhe gate / zimne bundy a rukavice. Toto nepochopim. Ja som bol v kratkom


Naposledy upravil dellax dňa 24.03.2024 - 09:46:43, celkovo upravené 1 krát.

24.03.2024 - 09:38:22
10
brynje je sietka s velkymi okami, ak na to das nieco moc priedusne, vsetok chladny vzduch pocas jazdy ti ide az na kozu. preto ti je chladno. dalsia vec je ze brynje nehreje - opat, je to sietka s velkymi okami. pouziva sa hlavne pri intenzivnejsich aktivitach, kedy si teplo vytvaras pohybom (do sveta cyklistiky prislo zo skialpu). jeho pointa je vo vzduchovych medzerach (kapsulach) ktore sa vytvoria prekrytim vrchnou vrstvou. pot ide cez nenasiakavy material do vrchnej vrstvy (ktora musi byt nasiakava) a k tomu mas teply vzduch v medzerach, preto sa vies dlho udrzat v suchu a byt v suchu je pri nizkych teplotach zaklad.
24.03.2024 - 09:43:19
11
Brynje Supertermo má na môj vkus malé diery a je hrubé, navyše, ten materiál je taký málo elastický a pocitovo akoby bavlnený alebo "cvernový" 🤷 ťažko sa mi popisuje dojem. Na foto vľavo je moje najobľúbenejšie tielko, ktoré z takých akoby "chemlonových" vlákien a po oblečení sa diery ešte trichu zväčšia, prilieha super - má jedinú vadu, že už sa nevyrába 😭
Dnes krátky výjazd, odchod 9 C, príchod 11C, polojasno, mierne fúkalo, prevýšenie žiadne, 300 vm a cca 1,5 hoďky hore dole a mala som Brynje Supertermo a na tom len Sportful Engadyn, taká jemne zateplena bunda, vzadu ako tepláky vpredu neprefuk ale v zjazde cítiť chlad cez zips. No a celkovo mi bolo akurát až dosť teplo a odopla som si celý zips na bunde.

Prílohy:

GridArt_20240324_122543617.jpg
GridArt_20240324_122543617.jpg 247.37 KiB thumb_up0thumb_down

24.03.2024 - 13:37:11
10
Aj na mňa brynje superthermo pocitovo pôsobí ako bavlna. Vyhovuje mi veľkosť ôk, hrúbka, ale nasiakavosť materiálu sa mi zdá vysoká, odvod potu do druhej vrstvy som očakával o niečo vyšší. Neviem ako je to u vás, ale ja keď sa spotím, tak chladí ma ta sieťka celkom dosť.
24.03.2024 - 18:48:28
00
mne na brynje nesedí len číslovanie. zimné modré mi je ako plachta, biele prechodné to isté číslovanie mi je po pupok. inak obe funguju fajn.

na to dávam bud merino bezecku mikinu z dekatlonu ale o merino svetrík alebo rovno dres/ bundu. záleží na teplote a ci mám.2.alebo 3 vrstvy
24.03.2024 - 19:04:31
00
Mam Brynje aj merino, tiež sieťka a to je peklo. Mala som ho včera, krátky rukáv, na ňom len teplý dres, voľný a to merino zadržiava vodu ako tehotná žena, celé zle. Prezliekla som sa a mala ho zavesené na riadidlách asi 4,5 hodiny počas brigády a nič, nevyschlo, dala som ho do vaku mokré a šla domov. Za mňa je merino čisté zlo, je to furt mokré a neschne, veľmi nepríjemné.
24.03.2024 - 19:28:04
11
Jj, mam merino od isadore, za chvilu je to mokre a vyschne to az doma na susiaku 😁
24.03.2024 - 19:35:34
20
u nás v ke dnes snežilo:) takže.sa.celkom oplatilo mat na tréningu niečo teplejšie. keď clovek raz slape a raz stoji. inak najhoršia kombinácia. bomby a potom do rady a cakat
24.03.2024 - 19:35:45
00
U nas v Ba padali krupy 😄
24.03.2024 - 19:36:56
00
Za mňa Brynje Super Thermo používam teraz prvú zimnú sezónu a je perfektné, kúpil som dlhý aj krátky rukáv. Akurát L-ko mi je jemne voľnejšie, neviem či M-ko by nebolo lepšie. Hlavne to s dlhým rukávom. S krátkym je celkom OK veľkosť.
Bike, skitour/skialp, beh....
Na skialp keď nefúka , slnko a niečo nad nulou, tak stačí len Brynje (smerom hore)...
24.03.2024 - 19:40:34
10
scarinko napísal:
U nas v Ba padali krupy 😄

Dnes na výjazde sme pre búrku v lese otočili, najprv dažďosneh a prudké ochladenie, takže ústup, zjazd, dole sme úplne premoknutí a zmrznutí vyšli na suchý asfalt, cestou domov trocha preschli, aby sme pred koncom ešte chytili poriadne krúpy a dážď, takže dobrá masáž a opäť premoknutí (ja iba spodok a nohy, hore som mal Endura MTR "šušťačku"- perfektný kúsok oblečenia 👍)
24.03.2024 - 19:51:07
01
ja to mam takto - ked je fakt kosa (okolo 0) brynje a k tomu castelli polartec alpha ros bunda, ked je pod nulou nahradim brynje ekoi rolakom (ten rolak je fakt dolezity), ked je nad nulou (okolo 3) tak ekoi rolak a castelii perfeto (v1), to nosim tak po 10 stupnov. dnes som nahradil rolak brinje napriklad, lebo bolo okolo 10 a bol som v pohode. teda pokial som sa hybal, keď prisiel snehodazd a chytil ma nad modrou a zatiahol som to do autobusovej budky, tak bolo kosnejšie. keď je nad 10 tak si davam brinje a castteli perfeto novsi model, ten ma iny goratex. ked je ešte teplejšie, tak dam len kratke funkcne tricko pod to. ale ja nechodím veľké intenzity, len tak okolo 190 watov dávam.
24.03.2024 - 20:43:46
10
Uff, skusal som brynje a perfetto a pri 10 uz by som vzblkol ?
Dnes bolo najskor 12, hore tak 9-10, po krupoch 7 a domov som dosiel v 11.
Natelnik
https://www.decathlon.sk/p/301617-19848-panske-cyklisticke-spodne-tricko-extreme-s-dlhym-rukavom-cierne.html
Silvini varano
https://www.silvini.sk/panske-cyklistika-cesty/6480263-2871-varano-md1603.html
Cestou domov som obliekol este tenku vestu https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/odlo-fujin-gilet/136739496/p
24.03.2024 - 20:59:01
00
To je presne tá individuálnosť v obliekaní sa :-) Ja som mal napr. na dnešnom celkom intenzívnom a nejakých 80 minút trvajúcom výjazde pred západom Slnka tenkú základnú vrstvu Endura Translite + dlhý nezateplený dres Force Spike a bolo mi tak akurát. V prvom stúpaní trochu teplo, neskôr úplne v pohode. Jedine letné rukavice (s dlhými prstami, samozrejme) už boli trochu na hranci možností, tie majú "spodný komfort" práve niekde okolo 8 °C.

Za mňa sa ale na bike vyslovene "presne" obliecť prakticky ani nedá, jedine sa teda zakaždým do zjazdov priobliekať a do stúpaní zas oblečenie zhadzovať. Niečo sa dá riešiť rozopínaním zipsov, ale aj to má svoje limity, rovnako ako aj membrány, funkčné tkaniny a podobne...
24.03.2024 - 22:56:31
03
keyboard_arrow_up