Tak aj v predchádzajúcich pretekoch si "preložil" cez obrubník. Prekvapivé, že ako cyklokrosár, majster sveta by mal mať skvelú techniku ovládania bajku si tieto veci nepostráži. Znova sa ukazuje, že jazdci ak chcú uspieť si musia dávať pozor a pekelne sústrediť po celú dobu pretekov.

To Peter Sagan bol iná liga. On dokázal preskočiť aj padajúcich súperov v takejto rýchlosti aj preskakovať.
28.03.2024 - 13:12:51
04
...ale aj zavadiť riaditkami o bundu visiacu na bariére v rozhodujúcich momentoch dôležitej klasiky......
28.03.2024 - 13:16:56
01
scarinko napísal:
to mi pripomina tie praskliny na Jurave kde uz vlezie myslim aj cele cestne koleso :D


Tam sa zachvilu uz vojde aj mtb koleso, teda aspon tych co jazdia uzovky jak ja
28.03.2024 - 13:19:17
00
bladerunner napísal:
...ale aj zavadiť riaditkami o bundu visiacu na bariére v rozhodujúcich momentoch dôležitej klasiky......

And the winner is ....

Som bola zvedavá kto toto spomenie. Môžeš mať 100 úspechov a pritrafiť sa ti jedna nehoda a každý si pamätá práve tú nehodu.
28.03.2024 - 13:21:00
00
nebola len jedna, aj v kukurici skončil, ... môžeš aj 100 krát skončit v kukurici ale každý si pamätá len to jedno preskočenie súpera na kockách
28.03.2024 - 13:24:38
00
bladerunner napísal:
...ale aj zavadiť riaditkami o bundu visiacu na bariére v rozhodujúcich momentoch dôležitej klasiky......


Celkom by ma zaujímalo, čo konkrétne sa mu dá pri tomto incidente na Kwaremonte vyčítať. Som si skoro istý, že pri prvom prejazde tá bunda tak debilne zavesená nebola - ale na druhej strane dávam veľké plus za jej spomenutie, lebo prvé reakcie bez korektného uhla videa boli slepý dement, plašák a podobne, dosť podobné "na prvý pohľad jasnému lakťu vo Vitteli" ...
28.03.2024 - 14:09:11
20
Hosť napísal:
nebola len jedna, aj v kukurici skončil, ... môžeš aj 100 krát skončit v kukurici ale každý si pamätá len to jedno preskočenie súpera na kockách

Ale zase 10 rokov mal každú sezónu bez vážnejšieho zranenia a veľké a vážne pády sa mu celkom vyhýbali. Aj to vypovedá niečo o jeho schopnostiach čítať situáciu a vyjsť z nej čo najlepšie ako napr. ten skok. Asi najvážnejší pád mal na jednom ročníku TdF, kedy to musel vyslovenie v bolestiach dotiahnuť do Paríža a to ho čakal ešte nejaký ten Alpský kopec, len aby ten zelený dres mal.
28.03.2024 - 14:15:37
20
gebula napísal:
Celkom by ma zaujímalo, čo konkrétne sa mu dá pri tomto incidente na Kwaremonte vyčítať. Som si skoro istý, že pri prvom prejazde tá bunda tak debilne zavesená nebola - ale na druhej strane dávam veľké plus za jej spomenutie, lebo prvé reakcie bez korektného uhla videa boli slepý dement, plašák a podobne, dosť podobné "na prvý pohľad jasnému lakťu vo Vitteli" ...


neodhadol správne mieru rizika a správnu trasu ked po pravej strane to bolo menej nebezpečné a aj kratšie, ľudia tam mali po ľavej strane povešané bundy, fúkal silný vietor ktorý spôsoboval že niektoré z nich plápolali do trate, aj reklamnú plochu sfúklo z bariéry, nie všetci v takých podmienkach riskovali jazdu vľavo okolo bariéry, pád, tam ako je sfúknutá tá reklama z bariéry možno divákovi sfúklo bundu až Saganovi na predné koleso ako bola prevesená aj cez reklamu

thumb_up0thumb_down

Prílohy:

miera rizika.png
miera rizika.png 91.9 KiB thumb_up0thumb_down

28.03.2024 - 14:28:16
00
No len to potom stále nedokazuje jeho individuálnu chybu, ale minimálne že za sebou išlo trio čo "úplne jasne podcenilo riziko". Pozeral som to v priamom prenose, potom aj z viacerých záznamov, ale vzhľadom na vzájomnú polohu cesty, bariér, oblečenia na bariérach a ľubovoľného počasia mi to stále vychádza trochu inak. A je to z môjho pohľadu rovnaká "chyba", ako napr. keď Jacobsen na Vuelta San Juan dostal mobilom po nose cca. 20 metrov pred cieľom, alebo keď pelotón TdF vôbec nepredpokladal výskyt Omi Opi kravky na trati ...
28.03.2024 - 14:57:35
00
co nerozumieš že urobil individuálnu chybu ked si namiesto vpravo vybral smer vľavo okolo bariéry s rozvešanými bundami s bariérou bližšie k trati a trasu ktorá bola dokonca ešte aj dlhšia
28.03.2024 - 15:05:38
00
Kristina napísal:
And the winner is ....

Som bola zvedavá kto toto spomenie. Môžeš mať 100 úspechov a pritrafiť sa ti jedna nehoda a každý si pamätá práve tú nehodu.

Také si už počula, že "výnimka potvrdzuje pravidlo"😜
28.03.2024 - 19:53:13
00
No rozumiem tomu potiaľ, že ak to prestrelil sám, mal na to doplatiť sám, hlavne keď fungovali ako 3 profíci, nie on ako vodič dvoch nevidiacich cyklistov. Akurát tá údajne úplne jasná situácia dopadla skôr podľa scenára B, hoci išlo o prudké stúpanie, prehľadný úsek a cestu na pomery belgických klasík až luxusne širokú ...
28.03.2024 - 20:08:22
00
Neviem ci tu bol tento zaber
https://www.facebook.com/share/r/XsA3SqJPJaVaLCDn/
28.03.2024 - 20:21:06
00
Pre Kristina
Paris - Roubaix 2023 - 2x si ustlal - https://www.facebook.com/watch/?v=437329788610331
TdF 2021 - ustlal si cez Ewana, ale už predtým si jazdou koledoval o prúser alebo pumpičkou po krížoch, keď vystrkával súperov z háku - https://www.youtube.com/watch?v=Oa7kHw9R-dI
TdF 2018 - už tu spomínaný nezachytený hlavan v zjazde
TdF 2014 - https://www.cyclingnews.com/news/tour-de-france-sagan-first-to-fall-in-stage-19-crash/
TdF 2013 - prvý hlavan na TdF - https://sport.aktuality.sk/cyklistika/clanok/tento-roztrhnuty-dres-peter-sagan-nepreda-za-ziadnu-cenu-preco-2023051902564105181?nomobile=1
Tour de Under 2010 - svoju kariéru zahájil hlavanom, skončil poštopkaný a s prezývkou Rambo

A komu sa chce hľadať, nájde aj viac... Ja si pamätám minimálne ďalšie 2-3 pády, ktoré sa mi nepodarilo dohľadať. Tým nechcem napísať, že padal častejšie, ako iní jazdci. Mal však šťastie, žiadna zlomenina, nič vážne na rozdiel od súperov, ktorí padali s ním
28.03.2024 - 20:33:34
02
typická blondínka, ide Flandry a nevezme si bicykel

Prílohy:

Ronde 2022.png
Ronde 2022.png 170.72 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2024 - 00:16:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up