@Joli kedysi situácia tam vyzerala inak. Humenské námestie a Žehrianska neboli spojené, bola to slepá ulička každá. Jasovská ulica, od križovatky čo som dával až po križovatku Žehrianska - Jasovská pri Tescu bola jednosmerka v smere ako jazdí MHD.
04.04.2024 - 10:11:50
00
Jano1987 napísal:
@Joli kedysi situácia tam vyzerala inak. Humenské námestie a Žehrianska neboli spojené, bola to slepá ulička každá. Jasovská ulica, od križovatky čo som dával až po križovatku Žehrianska - Jasovská pri Tescu bola jednosmerka v smere ako jazdí MHD.

Ja som si aj myslel, že tá križovatka musela mať inú smerovú úpravu ulíc a v tom prípade nemalo význam tam riešiť hlavnú a vedľajšiu a tá Jasovská bola jednosmerná ešte v dobe, kedy tam končili tuším L50 a L119.
04.04.2024 - 10:19:34
00
foobar napísal:
zdalo sa mi to divne, ale ked si to tak suverenne profesionalne nakreslil, tak som myslel ze sa nieco zmenilo za tych 25 rokov co mam vodicak :D ...fakt nesledujem co sa kedy meni a nove znacky nepoznam :D

Ale ved nakreslene je to rovnako ako hovorim :) 😅
04.04.2024 - 10:25:22
00
aj v KE je taká križovatka dokonca aj s vymaľovaným cyklochodníkom v strede jednej (Potočná /Dobšinského) ,na Google maps ho nevidno lebo sú z r.2014, tam ozaj neviem prečo neosadili značky lebo je to neprehľadné kvôli domom, skúste si tam ísť s tým že máte prednosť ... ja už to robím ako písal Gusto0 lebo zdravie mi je prednejšie ako prednosť v jazde pretože kopa "vodičov" mi tam už prefrčala pred nosom prednosť neprednosť zľava sprava pritom na tej ulici čo ho križuje sú značky Priechod pre cyklistov
04.04.2024 - 13:54:47
00
Takychto krizovatiek je vsade mraky, cele obytne zony maju krizovatky kde plati prednost z prava a niesu nijako oznacene ;)
04.04.2024 - 14:28:42
01
Možno som to nepresne formuloval. Osobne takéto bezvýznamné xkové križovatky bez určenia hlavnej a vedľajšej poznám dosť tiež v mojom okolí. No to sú ulice, kde je tak smiešna intenzita dopravy, že ak by sa tam mali stretnúť súbežne 4 autá z každého smeru, tak je to veľmi málo pravdepodobné až zázrak.
Tým riešením, že takáto križovatka sa rieši dopravnými značkami alebo až semafórom som skôr mal na mysli cesty vyššieho významu ako zberné a radiálne komunikácie, ktoré na seba viažu dopravu z tých menej významných obslužných ciest. Takúto križovatku naozaj nenájdeš nikde bez značiek. Dokonca ani v poli s dostatočnými rozhľadovými podmienkami, kde sa križuje cesta II. a III. triedy a aj napriek tomu tá jedna cesta tam má STOPku.
https://www.google.com/maps/@47.989442,17.3977922,3a,75y,311.67h,77.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7wpUas5diNdweO7Oej72uQ!2e0!7i16384!8i8192?authuser=0&entry=ttu
04.04.2024 - 15:27:10
00
Tak napríklad prejsť 5km autom po meste trvá vďaka tomuto dopravnému riešeniu reálne dlhšie ako bajkom. Aj v noci bez premávky.
04.04.2024 - 17:44:12
01
Len na tých koľkokrát bezvýznamných križovatkách hrozí koľkokrát najväčšie nebezpečenstvo problémov.
04.04.2024 - 18:55:13
01
Zipsik napísal:
Takychto krizovatiek je vsade mraky, cele obytne zony maju krizovatky kde plati prednost z prava a niesu nijako oznacene ;)


Alebo aj su označené, značkou Križovatka (čo je podobne,ako keby nebola;), len 4 znacky navyse...)

napr. Fialová ulica (v Petržalke, v Slnecniciach, nedaleko od odstraňovaneho kopca odpadu)
04.04.2024 - 20:34:06
00
Taku krizovatku mas aj pri sade JK. Viedenska cesta kontra Krasovskeho & Klokocova & vyjazd na most.

Mna zas irituje ze auta mi nechcu v ziadnom pripade dat prednost pri zbiehani pruhov tj zipsovanie.

Najviac ma irituje ked musim v strednom pruhu z 3 pruhov a najlepsie do kopca. Zlava aj sprava lietaju ako postihnuti.
Napr okolo tesco lamac smer lamac. Alebo najcastejsie u mna doma ked vychadzam alzy na nadjazd smer kopcianska.
04.04.2024 - 20:42:48
01
scarinko napísal:
Taku krizovatku mas aj pri sade JK. Viedenska cesta kontra Krasovskeho & Klokocova & vyjazd na most.

Mna zas irituje ze auta mi nechcu v ziadnom pripade dat prednost pri zbiehani pruhov tj zipsovanie.

Najviac ma irituje ked musim v strednom pruhu z 3 pruhov a najlepsie do kopca. Zlava aj sprava lietaju ako postihnuti.
Napr okolo tesco lamac smer lamac. Alebo najcastejsie u mna doma ked vychadzam alzy na nadjazd smer kopcianska.

V blizkosti Auparku je asi este lepsi priklad: https://www.google.com/maps/@48.132858,17.1061543,3a,75y,143.79h,82.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbR3eX03x4BqpwJom6zGHgA!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu -> napriek tomu, ze je tam znacka + dokonca aj retarder, tak pomerne vela vodicov tam ma problem pochopit, ze vozidla prichadzajuce z prava / z tunela maju prednost. Osobne si myslim, ze tu jednoducho mali dat znacku "Daj prednost" a problem by sa vyriesil, na tu zjavne reaguje viac vodicov...
04.04.2024 - 21:27:23
00
Kedysi tam tusim bola stopka z tunela 😁
04.04.2024 - 21:32:57
00
scarinko napísal:
Kedysi tam tusim bola stopka z tunela 😁

Ano bola, a dokonca zo zaciatku tam ani nebola prednost pre prichadzajuce auta + nebola zjednosmernena, ale pri dnesnej intenzite dopravy by to tam uz nebolo realne. Zaver za mna ale je, ze na Slovensku si velmi treba davat pozor na implicitnu prednost z prava, a zvacsa nepomaha ani explicitne oznacanie krizovatky ako v predoslych prispevkoch .. o prednosti "z prava" na sidlisku, pripadne napr. na verejnych parkoviskach (napr. Danubia) je utopia a kto si vazi auto, ani to neskusa ;)
04.04.2024 - 21:40:21
00
Napríklad táto bývalá križovatka https://maps.app.goo.gl/JmT9ypk1MPUhbnLA9 , kde hlavná ulica ide Lúčanky na Lietavskú. Je to jednoduchá križovatka, všade sú značky. Napriek tomu tam bolo množstvo aj ťažkých nehôd, lebo však na hlavnej netreba používať blinker, ak na nej človek ostáva. Čo tu bol dosť problém hlavne ak ste šli po Jantárovej smer Lúčanka a auto idúce po Jantárovej smer Strečnianska nedalo blinker. Podľa správnosti by malo ísť rovno, teda aj vy z vedľajšej môžete ísť rovno. Ale veľa ľudí blinker nedávalo, čo šli smer Strečnianska, lebo však sú na hlavnej, tak načo.
05.04.2024 - 07:34:09
00
ja mam pocit ze ludia pouzivaju blinker ako nejaku packu ktoru mozu pouzit az ked zatocia volantom :D
v pripade BMW maju predplatenych len par kliknuti za mesiac a musia si to setrit
05.04.2024 - 10:46:41
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up