FreeMan20 napísal:
2 metre chrbtom je dosť na krádež, ale tiež neviem čo zoberiem na bikepacking, tam sa jedná už o gramy, na bežnú jazdu hoci aj po pivo beriem najlepší zámok.

Mne by pei bikepackingu vaha navyse nevadila. Rozmyslam o nejakom 1,5kg U zamku, akurat uz netusim, kde by som ho dal pocas jazdy – asi len na krk 🤣
08.04.2024 - 19:09:50
01
marcels napísal:
Ak nikdy nechodíš s bajkom na kávu, tak OK. Ak áno, tak také že mám ho stále na očiach je tvoje zbožné želanie (telefón, platenie, vyberanie z lístka - kopec momentov, kedy nevnímaš a je to len na náhodu, či vhodný oportunista nejde okolo) ?

Samozrejme ze chodim na kavu ale bud sedim vonku s bikom na terase alebo ide bike so mnou dnu a ak sa to neda tak majte ma radi a idem kde sa to da. Neexistuje aby som isiel ja dnu a bike ostal pred dverami bez toho aby ho niekto strazil komu verim.

Marcel sup sup putuje do ignore listu aby som nemusel citat tie vyplody choreho mozgu kombinovane s cistym trolovanim. Papa
08.04.2024 - 19:11:45
00
Neviem ale mne keby ukradli bajk tak si ten druhy zamykám dvoma kladkami a potom nech je kľudne na očiach 1m odomňa. Ale že by som si prestal uplne zamykať …. no na to treba nejaké zvláštne myšlienkové pochody ktorým nerozumiem…
08.04.2024 - 19:56:03
01
juju_pepe napísal:
Mne by pei bikepackingu vaha navyse nevadila. Rozmyslam o nejakom 1,5kg U zamku, akurat uz netusim, kde by som ho dal pocas jazdy – asi len na krk 🤣


Tento má len 750g, úplne stačí, má super miesto, ale radšej by som tam mal vodu, som nováčik, na mílah nebol časový limit a išiel som bez zámku, ale to bol výlet, kilo kešu som niesol týždeň...a nemyslím, že pôjdem teraz trasu, kde chcem mať obvešaný bike, keďže je tam časový limit na dokončenie. Aj tak si myslím, že počasie je najväčšia premenená v rovnici, deň dažďa ok, 3 dni a ľudia odstupujú, neviem či je vhodné dávať na vidlicu 2 L vody.

Prílohy:

20240409_081758.jpg
20240409_081758.jpg 194.24 KiB thumb_up0thumb_down

09.04.2024 - 09:12:59
00
marseluspp napísal:
Uplne vpohode v pripade nudze. Zadrbanu reťaz nemam ani jednu.

A v konecnom dôsledku - Niesme slečinky ani ufňukanci. Zvladneme blato az po uši, prejdeme na bajku 100km len tak z nudy a prespime aj na strome. Tak o čom to tu je … :)

Dnes som schvalne stopoval zamknutie bicykla ku stojanu - 9sekund uplne v kľude.


Ten druhý odsek nemá chybu, umyť vieme bike aj seba, po 12ke nočnej proti vetru 90km domov spraviť rekord v trvaní trasy, spať hocikde sa človek naučí rýchlejšie, ako sa naučí odopnúť z nášlapných pedálov...ale to omráčenie ma trochu šokovalo, koľko percent krádeží v tomto fóre bolo po omráčení majiteľa? Zlodej kradne, s napadnutím sa už bavíme o niečom zriedkavom, to ťa môže omráčiť aj keď 2 zámky odomkneš...
09.04.2024 - 09:29:31
00
Vlastne skusenosti. prvykrat mi ukradli bike tak ze som ho oprel pred obchodom (tak ako 100x predtym) aby som nan videl a ani som nevidel ako zmizol. Druhykrat som ho zamol (tak ako 100x predtym) pred bytom u kamosa. 3ti krat som ho nezakmol v krcme (kembridz) (tak ako 100x predtym) videl som dobre, vsetko dvojmo a aj tak zmizol. Nejaka plastova paska, obycajny zamok je super proti zlodejom "aha bike, berem a ujdem". proti profi zlodejom hadam nic nepomoze. Ked je legalne kupovat evidentne kradnuty bike, tak sa biky budu kradnut vo velkom ako teraz
09.04.2024 - 09:46:12
00
Každý zámok prekonaš behom pár sekund. Je samozrejme dobre mať niečo pevnejšie čo len tak neprestrihneš. Ideal je mať aj lokátor.
09.04.2024 - 10:13:01
00
Ku tamtym lankovym zamockom mam osobnu skusenost, ked som taky podobny od BBB z miestneho shopu viezol na ceste Passau-BA, zamkol som nim dva bajky o seba pred potravinami a co sa nestalo, zamok sa pokazil a nesiel otvorit ... po desiatich minutach maturovania som nasraty vymyslel ze trhneme bajkami a bude vymalovane, ale preratal som sa, zamocek napodiv nesiel nasilu presvedcit [ aby som bol presny, funkciu protivahy tvorila vychudnuta zenska ]. No a kedze som hanblivy a nechcel som vzbudzovat zbytocnu pozornost, za dalsich desat minut som zamocek potichu upidlal cvakatkom na nechy.
09.04.2024 - 10:31:03
05
Vrátnik, v podstate ochranka firmy chodil na biku do práce a zamykal takým lacným tam, kde všetci zamestnanci, zlodeji prestrihli plot a ukradli mu ho, to som mal v tedy asi šťastie, že som ho mal moc obvešaný, tiež lacný zámok... ani lampa na senzor tam nie je, hoci veľká firma, v tme samozrejme nevedeli páchateľov, iba 2 telá, na druhý deň som kúpil zámok
09.04.2024 - 10:45:39
00
Sw3eT napísal:
Každý zámok prekonaš behom pár sekund.

nope
thumb_up0thumb_down
09.04.2024 - 10:58:37
00
juju_pepe napísal:
nope
thumb_up0thumb_down


To bola metafora s časovým údajom. Všetko zavisi od zlodeja. Existuju aj nedeštruktivne metody otvorenia zamku. Ako som povedal, je to o šikovností ale samozrejme, opakujem sa, vždy je lepšie mať kvalitnejší zámok.
09.04.2024 - 11:03:46
00
Lol, na takom mieste bike nenechám, kde budú s karboškou, pred plnou reštikou ochráni snáď 30e skladačka
09.04.2024 - 11:10:26
00
Hentie ucka maju nevyhodu, ze ich lahko prepili flexkou. Retazovy je ovela zlozitejsie prepilit, lebo retaz sa hybe. Ovela rychlejsie by ho otvoril cez zamok, ale to je mimo moznosti bezneho zlodeja napr. pred potravinami. Tiez mam do mesta a do obchodu hajtru za 50€.
09.04.2024 - 11:20:35
01
Pozeram, ze sa tu zbytocne rozbehlo filozofanie, pricom ja vidim, ze problem je pomerne jednoduchy.
Drviva vacsina krazdezi bicyklo sa deje, ze odcudzia neuzakmnuty bicykel = aj lacny zamok je lepsie ako ziaden.
Urcite percento kradezi sa uskutocni, ked je bike zamknuty = kvalitnejsi zamok je lepsi ako nekvalitnejsi.
A male promile sa uskutocni tak, ze vam ho ukradnu zo zabezpecneho miesta, so zabezpecenym bikom, pripadne velmi drahym zamkom = spravili ste pre ochranu skoro maximum, pomoct moze uz len gsm lokator/alarm.
Este poznamka.
Vzhladom na to, ze tematike zamkov som sa venoval vo svojich videach nieco o odomykani viem.
Nie je pravda, ze zamok sa da otvorit za par sekund. Za par sekund vam otvorim zamok, ktory poznam a mam ho nacviceny. Cudzi zamok ak mam stastie zvladnem do 1min, ak nie tak si kludne dajte 1-2 pivka a mozete sa pozerat ako sa trapim....pripadne ho nedam vobec.
Na bude mam fabku za 3 eura a uz som absolvoval desiatky pokusov o jeho otvorenie a nedavam ho. Pritom som skusal do 10 inych, drahsich fabiek a vsetko som skor, ci neskor otvoril. Vlastnu budu vsak nedavam.
Tolko k tym bajkam, ze zamok sa da otvorit za par sekund...ano da, ALE....
Nie som profi zamocnik, ale to bezna lopka, co chodi kradnut tiez nie,
09.04.2024 - 11:27:19
05
Tak treba rozlisovat ci ide o "nahodneho" zlodeja s minimalnou vybavou. Ide okolo kaviarni a vyuzije moznost. V tomto pripade ho moze velmi efektne zastavit aj to tenke lanko.
Alebo niekto vysleduje niekoho, kto opakovane umiestnuje bike na nejake miesto v nejakom case. Pripravi sa na to a ak sa nebude dat rozpilit zamok, tak rychlejsie povoli stojan (schvalne, kolko by asi trvalo rozpilit tu konstrukciu na ktorej skusal ten zamok vo videu). V tomto pripade asi nepomoze ani najsamlepsi zamok
09.04.2024 - 11:31:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up