Nie je vyhlásená vojna tak ani nemajú prečo začať mierové rokovania. Basta.
Chalani ja už som to definitívne pochopil. Argumenty sú zbytočné. Ak si chcete pelleovcov či origo dezolé získať a časom možno preonačiť treba sa s nimi baviť o iných veciach a kupovať im pivo a borovičku.
09.04.2024 - 15:05:14
013
Marian61 napísal:
Čo sa týka reality, niet o čom. Súhlas, na Ukrajine je vojna.

No ako je to z pohľadu teórie práva platného vo svete? Myslím aký je teraz skutočný právny stav v tomto konflikte?
Rusi oficiálne vyhlásili, že ide o špeciálnu vojenskú operáciu, vojnu oficiálne nevyhlásili. Ok, ich vec.
UA a spol. jasne hovoria o vojne. Áno, hovoria, počujú to všetci, čo ale k tomu konfliktu UA doteraz oficiálne vyhlásila?
Vyhlásila Ukrajina Rusku vojnu? Hovorí sa že vraj nie, a oficiálne je UA vraj stále iba v pozícii napadnutého štátu, ktorý sa bráni v súlade s medzinárodným právom.
Tak ako to teda vlastne je v samotnej v podstate medzinárodného práva o vojne, keď nikto nikomu doteraz oficiálne vojnu nevyhlásil?
Vie niekto niečo oficiálne, v kľude a bez hejtu?
Ja len že keď sa niekedy skutočne začnú mierové rokovania, tak sa môže stať, že veľa "odborníkov" bude prekvapených na čom sa postavia.

Ak ta otazka bola normalne polozena, skusim svoj nazor. Od zaciatku konflitku sledujem aj tu pravnu rovinu (napr. v oblasti medzibankoveho styku ci zmrazenia zahranicnych rezerv, dodrziavania zmluv v oblasti energetiky a pod.), no pracujem iba s financiami, pravnik nie som.

Russ je na cudzom uzemi, takze vojnu vyhlasovat nemusi. ALE tiez nerozumiem, ci je na svojom uzemi alebo nie. Prvykrat v historii ludstva niekto totiz anektoval uzemie, ktore (cele) neobsadil ani silou ani administrativne. Tu si mozme zacat lamat pravnicke hlavy.

Asi bude rozdiel niekomu vyhlasit vojnu resp byt vo vojnovom stave. Podla mna russ nevyhlasil vojnovy stav napr. kvoli oficialnej mobilizacii (doteraz prebieha skryta), vojnovy stav ma fatalny dopad na poistne zmluvy na majetok a zivot a cele poistovnictvo, bankovnictvo. Dalej upravuje obmedzenia vykonov vlastnickych vztahov atd.
Dalej to moze mat dopad na pracovno-pravne zmluvy a vztahy. A mnoho dalsich, co mi nenapada.

Na druhej strane, pokial viem, tak russ je stale vo vojne s Japonskom od WW2 - ale v tom bude rozdiel, ci bola uzatvorena mierova dohoda alebo "len" ukoncena vojna/vojnovy stav. Takze tu by asi bol naozaj vhodny nazor znaleho pravnika. A nejdem sa ani nahodou pustat do polemik...


Naposledy upravil Dudo dňa 09.04.2024 - 15:19:38, celkovo upravené 1 krát.

09.04.2024 - 15:08:04
21
Len pre úplnosť dodám,že hovorca Kremla, D.Peskov už nepoužíva pojem "špeciálna vojenská operácia" ale používa slovo "vojna" :^)
09.04.2024 - 15:14:47
14
Tato otazka je ako z dielne harabinovej advokatskej kancelarie zastupujucej zaujmy rusov.
Je jedno, ako pravne definujes vojensku agresiu imperialneho ruska, je jedno ze Ukrajina si to "pravne" neosetrila, stale to je vojna v ktorej je napadnuty a agresor.
09.04.2024 - 15:34:20
011
Marian61 napísal:
To nie sú špekulácie, ale legitímna otázka na súčasný právny stav.
A ak si si nevšimol, tak práve na to sa pýtam.
Ale keď ťa právo vôbec nezaujíma, je to isteže ok, a želám ti, aby ťa obchádzalo čo najdlhšie.



Rusko uz to oficialne oznacuje za vojnu. To je prva vec.

A druha vec su mierove rokovania, ktore fakt nemaju ziadny zmysel… rus odignoroval aj zmluvu ktoru uzavrel s ukrainou ktora mu vydala vyetky svoje jadrove zbrane za to ze uzna ich uzemnu celistvost. V roku 2022 si s tou zmluvou rus vytrel rit a na ukrajinu zautocil.

Takze nema zmysel rokovat o nejakom mieri ked to pre rusov bude zase len zdrap papiera…
09.04.2024 - 15:43:16
17
Už v 2014....
09.04.2024 - 17:06:22
04
Dudo napísal:
Ak ta otazka bola normalne polozena, skusim svoj nazor.

Ď za slušný názor.
To o tom Japonsku som netušil, zaujímavé.
A vlastne netušil som ani to, že ako jediný zvládneš prečítat a pochopiť prvé dve vety z môjho príspevku.
09.04.2024 - 17:06:23
00
Marian61 napísal:

Ja len že keď sa niekedy skutočne začnú mierové rokovania, tak sa môže stať, že veľa "odborníkov" bude prekvapených na čom sa postavia.


5 minut guglenia
https://www.lewik.org/term/5914/vojna/
i.ibb.co
Russi su a vzdy boli vojnovi stvaci. Taky stupidny virus, ktory sa nepyta a utoci na telo.
Telo sa bude branit voci utocnikovi; s liekmi alebo bez.
Biele krvinky su ukrajinske vojska a antibiotika je pomoc zo zapadu. Ked to zjednodusim, aby ludia pochopili.

Ako by sa ti pozdavalo, ze virus zistuje ze nevyhrava a zacina spekulovat o "mierovych rokovaniach" ?
Vsetko cudzie bude zlikvidovane, nema tam co hladat....

br0nski.gulas.sme.sk
09.04.2024 - 17:48:33
020
V duchu nastolenych uvah by nejeden mohol nadobudnut presvedcenie, ze to vyse dvojrocne vrazdenie na Ukrajine je NU-LIT-NE!!!
Ci?
09.04.2024 - 21:33:50
00
ivast napísal:
Toto by bolo dobré zopakovať v niektorej bašte dezolkov
https://www.kabinetkuriozit.eu/den-kdy-naciste-obsadili-winnipeg/


toto som nepoznal, dakujem. Zaroven si mi nastartoval jednu myslienku, ktoru pravidelne potlacam...
"přiblížit svým občanům život v okupované Evropě"

dalsi bod do mozaiky je toto - Ztohoven - https://www.youtube.com/watch?v=vObdyZmpoSE

ta myslienka prisla vtedy, ked ti, ktori sa kedysi najviac bali toho ze nam Madarsko ukradne uzemia, zcali obhajovat pravo Ruska na specialnu operaciu.

Ukazat obcanom Slovenska, ako by to vyzeralo keby si HU uplatnilo svoje "pravo" aspon na Zitny ostrov. Je to minimalne na trestny cin sirenie poplasnej spravy, ale bol by to ppci projekt.
09.04.2024 - 22:03:27
03
všetko je naruby, ako keby tu hromadne vymazali pamäť
09.04.2024 - 22:25:32
00
russi su narod absolutne nekonfliktny, tu je dokaz:

i.redd.it
09.04.2024 - 22:44:55
08
Podla mna definicia vojny ako fyzickeho konfliktu je uz zastarana.
Informacna vojna o nase mysle a duse je to, co umoznuje Rusom obsadzovat ludi a uzemia kde ziju. My sme velku strategicku bitku prehrali volbami v jeseni a druhu (uz mensiu) minuly vikend. Teraz uz stojime na strane Ruska.

Takto Rusko dobyva krajiny a ukrajuje pomaly z tej 500 milionovej presily co pred nim stoji.

Uz nestaci nic nerobit. Teraz uz musime aktivne proti Rusom postupovat a nieco robit. Kazdy podla svojich schopnosti. Netreba sa chvalit (najma na takychto verejnych chatoch) ale pracovat.

Aby mal Fico(rusi) menej mysli, menej dusi, menej zdrojov.
10.04.2024 - 07:58:10
26
shmirgel napísal:
Skludnite hormon. Pytal sa uplne normalne.
uplne normalne dostal odpoved,troll sa zjavil,aj zmizne,neboj
10.04.2024 - 08:28:36
00
on nezmizne , bude ako ja, prispievať medzi svojimi a nadalej sa vzdalovat názorovo Vám, potom prídu volby a budete sa pozerat kde sa vzali takí voliči:) Ja len druha strana má podobný zoznam ale samozrejme všetko bolo v rámci boja za demokraciu a šírenia dobra vo svete. A tá podpora zbrojarského priemyslu vyhovuje pokial Vám jeho produkt nepadne niekde v záhrade. Ale je mi jasné už nieje cesty späť zboja všetci . A ano viem, že sice Fico hovorí ani náboj Ukrajine ale cez súkromné firmy to už je iná pesnička možno viac podpora Ukrajiny ako Naď:) . Takže je to biznis ako každý iný a geopolitika ako každá iná.

Prílohy:

usa vojny.jpg
usa vojny.jpg 99.62 KiB thumb_up-2thumb_down

10.04.2024 - 10:07:42
00
keyboard_arrow_up