na jar je vzdy vsade plno premotivovanych, zaciatocnikov, rekreacnych, chudnucich do plaviek a pod.... treba vydrzat, koncom maja bude zase klud. budu pri vode. a nemusi to byt ani cyklocesta pri vahu. u nas tiez niektore useky v tomto obdobi vynechavam.
12.04.2024 - 18:59:35
01
JFE napísal:
to tu citajuc som si spomenul na clanocek s nazvom +- "pohoda a nehoda na rcp uphille". predpokladam ze uz ho ani google nenajde. to boli casy...

lto ktory to bol rok? 2005?

O rok skor - bol to len nadpis v novinkach. Clanok tu.


Ja si pamatam tento clanok:
https://web.archive.org/web/20070723034328/http://edison.sk/web/milos-mtb/status/accident2.php
12.04.2024 - 22:26:28
20
"Vidíš, čo ma na hlave?" "Áno, červeno-čiernu prilbu", odpovedá nešťastník. "Tak takúto si nabudúce kúp! Na farbe nezáleží


tak si dobre pamatam 🥳🥳🥳 mozno si to baba precita...

vdaka!
13.04.2024 - 00:16:22
00
RANDAL tiež som tade išiel v nedeľu, vracal som sa z Dechtíc, išiel som po cyklotrase už od H. Stredy a odtiaľ až po Trenčín pohoda, a medzi TN a Nemšovou zrazu zahustené, a to som vychádzal tak 17:20 z TN. Ale žiletkárov som už nevidel, ani kolíznu situáciu. Akurát čo som musel riešiť, tak na cyklotrase na NMnV pri Potvoriciach alebo Považanoch (čo idú hore výjazdy na mosty tam každú chvíľu), tak z mojej pravej strany (hlinená cesta alebo miesto mimo cesty, sú tam sa mi zdá lavičky a nejaká info tabuľa, skrátka asi odpočívadlo) išlo na cyklotrasu asi 10, 11 r. dieťa, bol som ďalej od miesta ale sledoval som, či sa pozrie, či niečo nejde (jasné, že sa nepozrela a vyšla len tak), dospelé osoby (asi rodičia) tak 15 - 20 metrov za ňou ešte mimo cyklotrasy. Zabočila mojim smerom, ja som išiel asi 34 km/h po vetre, a za mnou ešte jeden cyklista, čo sa za mňa zavesil. Tak už keď sme sa o pár sekúnd k nej priblížili, ukázal som cyklistovi za mnou ruku doľava, že budem obiehať, a tá malá sa motala po stredovej čiare, že to vyzeralo, že pôjde vľavo z cyklotrasy hore na most, lebo išla kúsok aj trochu naľavo od čiary, to už som bol vtedy vysunutý vľavo, aby som ju obehol, ale radšej som sa vrátil vpravo, lebo mi naozaj prišlo, že asi pôjde doľava hore, no ona zase prešla cez čiaru kúsok napravo od nej, tak som už radšej prudko brzdil a kričal POZOOÓR! (Lebo neskôr by už bolo neskoro na dobrzdenie za ňou, a už som nechcel riskovať, z ktorej strany obiehať, lebo podľa zákonov schválnosti by sme obaja išli na rovnakú stranu.) Nič viac. Ešte kúsok pred ňou išli 3 ľudia korčuliari, tí sa tiež upratali, obzerali sa a možno si mysleli, že to kričanie bolo na nich :D

Aj Gusto0 má pravdu, že počas horúčav v lete bude menej cyklistov. Každý bude pri vode.
13.04.2024 - 00:31:26
01
citam ten report z dubnicaku 2004. moja prva navsteva Dubnice... na dema auron... 20 rokov... nostalgia. ehm sorry za offtopic ☺️
13.04.2024 - 00:40:43
00
RANDAL napísal:
Rozmýšľam, čo to bolo za k0k0tov, keď sa idú naháňať v nedeľu na preplnenu cyklocestu.
https://www.facebook.com/100064908541668/posts/pfbid02AS9nxid4dAR3Zjg2YNnxUxAPNkoYM8TSBwuh75vVXgfsWYHn7JwGZh9hhRqZpdxnl/?app=fbl

Toto ma už dlhšie trápi. Bývam priamo v Hornom Srní, a presne takéto tipy kazia tu u nás mienku o cyklistoch. ,,Saganovci,, čo riešia KOM-y cez víkendy v najväčšej premávke, keď je cykloška plná hobýkov, detí, chodcov atď. Ohľaduplosť a zdravý rozum, tak málo stačí :) ...žiaľ v tejto dobe to mnohým chýba. Samozrejme bez viny niesú ani všeliaké individuá, čo idú stredom cyklotrasy, čo tam venčia psov s 20m. vodítkami, babky, čo idú tri vedľa seba atd atd. Veľká škoda, že hoci tu máme v okolí veľa pekných cyklotrás, zodpovedný sa nesnažia nejak ľudí učiť, vzdelávať, ako sa na nich majú chovať.
13.04.2024 - 19:38:43
01
Nemali by byť zakázané stravácke segmenty na takýchto komunikáciách?
13.04.2024 - 19:54:35
02
Keď to nie je naučené ,z rodiny , tolerancia, rešpekt, ohľaduplnosť,tak musíš mať veľmi veľkú sebareflexiu aby si sa to naučil.Tak nemôžeš čakať že sa ľudia začnú správať inak.Odmalicka som svoje deti cepoval,aby vedeli ako sa majú správať v premávke a keď niekam ideme,a je jedno či peši na bicykel,tak čakám kedy spravia chybu aby som im ich upozornil na ich nevhodné správanie.Dnes som si to stúpal v Trenčíne hore kukucinkou,na brezine sa konala Sagan tour,a desím sa čo to bude za pár rokov,keď sa ani tatko nieje ochotný pozrieť cez cestu či niečo nejde a stoci sa ti aj z malým dieťaťom rovno pod bike.A takých prihod som tam zažil ďaleko viac.
13.04.2024 - 20:06:35
03
Jedna vec su saganovci ktori nahanaju sekundy na segmentoch ale na druhej strane su tie stovky hobby oviec ktore sa motaju po cyklo ceste ako keby boli nadrbani. Nikto nevie jazdit rovno, polovica v protismere. O chodcoch ktori chodia po opacnej strane som uz napisal roman ale nevadi. Je ich vela tak si mozu robit co chcu. Lahsie je usmernovat a obmedzovat mensiu skupinu ludi ktori by chceli jazdit ale maju smolu lebo je viac teliatok. Snazim sa takym miestam vyhybat ale bohuzial obcas cez taku musim ist.
13.04.2024 - 20:07:34
01
scarinko ako som napísal, suhlasím, chyba je na oboch stranách. Žiaľ chýba osveta, výchova a hlavne zdravý rozum.
13.04.2024 - 20:11:44
02
Tak tak. Zhodou okolnosti dnes rano v meste. Krizovatka pri mileticke. Cakame na prechode na zelenu oproti ludia a otecko s dcerou(asi 5r). Cervena celkom dlho tak to uz nedal psychicky a sup ho na cervenu aj s deckom. Kedze isiel oproti tak som sa ho opytal ci takto uci dceru chodit cez semafory a co sa takto potom nauci. Samozrejme som bol K... P.... atd
13.04.2024 - 20:14:13
02
Je to hlavne tým zdravím rozumom,ľudia vo všeobecnosti poznajú predpisy,ale kašľu na ne,všetci vedia že na červenú sa nechodí,nejazdí,ale to nedodržujú,a takých príkladov je veľa,a problém nastane až keď sa niečo stane,vtedy sa začnú škrabať pravou rukou za ľavom uchom.A namiesto uznania si chyby hľadajú spôsoby ako z toho vykľučkovať.
13.04.2024 - 20:21:52
01
Tak sa postazujem aj ja😀.Dnes(ale skoro vždy ),sme boli s malými tu u nás na pumptracku.Z pätnásť detí mali 4ks prilbu.Je tam jednosmerná premávka, až sa tam nebúraju ako telce,ale aj to im je jedno.A keď upozorníš nejakého rodiča,tak len odvrkne že šak oni sa len tak pomaly vozia a šak nech dáva pozor môj mladý,keď chce chodiť rýchlo.Tak normálne mladý (9rokov) sám povedal ,že poďme domov lebo sa tam nedá jazdiť.Tak potom sa ani nečudujem,čo sa deje na cyklocestach.Tam na šťastie nechodíme,hlavne kôli nerešpektujúcim aspoň základne pravidlá slušnosti.
13.04.2024 - 20:50:22
05
dnes som na tekej vedlajsej ceste stretol starsi parik na bicykloch - on v strede jedneho jazdneho pruhu, ona v strede druheho. sli oproti mne a uz mi srotovalo v hlave - rozne scenare, ako moze situacia dopadnut, lebo pri takych nikdy nevies co sa stane - na poslednu chvilu samozrejme. normalne som to musel zobrat stredom cesty medzi nich. ani jeden sa neupratal kam patri.
a dost blby zvyk je ist sa na bicykel s kamosom, zenou ropravat - dvaja vedla seba, ved sa zmestime. neviem asi mam v tomto ine vnimanie priestoru, ale dost mi vadia tieto strety na tesno v protismere. (dnes 2x)
13.04.2024 - 20:59:20
02
:devil:
i.ebayimg.com
13.04.2024 - 21:13:39
01
keyboard_arrow_up